- Dilema s koupí pera - nové nebo historické - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dilema s koupí pera - nové nebo historické

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Dilema s koupí pera - nové nebo historické

Příspěvekod iliria » 25 kvě 2012 18:46

Dobrý den,
už dlouho jsem fanouškem plnících per, píšu s nimi od mala a za nic bych je nevyměnila. Doma mám 4 Parkery a jednoho Watermana, ale s polovinou z nich nejsem moc spokojená, protože jsou na mne příliš mohutné a těžké. V poslední době jsem tedy začala hledat nějaké vyhovující pero, ale ty co by mi vyhovovaly byly nad moje možnosti (jsem studentka). Bojím se si koupit další drahé pero aby nedopadlo jako Parker Frontier nebo Waterman, které by mi nevyhovují a sedá na ně doma prach. (Jediné pero které mi zatím nejvíc vyhovovalo byl Parker Vector, které mám doma hned dva.)
Hledám nějaké pero, které by mělo zkrácenější a tenký hrot, bylo celkově tenké a lehké. Nevěděl by mi někdo s tímto dilema rady?
Jako pěkné řešení mi přišel Waterman Carene ( http://www.penshop.cz/DetailPage.asp?DPG=4771 ), ale u něj je na mne moc vysoká cena.
Uměl by mi někdo poradit nějaké podobné cenově přístupnější pero?

Protože mám trochu slabost pro historii tak jsem hledala i ve starých provedeních a absolutně mne uchvátilo toto pero od Pilot: http://www.kamakurapens.com/PenImages/P ... bUsed2.jpg
Jenže v tomto případě se jedná už o historické pera a nevím zda s tím má někdo zkušenosti.. Dá se i s historickým perem normálně denně psát, nebo je to považované za hřích? Případně kde nakupujete historická pera? Na internetu, nebo v obchodech (jsem z Brna)?

Předem děkuju za jakékoliv rady a omlouvám se za zmatený sloh..
iliria
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 kvě 2012 18:05

Re: Dilema s koupí pera - nové nebo historické

Příspěvekod ChesterBen » 04 črc 2012 12:45

Ahoj,

co se týče per, nemám až tolik zkušeností, nicméně, pokud Ti pera nevyhovují, zkus je prodat. Ať už na Aukru, tady na stránkách, nebo i na eBayi a podobně. Získáš tím nějaký peníz a zbavíš se věcí, které Ti neposkytují užitek :)
Co se týče per, o která máš zájem, dívala jsi se i po jiných značkách? Například Sheaffer? Další otázkou je, kolik jsi ochotna za pero utratit, to bude vždy limitovat výběr a i nám to dá lepší představu o tom, co Ti poradit.
A co bych Ti ještě doporučil - Koukej se na eBay a Amazon, co se týče starších per, tak se tam dají sehnat kvalitní za dobrou cenu, stejně tak nová a moderní jsou tam běžně za výrazně nižší cenu, než u nás (není to pravidlem, někde je rozdíl 100 Kč, někdy tisíc a někdy je pero dokonce dražší než u nás).
Ten odkaz na "historické" pero mi nefrčí, takže nevím, o jakém peru mluvíš, zkus ho kdyžtak postnout ještě jednou :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Dilema s koupí pera - nové nebo historické

Příspěvekod adrspach » 10 črc 2012 20:57

No Waterman Carene zrovna patří mezi těžší pera a tenké jako Vector taky určitě není.

Mě třeba napadá, že by mohly sedět pera řady Traveller od Diplomat. Kdysi jsem jedno měl, ale mě nesedělo kvůli tomu,
že bylo tenké.

Navíc ta pera nejsou až tak drahá: http://www.luxusni-pera.cz/kategorie/diplomat/traveller/
adrspach
 
Příspěvky: 7
Registrován: 07 srp 2011 11:12


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků