- Parker jotter x Parker 15 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker jotter x Parker 15

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod kacuiny » 09 úno 2014 21:13

V létě jsem kupovala příteli dvě plnící pera, z nichž jedním byl parker jotter. Nikdy jsem lepším perem nedisponovala, a tak jsem mu je zákonitě záhy začala závidět a rozhodla se, že si budu muset koupit jedno taky pro sebe.
Parker jotter jsem si od něj párkrát i zapůjčila a jsem opravdu ráda, že ho má. Líbí se mi jeho subtilní konstrukce a píše dokonale. Bohužel v Čechách, zdá se mi, není tento model úplně běžně k sehnání, navíc bych si chtěla ideálně pořídit jinou barvu, než má on. No a na e-bay jsem narazila na, dle fotky, velmi podobný model Parker 15. Chci se zeptat: máte s ním někdo zkušenost? Je taky takový maličký, nebo aspoň hubeňoučký? Spolehlivý parťák?
Předem děkuji za všechny druhy rad :)
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53

Re: Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod tomkeb » 10 úno 2014 13:17

Zdravím, neřekl bych že plnicí Jotter u nás jde těžko sehnat – namátkou ho mají na PenShopu nebo na http://www.luxusni-pera.cz, ačkoli jen ve stříbrném provedení. Pokud byste trvala na značce Parker a chtěla jinou barvu pera v téhle cenové hladině, tak bych snad doporučil dost podobný Vector…

O '15' můžu prohlásit snad jen že už se nevyrábí… netýká se ta nabídka na ebay náhodou použitého pera? Nějakou recenzi naleznete např. na FPN.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod kacuiny » 10 úno 2014 20:39

Ano, našla jsem použité Parkery 15, ale i nové, inzerované jako doprodej...
konkrétně třeba http://www.ebay.com/itm/PARKER-15-BLACK ... 1e6337b7bd
Na Parkeru si netrvám, jen jsem prostě nenašla žádné jiné pero ve stejné cenové a designové relaci. Tak právě proto..
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53

Re: Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod trige » 10 úno 2014 21:17

Třeba Duke s německým hrotem F je za méně jak polovinu http://www.ebay.com/itm/DUKE-Fountain-P ... 27bc678688
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod tomkeb » 10 úno 2014 22:41

I s poštovným to dělá zhruba 800 Kč, a do té ceny se vejde spousta pěkných (a dobře píšících) per… kromě toho co napsal trige např.:


Osobně bych tolik peněz za '15' nedal, pokud by mě nějak zásadně nenadchnul jeho vzhled… jednak kvůli tomu, že na hroty těchto levnějších Parkerů nejsou příliš kladné ohlasy, jednak proto, že zmíněný levnější Vector je prakticky to samé. :)
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Parker jotter x Parker 15

Příspěvekod kacuiny » 25 úno 2014 16:51

Nojo, moje oko bohužel nemůže vystát méně štíhlá pera:D Děkuji moc za tipy.
Zkusmo jsem si objednala za 10liber se vším všudy, jakože i s konvertorem použitou 15, plastové tělo, střední hrot. A ten hrot je právě to jediný, co mi vůbec nevyhovuje. Papírem, který momentálně používám se tak široká stopa propije a nevypadá hezky. Máte zkušenost s výměnou hrotů? Někde, asi tady jsem se dočetla, že se to dělá, ale jakživa jsem se s tím nesetkala a přijde mi, že by to mohlo v mnoha případech znamenat velice moudrý řešení...
kacuiny
 
Příspěvky: 6
Registrován: 09 úno 2014 20:53


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků