- Nákup prvního kvalitního plnicího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 11 lis 2015 20:59

Předpokládám, že hrot M bude lépe klouzat než F takže chci variantu s hrotem M. Jinak jak je ten hrot řešený? Je tam nějaká Iridiová kulička? nebo je to jiný systém ještě jsem takové pero naživo nezkoumal tak tyhle informace nemám.
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 lis 2015 21:02

Jen pro jistotu černá barva těla že :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 11 lis 2015 21:06

Ano, velmi správně, černá varianta a hrot typu M. A na tom hrotu je nějaká kulička nebo to jezdí prostě po tom plechu ze kterého je hrot vyroben? Koukal jsem, že používáš inkousty Diamine měl bys nějakou radu který pro tohle pero vybrat?
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 lis 2015 21:15

No doporučuji podíávat se do témat k inkoustům, protože ty potřebuješ pero na školní zápisky, potom potřebuješ stabilní inkoust
https://www.dropbox.com/s/hpqibgc1afdrygm/7.12.2014.jpg?dl=0 tohle je extrém rok to viselo na balkoně :)

Za mě určitě špatně ten fialový Imperial Purpple sešity z prváku mám prázdné..... a to jsou zavřené a v rozumných podmínkách. Třeba klasický inkoust Parker je v pohodě a zápisky drží.

Co se týká hrotu tak ten jsem nezkoumal, ale konec připomíná kuličku tak snad to tak je.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 11 lis 2015 21:19

Dobře, to jsem ohledně toho hrotu chtěl slyšet. Ono kolem toho inkoustu letos jsem první čtvrtletí psal inkoustem Centropen za pár korun takže si myslím, že všechno bude lepší než ten Centropen. Ale když už budu kupovat dražší inkoust tak se radši přesvědčím že nedělám s výběrem hovadinu. Jinak rozumím tomu dobře, že ty na sebe objednáš pero z e-baye a pak mi ho pošleš poštou? Jak to budeš chtít zaplatit?
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 lis 2015 21:36

Objednáno, teď už jen čekat... Buď prosím trpělivý dodací lhůty z Číny jsou klidně měsíc.

Jinak Koh I Nor není zlá volba v poměru cena kvalita. Na druhou stranu já koupil před 3mi lety lahvičku Parker Quink za 150Kč a minimálně ještě půl roku až rok mi vydrží (ty náklady na psaní nejsou horentní :) )
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 11 lis 2015 21:39

Já si taky myslím, že investice do inkoustu není moc velká protože ta lahvička rozhodně vydrží dost dlouho. Já budu určitě kupovat ty menší balení abych mohl experimentovat s různými barvami. Když vidím ty kvanta a kvanta barviček od Diamine tak se na to těším :D
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 lis 2015 21:52

k tomu peru dostaneš 6 bombiček s modrým inkoustem....

ten inkoust má perfektní voděodolnost a naprosto mizernou světlo stálost.... Na sluníčku zmizel první :D ale pokud jsem polil papír tak text zůstal (sakra ošklivý paradox). No a na míchání barviček bude dost zásobníků :)

například ten můj červeno hnědý inkoust psaný hrotem M je směsí 3 inkoustů :) po pár minutách ve vodě zbude kupodivu černá Parker :) zato červená a modrá zmizí. Na vyblednutí jsem netestoval, ale předpokládám, že určitá dávka odolnosti tam bude díky červenému podílu, který zůstal nejlépe čitelný po roce na balkoně.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Mordax » 11 lis 2015 21:59

Já neplánuji nějaké mixování barev dohromady ale líbí se mi ten počet barev. Fascinuje mě že pro nezasvěceného člověka je inkoust prostě inkoust ale jak se čím dál více dostávám do této "vědy" tak mě inkousty stále více a více fascinují.
Mordax
 
Příspěvky: 20
Registrován: 09 lis 2015 16:10

Re: Nákup prvního kvalitního plnicího pera

Příspěvekod vojtahlad » 11 lis 2015 23:01

Špičku hrotu z nějakého tvrzeného materiálu Pilot 78G s hrotem M má, na fotografiích v téhle recenzi je to dobře vidět: http://onfountainpens.com/2014/10/pilot-78g-fountain-pen-revisit/ Je tam, myslím, hrot F, ale M je na tom stejně (mám ho, díval jsem se). Zároveň je tam patrný nestandardní tvar hrotu B tohoto pera, který vypadá jako kurzívní hroty jiných per.

Z inkoustů mám dlouholeté dobré zkušenosti s modrým Parkerem Quink (nevypratelným). Z modrých Diamine se mi líbí asi nejvíc ASA Blue a Majestic Blue, v modročerné pak Denim. Tady je přehled recenzí všech recenzí Diaminů z Fountain Pen Networks: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/160612-index-of-ink-reviews/?p=1600208 Doporučuji zejména recenze uživatelů visvamitra a Sandy1, ve kterých bývá bohatý a kvalitní obrazový doprovod.

A pro případné úvahy o budoucím reprezentativnějším peru doporučuji mrknout na Kaigelu 316. Čínská napodobenina nejdražšího Parkeru za pětistovku s vynikající kvalitou zpracování. Recenzoval jsem zde: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=840
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků