- Pracovní pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pracovní pero

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Pracovní pero

Příspěvekod heyoka » 15 úno 2015 21:22

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem plnícího pera. Převážnou většinu času se pohybuji v terénu a to za všech povětrnostních podmínek. Mám poměrně velkou ruku, takže bych si přál něco mohutnejšího. Doma používám Parker 45 GT a zdá se mi velmi titěrný. Nebráním se jakékoliv značce. Cena by měla byt přiměřená tomu, že se bude jednat pouze o pracovní kousek a bude tak s ním i zacházeno. Děkuji
heyoka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2015 21:07

Re: Pracovní pero

Příspěvekod heyoka » 16 úno 2015 05:32

Možná ještě pro doplnění, pero by mělo byt odolné na náhlý výkyv teplot, přechod z auta či kanceláře do mrazu, atp. Samozřejmě nepředpokládám, že by se dělal inkoust s nemrznoucí směsí, ale pokud máte zkušenosti s odolností (povětrnostních vliv, mráz) Inkoustů, budu vám vděčný.
heyoka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2015 21:07

Re: Pracovní pero

Příspěvekod Gek » 16 úno 2015 07:42

Dobrý den. Nebál bych se vyzkoušet Číňana Jinhao 159. Je to pero mohutné a vypadá, že něco vydrží. Stojí pár peněz. Je sice šroubovací, ale švagrová mi ho otevřela tahem. Funguje stále. Sice mi ještě nespadlo na zem, ale asi by to přežilo. Po venku jsem s ním také nechodil. Provoz bych ve vašem případě zvolil bombičkový, protože lze mít stále jednu či dvě v pouzdře.
Plním ho inkoustem K-I-N. Zkusím ho dnes dát za okno, jak si po hodině povede. Ale stejně i v mraze je schované v kapse, při psaní v ruce. Takže, asi tak.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Pracovní pero

Příspěvekod trige » 16 úno 2015 12:56

Já jsem používal jako pracovní celokovové čínské pero Jinhao 601 http://bit.ly/17gHf2A, bohužel mi nevyhovují čínské hroty M píšící opravdu tlustou linku, mám raději tenkou linku, takže jsem si jako pracovní zvolil Pilot Prera hrot F, už jsem o něm básnil někde tady na fóru, tak vyhledejte...
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pracovní pero

Příspěvekod heyoka » 16 úno 2015 13:34

Problém je, že občas pero vrazím bezmyšlenkovitě do venkovní kapsy. Co takhle kondenzace vody? Jak na tom bude hrot, nebude rezavět? S plnícím perem se mi nádherně píše, proto je chci i do takových extrémních podmínek.
heyoka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2015 21:07

Re: Pracovní pero

Příspěvekod trige » 16 úno 2015 14:27

S korozi hrotů vlivem vlhkosti jsem se nesetkal, používám zlaté nebo ocelové (nerezové). Navíc, Jinhao se dá koupit za nějakých 150 Kč i s dopravou, to bych asi neřešil i kdyby vydrželo jeden rok (mám jej třetím rokem a vypadá stále jako nové)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pracovní pero

Příspěvekod vojtahlad » 16 úno 2015 15:42

Jako pero pro drsné zacházení mne také napadlo něco levného čínského. Abyste měl nějaké varianty, nadhodím Jinhao X450 (má v úchopu prohlubeniny do trojúhelníku) nebo X750 (úchop je kulatý). Pořídíte je kolem stovky.

Pokud s ním ovšem běháte venku, mohlo by vadit kovové tělo, které má většina čínských per. Ne snad funkčně, ale bude v ruce studit. Asi by mi přišlo vhodnější něco s plastovým tělem, což je u čínských per spíše vzácnost. Docela se nabízí Jinhao 599, čínská kopie Lamy Safari. Pozor, dělá se ve dvou provedeních s evidentně odlišným hrotem:


Samozřejmě za nejlepší považuji koupit originální Lamy Safari, kde si navíc hrot vyberete podle libosti, ale je to pero za pětistovku, což je možná pro dané využití trochu moc.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pracovní pero

Příspěvekod heyoka » 16 úno 2015 16:10

Díky za rady. Půjdu to té dražší kopie lamy.
heyoka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 15 úno 2015 21:07

Re: Pracovní pero

Příspěvekod trige » 19 úno 2015 07:13

Ještě mne napadlo Kaweco AL Sport, mně osobně se dost líbí a hliníkové tělo bude i praktické http://bit.ly/1z0rKCE. Cena kolem 25 USD
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pracovní pero

Příspěvekod vojtahlad » 19 úno 2015 16:44

Kolega na začátku psal, že má velké ruce. Kaweco AL Sport je celkem drobné, takže by nemuselo sednout. Rozhodně bych ho nekupoval bez vyzkoušení.
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků