- Pomoc s výběrem inkoustu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pomoc s výběrem inkoustu

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod slavaondra » 23 bře 2014 13:47

No děkuji za odpověď,
budu tedky asi muset bádat. Asi zkusím Watermana green inkoust. Snad když je to od nich tak by to mělo ladit ... A ano, teď píši modrým koh-i-noorem a jak říkáte, ten tak smrdí až voní xD
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod Dr.Watson » 23 bře 2014 16:21

Třeba Vám pomohou náhledy na odstíny barev na webu Penshopu - rozhodně pro první výběr dobré srovnání.
I tady někteří členové dávali náhledy na barvy i druhy inkoustů, mně to docela pomohlo.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod slavaondra » 23 bře 2014 18:23

Spíše než odstín, který mám již vykouklí mne zajímá jak se bude v tom peru chovat. Do dnešních dnů jsem používal modrou barvu a chtěl bych zkusit změnu, tak si tak říkám že si asi domů pořídím inkoust Waterman green. Odstín se mi líbí, teď ještě jeho vlastnosti v peru. Logicky mi vychází, že pokud je pero i inkoust stejné barvy, tak by snad měl dělat dobrotu, ale raději se zde na to ptám... Líná huba, holé neštěstí... :)
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod trige » 01 dub 2014 09:50

Musím souhlasit s jedním předchozím příspěvkem: zkoušet, zkoušet a zkoušet... Já to absolvoval s pery. Vlastně před nedávnem jsem jich pár držel v ruce a říkal si, že je budu muset prodat, protože mi prostě nevyhovují (plnící pero Parker Frontier Stainless Steel GT-hrot M (250 Kč) a PELIKAN TRADITION M150 BLACK (990 Kč) - pera jsou nová, maximálně jednou naplněná.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod slavaondra » 02 dub 2014 20:07

toho parkera bych klidně hned na místě od tebe koupil. Scháním zrovinka stejné do sbírky !! :)
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Pomoc s výběrem inkoustu

Příspěvekod jericho » 15 led 2018 22:34

Vyzkoušel jsem asi pět druhů inkoustů a nejraději mám modrý od fy. Pilot. Klouže krásně v Lamy Safari.
jericho
 
Příspěvky: 7
Registrován: 15 led 2018 20:38

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků