- Nadpisové pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nadpisové pero

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Nadpisové pero

Příspěvekod slavaondra » 05 kvě 2014 18:37

Již přemýšlím o nějaké levné variantě pera s širokou stopou, které by mi sloužilo jako nadpisové pero. Cena zde bude hrát velikou roli, budu s tímto perem cestovat na né zrovna bezpečná místa a tak se bojím abych o něj neměl zbytečně veliký strach. Nikdy jsem však v ruce neměl hrot širší jak M, takže jsem v tomto naprostý laik....
Přemýšlel jsem o pilot 78g s hrotem B, ale příjde mi docela slabí na to, co bych si představoval, má někdo s tímto nějaké zkušenosti? Velmi by se mi hodily, děkuji :)

Ondra
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 kvě 2014 19:32

Ve čtvrtek nascanuji Pilot 78G s hrotem B
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod slavaondra » 05 kvě 2014 19:35

To by bylo super, děkuji :)
Jde mi o to, aby ta stopa působila tak trochu kaligraficky :))
Zatím si dělám nadpisy s M a není to ono... :)
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod Felix_Leptosol » 05 kvě 2014 20:12

Pro tyto účely je Pilot 78G naprosto ideální. Pero levné, nemusíte se příliš obávat, že dojde k jeho poškození či ztrátě; stopa hrotu je jednoduše úžasná - hrot B není klasický, ale plochý, ve stylu hrotů "stub" (znáte-li někdo český ekvivalent, uvídám doplnění). Pokud by se snad zdála stopa úzká, k dostání je i varianta BB, což už je hrot opravdu na hranici kaligrafie.
Pokud nejste vyloženě umělec toužící po dokonalém nástroji a pouze hledáte pero, se kterým napsaný text bude vypadat jaksi lépe, 78G opravdu stojí za vyzkoušení.
Felix_Leptosol
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2013 18:59

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod slavaondra » 05 kvě 2014 20:16

Jak tak na to koukám, tak jsem se ve výběru docela strefil... Uvítám tedy moc, pokud mi naskenujete jak to vypadá když se s tím píše a uvidíme :)

Hned se jdu juknout kde by se dalo dobře sehnat :) [asi se půjdu optat do papírnictví, už uvažuji déle o nějakém oranžovém nebo jiném výraznějším inkoustu tak to vezmeme najednou]
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod JakubL » 05 kvě 2014 20:18

Napadl mě akorát Pilot Parallel. Sám jsem si ho jako nadpisové pero chtěl koupit :) Jasně, nevypadá nic moc, ale svou práci odvede dobře a člověk o něj nemusí mít strach. Myslím, že hrot 2.4mm určitě odvede svou práci :)
Naposledy upravil JakubL dne 05 kvě 2014 20:20, celkově upraveno 1
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod Felix_Leptosol » 05 kvě 2014 20:20

Klidně bych i něco nascanoval, ale bohužel nemám scaner k dispozici, mohu leda tak zaslat popsaný papír poštou. Jinak podívejte se na ebay, u nás k dostání obvykle buď není, nebo je za přemrštěnou cenu, pokud si počkáte dva, tři týdny, z Hongkongu přijde i za necelé dvě stovky.

Dodatek: Ano, Pilot Parallel s hrotem až tuším 3,8 mm, to je trochu jiná liga.. Jen kdyby to pero alespoň nějak přijatelně vypadalo.
Felix_Leptosol
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 říj 2013 18:59

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod JakubL » 05 kvě 2014 20:25

Felix_Leptosol píše:Dodatek: Ano, Pilot Parallel s hrotem až tuším 3,8 mm, to je trochu jiná liga.. Jen kdyby to pero alespoň nějak přijatelně vypadalo.


Pravda. Plnící a kaligrafické pero si představuji úplně jinak. Ale pokud bych ho používal třeba jen na nadpisy, nebo na obálky, a potom by rychle skončilo v šupleti, tak by to šlo :D Pokud jde jen o to, že s tím člověk udělá nadpis, hodí do tašky, myslím si že paráda. Co tak vím, je hrot až 6mm. Celkem dobré, když někdo začíná s kaligrafií, nebo si jen tak zkouší písmena. Dobře se na tom dá pochopit, jak by linky a tahy měly vypadat
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: Nadpisové pero

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 12 kvě 2014 20:30

trochu se zpožděním

https://www.dropbox.com/s/ch41ny7ywfz4zh1/pilot.jpg

Hrot B cca uprostřed :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků