- Výběr prvního kvalitního plnícího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výběr prvního kvalitního plnícího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Výběr prvního kvalitního plnícího pera

Příspěvekod tomkeb » 14 úno 2013 11:00

Pro letmou představu o perech Parker I.M. si stačí projít zdejších pár témat.

Přidám aspoň pár postřehů… Mám Sonnet Stainless Steel CT, nevím, zda by se dal klasifikovat jako vyloženě matný, ale žádného vyhlazení jsem si nevšiml (mám a používám ho tak 3 roky). Co se týče alergií na kovy, tak pokud je někdo alergický na nikl, bývá i na palladium, ovšem při uchopení pera s částmi z těchto kovů přijde vaše kůže do styku minimálně, když píšete, nedotýkáte se jich vůbec, asi bych se toho nebál. Pozlacený hrot je lepší, pokud máte rád vzhled zlata, rozdíl v kvalitě psaní mezi dvěma třídami Parkerů se spíš bude týkat jiných konstrukčních věcí… Doporučuju toto video a případně další z kanálu onoho týpka.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Výběr prvního kvalitního plnícího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 14 úno 2013 12:04

tommyzacek píše:Zdar lide fóra pen :)
Už nějakou dobu vážně uvažuji o koupi Parker pera z řady Sonnet (kokrétně Sonnet Deep Black GT nebo matnou verzi a ještě ani není rozhodnuto o tom jestli zlatou verzi nebo nikl-palladiovou a Sonnet Stainless Steel GT) a teď mi ještě do oka vlítnul PARKER I.M. PREMIUM MATT BLACK CT, který se mi po vzhledové stránce strašně líbí, ale nevím jestli se vyrovný Sonnetům. A k nim Sailor Kiwaguro.


Dovolím si k tématu jen to, že u Parkera (SONNET) mi lezou krkem víčka :( U rolleru který mám 2 roky se již víčko "kynklá" a u plnícího pera, které mám krátce od Vánoc tak jejiž drobná vůle zaké znát :(
Vím, je to prkotina, ale čekal jsem, že u psacího nástroje s cenou přes 1500 / 2000Kč budou i tyto detaily bez problémů...
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Výběr prvního kvalitního plnícího pera

Příspěvekod Walter20 » 14 úno 2013 16:17

Stenatko_Kokrspanela: To je v podstatě v různé míře (viz kvalita daného řešení a použitých součástek) problém většiny psacích potřeb s nasazovacím vrškem (respektive většiny uzávěrů tohoto typu). Častým používáním (otevírání/zavírání) se namáhané části zásuvného mechanismu postupně opotřebují, z toho pak ona nepříjemná situace. Také mi to vadí (viz životnost / užitná hodnota celku), proto se v případě dražších per soustředím výhradně na modely s vrškem šroubovacím.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Výběr prvního kvalitního plnícího pera

Příspěvekod tommyzacek » 18 úno 2013 09:49

Děkuji za odpovědi, po dlouhém přemýšlení a otravování i všech ostatních okolo mě, aby mi poradili s výběrem (byť jen podle vzhledu) tak jsem si konečně vybral. Vtězem se stal Waldmann Tango Black, hrot F. Očekávám ho zítra, pozítří. Potom sem postnu nějaké postřehy. Ovšem nejspíš do příslušného tématu.. Waldmann. A inkoust jsem pak už nehrotil, vzal jsem lahvičku Diamine Quartz Black a bombičky Pelikan Black. Uvidím, co je lešpí, co má lepsí vlastnosti.
tommyzacek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2013 19:25
Bydliště: Karlovy Vary, Karlovarsko

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků