- Čínská pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Čínská pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Čínská pera

Příspěvekod Integ » 28 říj 2015 09:36

Zdravím Vás,
Nedávno jsem našel odkaz na velice levné pera na eBay, nemáte někdo nějaký tip, případně nevíte jestli za směšnou cenu 50kč včetně poštovného dostanu kus, který relativně hezky vypadá (kvalita provedení je druhá věc), ale taky bude slušně psát?
Per mám více, ale zajímá mě jestli vůbec má smysl vyhazovat za něco takového peníze.
Jako ilustrační link posílám http://www.ebay.com/itm/HERO-901Luxury-Deluxe-Business-Medium-Nib-Fountain-Pen-Free-shipping-/361300917414?talgo=origal&tfrom=361228869004&ttype=price&tpos=unknow#shpCntId
Pokud zde podobný dotaz byl, omlouvám se, nenašel jsem.
Předem děkuji za názor, případně pomoc!
JV.
Integ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2015 09:31

Re: Čínská pera

Příspěvekod vojtahlad » 28 říj 2015 11:46

Rozhodně se za padesát korun dá koupit slušně vypadající a použitelný kus. Třeba já jsem za tyhle peníze pořídil Baoer 388, který vypadá velmi dobře a funguje o něco hůř, ale použitelný rozhodně je – více zde http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=735&p=3440. Také Jinhao 599 stojí podobné peníze a na webu je na něj řada spokojených recenzí.

Počítejte s drobnými nepřesnostmi a lacinými materiály. Jak bude psát, je sázka do loterie. S výstupní kontrolou si v této cenové hladině příliš těžkou hlavu nedělají a rozdíly kus od kusu jsou značné. Třeba v téhle recenzi http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/222495-hero-901-goldblack/ si majitel to Vámi vybrané pochvaluje. Takže naděje určitě je ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Čínská pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 28 říj 2015 13:26

Ten kousek vypadá opravdu luxusně, otázkou je jak dlouho.

Risknout 50Kč? Vůbec bych neváhal :) za ty peníze nebude mnohdy ani poštovné po ČR :D

Mám mnoho čínských per a pokaždé, když koukám po novém tak je Ebay první místo kam koukám.Koukám na pera v cenové kategorii 10-25 USD protože mnoho, ale ne všechny, levných obohatilo české skládky, protože psaní s nimi nebylo možné :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Čínská pera

Příspěvekod Integ » 28 říj 2015 16:46

Velice děkuji! Zajímavé počtení. Asi do toho půjdu, a pár kousků obědnám.
Jsem momentálně na Taiwanu, a ironie je, že většina prodejců z číny na taiwan z nějakého důvodu neposílá (asi patriotismus :D )Takže budu muset počkat až do ledna na návrat do ČR.
Jinak tu mají opravdu nádherný pen shop, s cenami více než přívětivímy (vše na co jsem koukal levnější než internet, u některých kousků byl rozdíl ceny i k 20% - a ty zápisníky! ). Kdyby měl někdo cestu okolo Taipei, doporučuji navštívit!
Integ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2015 09:31

Re: Čínská pera

Příspěvekod Vlcacka » 02 lis 2015 17:11

Osobně jsem nesmírně spokojená s Baoer 508, píše velmi pěkně, neškrabe, žádné problémy s ním nejsou a stojí bratru sedmdesát korun.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Čínská pera

Příspěvekod jakub.s » 02 lis 2015 17:54

Integ píše:Jsem momentálně na Taiwanu...

...bych se asi vykašlal na "špatnou" Čínu a kupoval TWSBI z té "správné" Číny:-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Čínská pera

Příspěvekod kerad » 06 lis 2015 18:03

Regal, taky dobre pera! :)
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Čínská pera

Příspěvekod Integ » 19 lis 2015 02:03

jakub.s píše:
Integ píše:Jsem momentálně na Taiwanu...

...bych se asi vykašlal na "špatnou" Čínu a kupoval TWSBI z té "správné" Číny:-)

Ano! včera jsem se byl opět podívat do T.Y. Lee Pen`s shop, a zakoupil pár inkoustů a pero TWSBI Eco EF - super.
Integ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2015 09:31

Re: Čínská pera

Příspěvekod všd » 11 kvě 2017 23:51

vojtahlad píše:Rozhodně se za padesát korun dá koupit slušně vypadající a použitelný kus. Třeba já jsem za tyhle peníze pořídil Baoer 388, který vypadá velmi dobře a funguje o něco hůř, ale použitelný rozhodně je – více zde http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=735&p=3440. Také Jinhao 599 stojí podobné peníze a na webu je na něj řada spokojených recenzí.

Počítejte s drobnými nepřesnostmi a lacinými materiály. Jak bude psát, je sázka do loterie. S výstupní kontrolou si v této cenové hladině příliš těžkou hlavu nedělají a rozdíly kus od kusu jsou značné. Třeba v téhle recenzi http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/222495-hero-901-goldblack/ si majitel to Vámi vybrané pochvaluje. Takže naděje určitě je ;)


I díky této diskusi jsem koupil z Číny právě Baoer 388 a Hero 901. Obě pera píší velmi dobře a dobře se i drží a celkově používají. Zrovna těchto dvou typů bych se nebál.

U Hero 901 bych počítal s tím, že se ten zlatě vypadající plast ošoupe. Ale na funkci to nemá vliv.
všd
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017 01:32


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků