- Nákup prvního kvalitního plnicího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 12 lis 2015 06:44

Víš, s tím reprezentativním perem mám ještě dost času teď si chci hlavně vyzkoušet psaní perem, které má skutečný hrot s "kuličkou" a ne jen jakýsi vytvarovaný kus plechu co škrábe do papíru :D. Co se týče inkoustů tak počítám objednat alespoň dva od Diamine. Vím, že budu muset pero mezi jednotlivými barvami čistit ale chci vyzkoušet více barev než jen jednu. Také počítám že u jednoho pera nezůstane a nejspíš si posléze koupím ještě jedno možná s hrotem B jako nadpisové :lol: .
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 12 lis 2015 07:53

Počkej až přijde tohle pero co jsem objednal, vyzkoušíš a posléze objednáš další :)

https://drive.google.com/file/d/0BxU4gq-OM6IBRXdvdHRCZklSU3M/view?usp=sharing
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 12 lis 2015 08:01

S tím dalším nákupem počítám určitě počkat až budu mít více zkušeností.
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Vlcacka » 30 lis 2015 10:15

Pilot 78G mám s hrotem F (na radu zdejších znalců) a ta tenoučká linka je úžasná. Jen to je velmi lehké, plastové pero. Ohledně zmiňovaného Lamy - doporučuju si ho ohmatat naživo, přeci jen, úchopová část není kulatá jako u běžných per, ale má lehce trojúhelníkový profil. Já mám teda transparentní Vistu, ale tvar je stejný. Mám hrot F je fajn, já jsem s ním spokojená. :-)
Pokud bys pak ještě něco kupoval, tak zkus popřemýšlet o Franklin Covey Freemont. Je to pero lehce nad pětistovku a konvertor nemá, ale píše krásně a já ho mám opravdu hodně, hodně... no asi ho fakt miluju. :-D
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 30 lis 2015 16:24

Já zatím počkám, až přijde ten Pilot a pak uvidíme co dál. Musím pořídit nějaký inkoust líbí se mi Diamine Blue/Black Petrol nemáte s ním zkušenosti někdo?
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod graphophilus » 30 lis 2015 16:33

Já bych do Pilota doporučoval inkoust modrý Pilot. Má vysokou odolnost proti vodě a dobrou tekutost, hodí se hlavně pro hroty F. Nikdy jsem u něho nezaznamenal problém. Je to úplně čistá modrá. Prodává se i v řadě normálních papírnictví. O blue/black petrol se diskutuje ve vláknu inkousty/mé zkušenosti s inkousty diamine, hodnocení není úplně jednoznačné.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod waldir » 30 lis 2015 19:31

Mordax píše: Musím pořídit nějaký inkoust líbí se mi Diamine Blue/Black Petrol nemáte s ním zkušenosti někdo?

Rozpíjí víc, než kterýkoli jiný, který vlastním... Jinak nevím co víc k němu říci - jiné problémy jsem s ním neměl, voděodolný moc není, UV stálost jsem nezkoušel, barva věcí vkusu...
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Walter20 » 30 lis 2015 21:40

Mordax píše:Já zatím počkám, až přijde ten Pilot a pak uvidíme co dál. Musím pořídit nějaký inkoust líbí se mi Diamine Blue/Black Petrol nemáte s ním zkušenosti někdo?


Co se týče barvy, jak už jsem dříve poznamenal, nazývat tento inkoust Blue-Black Petrol mi přijde zvláštní (a nejsem sám; viz např. odkaz níže). S modročernou totiž nemá moc co společného. Jedná se spíše o modrozelený odstín, přičemž ta petrolejově zelená tam převládá. Osobně bych jej přejmenoval pouze na Diamine "Petrol".

http://www.fountainpennetwork.com/forum ... l-diamine/

(Jinak drobná poznámka k Blue-Black Petrol versus konvertor: Nejsem si jistý, zdali byl problém v tomto výrobku; to jest otázka..., ale během jeho používání jsem zaznamenal i jednu nepříjemnost. Zpočátku jsem jej používal ve starším peru Parker Reflex s originál konvertorem Parker Standard. Po několika naplněních ovšem konvertor - respektive jeho pístový mechanismus - dosloužil; díky vyschnutí vnitřní gumičky začalo táhlo čím dál více drhnout, až byl konvertor zcela nepoužitelný. Příčinu jsem dával stáří konvertoru. Vnitřní gumičku jsem zkusmo odložil do silikonového oleje, posléze vytáhl a osušil, vložil zpět. Po pár naplněních stejný scénář, ovšem nic jsem si od toho původně nesliboval. Bohužel se situace opakovala i se zcela novým konvertorem téhož modelu. Shodou okolností už tento inkoust delší dobu nepoužívám, tudíž další zkušenost v této souvislosti nemám.)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 01 pro 2015 18:24

Dobře, nechci udělat chybu takže bych byl rád kdyby mi někdo napsal nějaký vyzkoušený modrý Diamine, který funguje s Pilotem 78G. Klidně bych objednal i 2 lahvičky protože hodlám poprvé objednat menší balení na zkoušku barvy.
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod vojtahlad » 01 pro 2015 20:33

V Pilotu 78G jsem zatím neměl problém se žádným inkoustem, který jsem do něj nalil. Ale abych byl konkrétní tak z modrých Diaminů: ASA blue, Majestic blue, Denim.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků