- Jaké pero pro leváka - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jaké pero pro leváka

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Jaké pero pro leváka

Příspěvekod jarek89 » 27 dub 2014 17:34

Ahoj chtěl jsem Vás poprosit o radu, jaké péro byste doporučili pro leváka. Zatím jsem psal pouze propiskama, ale chci vyzkoušet něco jiného. Jen si nevím rady s výběrem a to i přesto, že jsem poctivě pročet zdejší forum.

Rád bych do začátku nějaké celokovové pero z levnější cenové kategorie. Co se týče písma tak celkem škrábu písmo roztahuju a tlačím na hrot, navíc mám strach, že si budu inkoust roztírat rukou.

Díky za případné rady.
jarek89
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2014 17:03

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod Exteron » 28 dub 2014 07:35

Zdravíčko, nejsem levák, ale zkusím ti dát několik návrhů per. Myslím, že pro leváka je spíše důležitá kombinace papírů/inkoustu aby to text rychle uschl a nemazal se. Ale zpět těm perům, myslím, že solidní začátek je třeba: Parker Jotter/Vector nebo Lamy Al-Star obě/všechny tři mají kovový korpus, u parkerů je ocelový a u lamy je hliníkový. Já jsem začínal na Parker Frontier, ten se dá ještě sehnat na aukru a je to dobré pero, teď více používám má "školní pera" Lamy Safari a Lamy Vista. Ale spíš bych se podíval na stránky obchodů luxusni-pera.cz nebo penshop.cz a kouknul se jaký se mi líbí. Na aukru lze najít i čínská pera. Jedná se prakticky o imitace západních značek. Jsou vcelku dobrá za příznivou cenu.

Jinak k rozmazávání inkoustů... Na začátek bych volil nějaké známější inkousty typu Parker, Sheaffer či Diamine. Jsou to kvalitní inkousty, s dobrými vlastnostmi a přijde mi, že všechny zmíněné rychle schnou.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod jarek89 » 28 dub 2014 08:15

Díky za reakci, o Parkeru jsem tady slyšel ne zrovna lichotivé hodnocení vzhledem k poměru cena výkon. Uvažoval jsem do začátku právě o činských perech typu Duke, Jinhao, nebo Pilot. Právě uvažuji jestli ten Parker je lepší než právě zmiňované značky. Zaujal mě Pilot Metropolitan, jen nevím jaký hrot vybrat jestli F nebo M. Nebráním se nákupu ze zahraničí
jarek89
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2014 17:03

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod trige » 28 dub 2014 08:55

Prodávám Parker Frontier Stainless Steel GT-hrot M za 350 Kč viewtopic.php?f=38&t=321, když tak se ozvěte, stále je k mání :-)
r
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod Exteron » 28 dub 2014 16:39

No, pilot metropolitan je v poměru cena/výkon velmi dobrý nástroj. Na e-bay seženeš určitě pěknou nabídku, rovnou bych si tam koupil i inkoust, např. Namiki black schne docela rychle nebo Noodler's Bernanke. Jen jsem věděl jakou cenovou relaci zvolit :D
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod jarek89 » 28 dub 2014 18:37

Exterion: Co si vybrat ten Parker Parker Frontier Stainless Steel GT s hrotem M nebo ten Metropolitan?
jarek89
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2014 17:03

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod ypres_bass » 01 kvě 2014 16:15

jsem levák a mám ověřeno že Pelikany schnou velice rychle (mám černý a fialový)
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod Exteron » 02 kvě 2014 09:48

Jarku, já bych volil dle toho co se mi líbí víc... Výkonem jsou to obě dobrá pera ( Pilot je možná trochu lepší v poměru cena/výkon ), takže záleží co se víc líbí tvému oku a s čím bys chtěl psát více. Osobně si myslím, že frontier je solidní pero, ale dneska bych asi sáhnul po Metropolitanu.


ypres_bass: Je i nějaký vodě-odolný, rychle schnoucí Pelikán (nejlépe černý)?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod Dr.Watson » 14 led 2015 17:18

Měl jsem doma delší dobu Diamine Petrol, který jsem nepoužíval, nyní jej mám naplněný asi čtrnáct dnů a myslím že by se pro leváka také hodil, ono stejně asi nejvíc bude záležet na papíru, protože k rychleji schnoucím inkoustům nemám moc důvěru-nezanáší rychleji dutiny a žebrování vodící tyčky? Mé oblíbené inkoust je Diamine Syrah, Grape a Eclipse a u těch se mi zdá, že zasychají ještě lépe ale zase pero nejde nechat dlouho otevřené.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Jaké pero pro leváka

Příspěvekod waldir » 15 led 2015 13:15

Nejvíce stejně udělá úchop pera při kterém se člověk neopírá rukou o papír - vše ostatní je řešení polovičaté (psací potřeby jsou snad od toho, aby psaly na každý papír, ne? :shock: )... viz třeba http://www.iampeth.com/pdf/complete-com ... penmanship (tímto způsobem již néjakou dobu píši a nemohu si to vynachválit (jsem pravák))

/e co se zanášení týče, tak logicky nutnost u inkoustu je aby se rozpouštěl ve vlastní bázi (jinak se to už jmenuje tuš), tedy problém by s rychlejším zanášením u používaných per být neměl, samozřejmě pokud někdo chemické složení konkrétního inkoustu nezvrtal...
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků