- Dražší pero, které musíte mít? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dražší pero, které musíte mít?

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod Exteron » 05 úno 2014 13:32

Zdravíčko, chtěl bych si postupně vytvořit sbírku dražších per ( nad 2000,- / kus). Rád bych se zeptal na vaše návrhy; zatím jsem přemýšlel třeba o Pilot custom 92, Parker premier nebo Cross Century II. Máte nějaké oblíbené dražší pero? Jaké byste doporučili?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod trige » 05 úno 2014 14:30

Když jsem začínal tak, že jsem si tvořil sbírku levných per (eBay). Dají se pořídit německé Reforma (Pelikan) rok výroby 1980 za 300 Kč (nové), nebo čínské Duke s německým hrotem a pod. Mám několik čínských per a jsem s nimi spokojený, píšu denně. Také mám levný Pilot 78G.

Mám dražší pera kolem 2000 Kč, ale s nimi prakticky nepíšu, krom Pelikan Tradition M200 Green Marble, ten je skvělý a rád jej používám. Časem snad Pelikan Souverän M300 nebo M800, ale to jsou pera kolem 6.000 Kč.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 úno 2014 14:44

Přijde na to co hledáš
Já hledám tenkous topu a tak volím japosnká pera a v této cenové bych volil Sailor. Pokud to vezmu na klasickou stopu tak potom bych šel po Pelikánovi
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod trige » 05 úno 2014 15:26

I právě proto se mi zdá dost nákladné experimentovat s pery za 2000 :-) Je pravda, že hrot F od Pilotu je daleko tenčí než F-ko od Pelikanu, ale mně více vyhovuje právě ten Pelikan (F), nebo Reforma (F). Také volím pero podle druhu papíru a způsobu použití. Pro pracovní zápisky používám pracovní F-ka, ale beru si i čínská M-ka. Mám je prostě rád :-)
Nějaké poznámky doma si píši raději širšími hroty, zkoušel jsem i kaligrafické.

Já jsem k tomu přistoupil pragmaticky, s tím, že chci s pery více psát, než se s nimi chlubit :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod tomkeb » 05 úno 2014 15:32

Taky vyžaduji opravdu tenkou stopu, pročež pro mě "západní" pera nepřipadají v úvahu. Přemýšlel jsem o něčem co vypadá klasicky, okázale. Původně jsem měl zálusk na Sailor Sapporo, ale potom jsem se nechal inspirovat článkem na The Pen Addict a zalíbilo se mi Custom Heritage 91. Mělo by být dost podobné Custom Heritage 92, až na to, že nemá pístový mechanizmus. Dokonce jsem objevil na ebay výhodnou (kolem 2000 Kč) nabídku modelu 91, ale zatím ho neobjednávám… i kdybych ho měl, stejně bych preventivně psal svými levnějšími pery.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod trige » 05 úno 2014 15:50

Také preference délky pera hraje roli. Já si vybral Pelikan M200 právě proto, že je o více jak 1 cm delší než Sailor Sapporo :-) Ale ty si již zřejmě vybral, tak není potřeba ti to rozmlouvat :-D
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 úno 2014 15:56

Když už jsme u té značky Duke tak očekávám až dorazí:
http://www.aliexpress.com/item/Duke-Celluloid-Blue-Fountain-Pen-Leonardo-Da-Vinci-Series/1601502960.html

pokud to beru z pohledu lidí, které často potkávám tak pro ně jsem exot už jen tím, že vůbec volím pero místo propisky. Pokud jsem s obchodními partnery tak tyto pozlátka jsou fajn, ale v běžném okruhu managerů a "ředitelů - jednatelů" má pramálo lidí povědomí cokoliv o psacích potřebách a tak jakékoliv plnící pero působí dobře :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod trige » 05 úno 2014 16:14

Když už je tady zmíněný DUKE, tak dávám jeden tip: http://www.ebay.com/itm/DUKE-Fountain-P ... 27bc678688
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod Exteron » 05 úno 2014 18:06

Ptám se kvůli návrhům... jinak vyhovuje mi hrot Lamy F (což je vlastně spíš M u ostatních výrobců), možná malinko tenčí by byl ještě lepší. Vím, že je poměrně velký rozdíl mezi "východními" a "západními". Nicméně, asi jsem se trochu přecenil s tou "sbírkou", spíš jsem myslel, tak 2-3 dražší kousky (měkkčí hroty, vzhled/značka). Cestovní "nerozbitné" plničky mám :D Třeba Namiki Falcon působí velmi vydařeně, ale nemám o ní žádné reference... nebo třeba ten Parker Premier, Pelikan 600. A protože, zatím mám zkušenosti s levnějšími pery, ptám se na vaše poznatky/recenze :)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Dražší pero, které musíte mít?

Příspěvekod Petr.T.M. » 07 úno 2014 16:55

Mě okouzlilo Cross Apogee Frosty style - ale na mě moc drahý.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků