- Pero pro symbolické psaní - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero pro symbolické psaní

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Pero pro symbolické psaní

Příspěvekod vojtahlad » 17 pro 2014 22:55

trige píše:Pozor na Pelikan, dost mate svou velikosti, Pelikan M200-M215 jsou dosti krátká a úzká pera.


Krátká ano, úzká ani náhodou. A víčko je lehké, takže pokud by bylo příliš krátké, dá se prodloužit nasazením na konec násadky, aniž by to výrazněji ovlivnilo vyvážení pera.

V porovnání s Pilotem 78G je Pelikan M215 stejně dlouhý (bez víčka, s víčkem na násadce je o půl centimetru delší) a znatelně silnější.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero pro symbolické psaní

Příspěvekod trige » 18 pro 2014 06:34

OK, je možné, že to hodnotím s odstupem času, kdy již používám jiná pera. Pro jistotu dávám tabulku parametrů:

Pelikan Traditional M200 fountain pen in Black. The M200 range is a small size pen.
Traditional writing instruments with first-class appearance
· High-quality material, meticulously crafted
· Gold-plated Pelikan clip
· Gold-plated fittings
· Classic plunger mechanism
· Gold-plated stainless steel nib
· Transparent ink tank
· Gold-plated ring at the ink-handle
Length (Uncapped) - 12.2 cm (Pilot 78G=12 cm)
Length (Cap Closed) - 12.6 cm
Length (Cap Posted) - 14.7 cm
Diameter - 12 mm (Pilot 78G = 1,14 mm)
Weight - 15 g (Pilot 78G = 13g)
Nib - Gold-plated stainless steel nib

Porovnání dalších modelů Pelikan
http://www.pelikanpens.co.uk/acatalog/S ... rison.html

Cena:
Pelikan M200 = 2.500 Kč
Pilot 78G = 300 Kč :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero pro symbolické psaní

Příspěvekod vojtahlad » 20 pro 2014 11:44

Tabulka ovšem zjednodušuje až na dřeň, navíc v ní u Pelikanu chybí průměr úchopu, který se liší opravdu výrazně a zároveň je prakticky jedinou částí pera, kde na průměru opravdu záleží, protože ovlivňuje komfort při držení. Ušetřím si tisíc slov, nechť si představu udělá každý sám. Vlevo Pilot 78G, vpravo Pelikan M215:

Obrázek
image free hosting

Aktuálně jsou to má dvě nejoblíbenější pera. Obě skvěle píší, Pelikan mám o chlup raději, nicméně rozhodně ne desetkrát, což je rozdíl v ceně. Pilot 78G má z pohledu kvality psaní asi nejlepší poměr cena/výkon na zeměkouli.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero pro symbolické psaní

Příspěvekod ToFF » 22 pro 2014 23:47

vojtahlad píše:U MR vidím jako problém, že pro něj neexistuje konvertor. Musí se provozovat s bombičkami a to já nemám rád.

Pokud se MR kupuje v EU, tak je na evropské bonbičky a podle mne by šel napasovat nějaký konvertor s EU rozměry. To nemám odzkoušeno. Co mám je odzkoušeno, je vyměna jsem přivaděče inkoustu za typ z 78G, čímž jsem ho převedl na normální Pilot pero.
V případě nákupu všude jinde jde napasovat Pilot bombičky a konvertory CON-20 a CON-50, odzkoušeno.
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků