- Výběr kvalitního plnicího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výběr kvalitního plnicího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod pet84rik » 11 dub 2016 20:22

alebo, mozno budem za blazna, objednaj si z ebaya Jinhao Shooter za 2000 korun mozes mat celozivotnu zasobu, nepise to zle, v podstate je to Al-Star za 1/8 ceny. Dnes mi jedno prislo, ma to svoje muchy (lakovanie je na konci tela v mieste zavitu uz od vyroby s kazom, ale tak za 45 korun tu nekupim ani konvertor :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Lynx » 11 dub 2016 21:11

Za blázna ne – úvaha je to opodstatněná. Ale já si chci udělat radost pěkným perem, které bude dlouho dobře psát.

Mimochodem, hodně se mi líbí tohle: http://www.penshop.cz/plnici-pero-sheaf ... /dp-14900/
Co si o něm myslíte?
Lynx
 
Příspěvky: 4
Registrován: 10 dub 2016 11:34

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod pet84rik » 11 dub 2016 21:18

Sagaris je OK, vacsina lacnejsich Sheaffrov je uplne OK.. 300 (hrubsie telo), Sagaris, Intensity, Taranis, 100, ...
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Toams » 11 dub 2016 21:40

... a treba podporit "slovensku" firmu Sheaffer :)

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod pet84rik » 11 dub 2016 21:55

len to uz neplati, BIC uz nie je vlastnikom - ale stitky sa stale vyrabaju na slovensku, to je fakt .-D
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod graphophilus » 12 dub 2016 09:02

Lynx píše:Děkuji všem za rady.
Včera jsem se byl podívat v Penshopu Na Příkopech a některá pera viděl.
Prodavačka také doporučovala pera Cross.
Co si o téhle značce myslíte?
Dík.


Já mám Crosse asi 20 let, tenkrát se vyráběl v Lincolnu v USA. Na začátku jsem ho reklamoval, bez problému mi ho vyměnili a když se mi ošoupal konvertor, na e-mailovou žádost mi několikrát zdarma poslali nový konvertor. Teď údajně výrobu přesunuli do Číny a konvertory zdarma mi už nechtějí posílat. Dvacet let sloužil bez problémů, teď začal trochu zlobit. Jen varuji před jejich černým inkoustem (to byla příčina první reklamace); je to fascinující sytě černá barva, ale bohužel po týdnu se znatelně sníží průtok a za další týden se pero ucpe. Začal jsem být trochu skeptický k drahým věcem. Před rokem jsem koupil Sheaffer VFM v Luxoru na Václavském náměstí v Praze, kde díky nějakému chaosu v krabičkách a databázi mi ho prodali za 300 Kč a rok s ním píši bez problémů. Možná nepatrně škrábe, možná se na ozdobném kroužku setře chrom, ale za tři stovky. Je pravda, že pokud jsem Crosse krmil opovrhovaným modrým KIN, psal naprosto dokonale hladce, s modrým Pilotem psal ještě hladčeji, ale iroshizuku Kujaku mi ho ucpal.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod trige » 19 dub 2016 14:11

Různé pohledy na věc, ale za dva tácy kvalitní pero nepořídíš :-(

Lynx píše:Ahoj zkušenější kolegové!
Jako nováček ve fóru se na vás obracím s prosbou o radu/tip při koupi nového plnicího pera. V současné době mám PARKER I.M. PREMIUM MATT BLACK CT (http://www.penshop.cz/plnici-pero-parke ... /dp-12305/) a nejsem s ním moc spokojen.
Vyčítám mu že:
- má konvertor vemi malého objemu,
- inkoust v něm zasychá a na některých druzích papíru se rozpíjí (používám inkoust Parker Quink blue black),
- černá povrchová úprava se snadno na několika místech odřela (zacházím s ním slušně).
Moje představa je následující:
- Plnicí pero klasického stylu,
- kovové,
- s konvertorem rozumného objemu,
- černé, tmavě modré nebo stříbrné,
- cena do 2000 Kč,
- nemusí to být Parker.
Budu rád, když mi napíšete svoje tipy na pera, která by splňovala moje představy.
Předem dík.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Vlcacka » 20 dub 2016 09:12

I teď si nemohu odpustit zmínit FranklinCovey Freemont - za necelých šest set a píše báječně. Nevýhoda - konvertor k němu neprodávají, ale je pravdou, že jsem se blíže po nějakém kompatibilním, byť od jiné značky, nepídila. A nemýlím-li se, FC je lowcost Crossu.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod pet84rik » 20 dub 2016 11:23

konvertor samozejme predávajú, dali mi do neho nejaký Rotring, majú to aj v popise (dokonca na konvertor bola pri zakúpení pera nejaká zľava). to pero nie je zlé, malo ale svoje slabšie chvíľky a nikdy sa nestalo mojim super obľúbeným. naproti tomu Sheaffer 100 za 1100 aj s konvertorom je pre mňa za tú cenu takmer top.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod tritrek » 20 dub 2016 15:03

Škoda, ten Freemont vyzerá tak na 3x ceny Sheaffera, teda, aspoň na výzor. Mám taký debilný vkus, že z Sheafferov sa mi páčia len tie veľmi drahé... čo už... :D
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků