- Pero pro studentku do 1500kč - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero pro studentku do 1500kč

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod Faoltiarna » 23 říj 2014 19:37

Díky mrknu na ně :)
Pravděpodobně si půjčím plnícího parkera od dědy, abych zkusila, jak se mi s tím píše, než se rozhodnu, čemu dám přednost :)
Faoltiarna
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014 21:01

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod trige » 24 říj 2014 05:14

Mně se nějak zdá, že dáma ještě k fountain pen nedospěla :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod vojtahlad » 24 říj 2014 06:59

Ale není ještě úplně ztracena. Teď samozřejmě hlavní tíha odpovědnosti leží na dědovi, držme mu palce ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod Faoltiarna » 24 říj 2014 10:25

trige píše:Mně se nějak zdá, že dáma ještě k fountain pen nedospěla :-)


I to je možné, nejsem si totiž jista, zda by plnící pero stíhalo rychlost mého psaní. Na přednáškách musím psát rychle, a když jsem měla v ruce plnící pero, tak to na rychlé psaní moc nevypadalo (vynechávalo). To je hlavní důvod mého váhání, ráda bych ho využívala na běžné psaní.
Faoltiarna
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014 21:01

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod slavaondra » 24 říj 2014 10:33

Když pero vynechává je to nekvalitní pero. Pilot podle mě určitě všechnu práci zvládne lépe a co více, požitek z toho bude nekompromisně větší ;)

Ondra
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod Faoltiarna » 24 říj 2014 10:41

slavaondra píše:Když pero vynechává je to nekvalitní pero. Pilot podle mě určitě všechnu práci zvládne lépe a co více, požitek z toho bude nekompromisně větší ;)

Ondra


Byl to nějaký Parker, bohužel jsem si nevšimla jaký typ, proto mě to tolik překvapilo. Řekla bych to tak, že keramika je pro mě sázka na jistotu, kdežto plnící pero je krok do neznáma. Přitom se mi plnící pera líbí, vyhovují mi velké možnosti, co se týká výběru inkoustu a komfortu při psaní. Ale chápu, že jediná možnost, jak zjistit, zda mi to vyhovuje či nikoli, je to zkusit.
Faoltiarna
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014 21:01

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod slavaondra » 24 říj 2014 11:15

Škoda že nebydlíte v mém okolí, bez problému bych Vám i nějaké na zkoušku zapůjčil :)

Ale podle mě by stačilo zajít k hodné paní ho penshopu a ta Vám ráda nějaké na chvilku půjčí, klidně i typ který by se Vám líbil :)
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod Dr.Watson » 25 říj 2014 12:07

Faoltiarna píše:Díky mrknu na ně :)
Pravděpodobně si půjčím plnícího parkera od dědy, abych zkusila, jak se mi s tím píše, než se rozhodnu, čemu dám přednost :)

Hodně špatný nápad.
Pero se nepůjčuje...
Jako jiné věci a ženy.

Každý má specifický sklon ruky při psaní, pero se přizpůsobuje, hrot se obrušuje, teprve vypsané pero píše nejlépe.
Takto ho dědovi můžete - sice ne zničit - ale pokazit skoro určitě. Navic, pokud s ním Váš děd píše delší dobu, bude se Vám s ním psát špatně. Právě proto, že je přizpůsobeno jeho ruce a stylu psaní.
Pero není keramické pero ani fix kde je to putýnka. Pero je osobní nástroj. Součást ruky a psaní obecně.

Můžete si vyzkoušet v obchodě jak se Vám ten který typ bude držet, sedět v ruce a líbit ale to je tak asi vše.

Radu vidím spíše tak, že si pořídíte nebo necháte keramické pero a koupíte plnicí pero "na vyzkoušení", pokud si zvyknete a bude Vám plnička vyhovovat, pak teprve vyberte dražší model.
Plnicí pero vypadá coolBioEcoMultiKultiTrendyHustoPřísně ale je třeba se s ním sžít, protože opravdu potřebuje trošku trpělivosti, vlídnosti a odlišného zacházení.
Vaši volbu neshazuji, naopak oceňuji, ale takto si ušetříte zklamání a také vyzkusíte, jaké to s perem je.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod Faoltiarna » 27 říj 2014 17:27

Dr.Watson píše:
Faoltiarna píše:Díky mrknu na ně :)
Pravděpodobně si půjčím plnícího parkera od dědy, abych zkusila, jak se mi s tím píše, než se rozhodnu, čemu dám přednost :)

Hodně špatný nápad.
Pero se nepůjčuje...
Jako jiné věci a ženy.

Každý má specifický sklon ruky při psaní, pero se přizpůsobuje, hrot se obrušuje, teprve vypsané pero píše nejlépe.
Takto ho dědovi můžete - sice ne zničit - ale pokazit skoro určitě. Navic, pokud s ním Váš děd píše delší dobu, bude se Vám s ním psát špatně. Právě proto, že je přizpůsobeno jeho ruce a stylu psaní.
Pero není keramické pero ani fix kde je to putýnka. Pero je osobní nástroj. Součást ruky a psaní obecně.

Můžete si vyzkoušet v obchodě jak se Vám ten který typ bude držet, sedět v ruce a líbit ale to je tak asi vše.

Radu vidím spíše tak, že si pořídíte nebo necháte keramické pero a koupíte plnicí pero "na vyzkoušení", pokud si zvyknete a bude Vám plnička vyhovovat, pak teprve vyberte dražší model.
Plnicí pero vypadá coolBioEcoMultiKultiTrendyHustoPřísně ale je třeba se s ním sžít, protože opravdu potřebuje trošku trpělivosti, vlídnosti a odlišného zacházení.
Vaši volbu neshazuji, naopak oceňuji, ale takto si ušetříte zklamání a také vyzkusíte, jaké to s perem je.


Od dědy mám půjčené dvě, které kdysi koupil/dostal ale nepíše s nimi (ani nepsal). V zaměstnání dostal plnícího parkera a další jako reklamní, už před několika lety, a od té doby je má schované. Sám totiž používá jen jedno, na které je zvyklý. Na vyzkoušení tudíž ideální - každé má jiný hrot. Bohužel nevím, které má jaký hrot, ale jedno je hodně tenké, druhé zase silnější, takže bych potřebovala takový zlatý střed. Jinak se mi s nimi píše dobře, nijak mě neomezují a jediné,co bych potřebovala vychytat je právě hrot. Sama jsem byla překvapena, jak dobře se mi s nimi píše (i delší texty) a jak rychle jsem si na ně zvykla.
Faoltiarna
 
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2014 21:01

Re: Pero pro studentku do 1500kč

Příspěvekod slavaondra » 27 říj 2014 17:37

Každý výrobce to má třošinku jíné, ale pro dívku/ženu bych osobně doporučil evropské F až extrém EF (velmi tenké) a japonské M až F (ultra tenké)

Japonské M třeba pilot bych srovnal hodně s úzce píšícím F Watermana.
A zase třeba Pelikan M mi příjde jako Parker F... :D

EF - velmi úzký
F - úzký
M - střed
B - tlustý
BB - velmi tlustý

Základní typy hrotů.
slavaondra
 
Příspěvky: 64
Registrován: 18 bře 2014 19:13

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků