- jaký máte na toto pero názor - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

jaký máte na toto pero názor

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod slavaondra » 14 kvě 2014 21:08

Dobrý den,
již dlouho lačním po nějakém peru, měl jsem teď jednu nehodu, tak jsem musel s koupí pera počkat, ale teď si chci udělat radost a koukám co by se našlo. Našel jsem tento zajímavý inzerát, myslíte, že je to kvalitní nástroj? Jak asi bude psát? Má s tím někdo zkušenosti? Dá se za tuto cenu získat lepší pero?
Děkuji moc předem za rady.
Tady je odkaz: http://www.ebay.com/itm/Monteverde-USA- ... 2eca324b0c
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod Exteron » 26 kvě 2014 17:56

Dle toho co jsem slyšel je Monterverde kvalita za rozumnou cenu, například jejich náplně do rollerů se doporučují jako alternativa k náplním Parker. Osobní zkušenost bohužel nemám. Zkusil bych se kouknout na fountainpennetwork.com, pro podrobnosti. Ale pokud ti vyhovuje cena a líbí se ti, tak bych do toho asi šel...
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod JakubL » 26 kvě 2014 20:26

Monteverde rozhodně není značka, do které bych s chutí v budoucnu investoval. Tím ale vůbec nechci říct, že je špatná. Jen mám zkrátka jiné požadavky. 100 lidí, 100 chutí :) Monteverde to je dobrá kvalita za rozumnou cenu. Pera Monteverde (aspoň co vím) píšou hladce, hodně lidí si je chválí. Osobní zkušenosti nemám. Ale rozhodně to není kauf, kterého by člověk litoval. Aspoň soudě reakcí na tato pera :)
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod Exteron » 31 kvě 2014 12:25

Záleží na mnoha faktorech, ale myslím si, že jedním z hlavních je vzhled. Pokud se ti líbí, tak bych neváhal.
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod trige » 07 srp 2014 07:49

Exteron píše:Záleží na mnoha faktorech, ale myslím si, že jedním z hlavních je vzhled. Pokud se ti líbí, tak bych neváhal.


Je to tak, sto lidí sto důvodů. Mně například přijde mnohem důležitější, jak se s perem píše, jaký má hrot, jak dlouho vydrží otevřené a potom hned začne psát a pod. :-D
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod Exteron » 07 srp 2014 09:10

trige píše:
Exteron píše:Záleží na mnoha faktorech, ale myslím si, že jedním z hlavních je vzhled. Pokud se ti líbí, tak bych neváhal.


Je to tak, sto lidí sto důvodů. Mně například přijde mnohem důležitější, jak se s perem píše, jaký má hrot, jak dlouho vydrží otevřené a potom hned začne psát a pod. :-D


Ano, je mnoho faktorů, ale myslím si, že vzhled je tím prvním co nás na peru zaujme :) Ty další většinou dohledáváme až potom, co nám dané pero padne do oka :D
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: jaký máte na toto pero názor

Příspěvekod trige » 07 srp 2014 11:42

Souhlasím, první věc je, že hodnotíš vzhled. Ale časem, saháš raději po tom, co splňuje ty požadavky na používání :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník