- Kde nakupovat? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kde nakupovat?

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Kde nakupovat?

Příspěvekod casey » 23 led 2013 14:39

casey
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2013 14:25
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod ondra.palas » 23 led 2013 18:21

V týhle cenový kategorii už je ten rozdíl docela podstatnej. :shock:
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Kde nakupovat?

Příspěvekod casey » 23 led 2013 19:01

Ale u limitovaných kousků to vypadá na "regulaci cen" :-) Např:

Parker Duofold Senior Red Limited Edition Fountain Pen M-New

http://www.ebay.com/itm/Parker-Duofold- ... 231f7e0ee1

http://www.luxusni-pera.cz/detail/parke ... nici-pero/
casey
 
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2013 14:25
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod martinp » 12 kvě 2013 08:57

Zdravím všechny fanoušky plnicích per.
Narazil jsem na tyto skvělé stránky úplnou náhodou a celý víkend v tom ležím a čtu.
Plnicím perem jsem psal naposledy na základní škole, ale natolik jsem zatoužil to zase zkusit.
Po přečtení pár recenzí jsem zvolil pro můj začátek pero PILOT 78G hrot M.
Proč sem ale píšu. Chtěl bych si pořídit nějaký inkoust.
Mám jistou zálibu k japonskému nařadí vůbec. Ve své profesi pracuji s japonskýmy dláty a noži a je to vůbec to nejlepší co jsem kdy měl.
Nevím jestli jsem si vybral dobře, ale libi se mě PILOT IROSHIZUKU.
Na penshopu jsem ho nenašel a nikde jinde v ČR taky ne.
Tak trochu jsem brouzdal a nejlevněji mě vyšlo na ebay, kde nemám ale účet.
Všiml jsem si že ho tu někdo už má. Kde se dá kupit a na kolik to vyšlo s poštovným?
martinp
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 kvě 2013 07:12

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 12 kvě 2013 09:41

martinp píše:Nevím jestli jsem si vybral dobře, ale libi se mě PILOT IROSHIZUKU.


Také mě inkousty od NAMIKI zaujaly a pokud by jsi po některém zatoužil, mohu je objednat sám jsem nechtěl investovat 500Kč do lahvičky s 50ml + poštovného a navíc + 21% DPH a ještě Nějaký poplatek poště za to že vyřeší celní deklaraci = když se to rozpočte mezi více odběratelů bude to jistě příjemnější :)

Platí i pro ostatní z nabídky lze vybírat:
Obrázek

cena je 24$ cca 480Kč + poplatky

No a když to tak při psaní tohoto příspěvku počítám tak v rámci jednoho KS jsme na ceně, která je osvobozená od DPH a CLA, protože aktuálně má prodejce status free shipping :) pokud se cokoliv změní platí výše uvedené o DPH a celních poplatcích u české pošty
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod tomkeb » 12 kvě 2013 09:47

Inkousty Iroshizuku a další japonské speciality se dají dobře sehnat od engeika přes ebay, nebo přímo přes jeho e-shop. Dovolím si ale zmínit názor, že ačkoli jsou tyto inkousty lákavé a jejich balení je krásné, možná nemusí stát za ty peníze – kvalitou nijak výrazně nepředčí jiné značkové inkousty… Za cenu jednoho Iroshizuku + poštovného koupíte v našem Penshopu např. tři velké 80ml lahvičky neméně kvalitního inkoustu Diamine…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 12 kvě 2013 09:54

No Inkousty Diamine mají jednu velkou výhodu. Dají se pořídit i v 30ml balení ve stejném počtu odstínů jako 80ml . A to u Namiki neplatí v 30ml baleních jsou 3 barvy a dost...

A každý do nějakou dobou píše ví, že 30 / 50ml vydrží mnoho měsíců bez potíží a ruku na srdce, kolikrát člověk užije seriózně Fialovou nebo oranžovou barvu inkoustu? Na formální psaní to zkrátka není
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod Tapeta » 07 říj 2015 08:51

Ahoj, nakupuji inkosty Pilot Iroshizuku na penshopu zde http://www.penshop.cz/inkoust-v-lahvicc ... /dp-15769/ před týdnem jsem si inkousty vyzvedávala na prodejně. Pán na prodejně mě upozornil, že se budou prodávat i balení po 15 ml v balení po třech kusech. Hlídám až se to objeví na webu.
Řekla bych, že cena je pekelná, ale zase kvalitě odpovídá a jelikož se mi velmi osvědčili, nedám na tyto inkousty dopustit.
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod Vlcacka » 07 říj 2015 13:02

Stenatko_Kokrspanela píše:No Inkousty Diamine mají jednu velkou výhodu. Dají se pořídit i v 30ml balení ve stejném počtu odstínů jako 80ml . A to u Namiki neplatí v 30ml baleních jsou 3 barvy a dost...

A každý do nějakou dobou píše ví, že 30 / 50ml vydrží mnoho měsíců bez potíží a ruku na srdce, kolikrát člověk užije seriózně Fialovou nebo oranžovou barvu inkoustu? Na formální psaní to zkrátka není


Shodou okolností jsem se o tom bavila s pánem v Penshopu. Taky kupuju ty menší, 30 ml a to i z praktického důvodu - jsou štíhlé, vysoké a skvěle se z nich plní. :-)
Iroshizuku bych taky aspoň jeden chtěla, díky kamarádovi mám vyzkoušený Yama-Guri a i když mne ta hnědá moc neuchvátila, tak jím naplněné pero psalo krásně, i když vím, že tankovat levný Baoer drahým Iroshizuku je fakt zvěrstvo.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod safo.de » 03 kvě 2016 11:52

Ahoj kde se da sehnat hrot F i SF do plniciho pera Pilot Falcon 78G. Kdyz jsem si toto pero koupil v baleni byl s hrotem M, ktere je pro mne hrube. Prosim piste odkazy webů ci inzeraty. Pokud ma nekdo zájem i o vlastni prodej hrotu piste na mail martsaf.de@email.cz. Dekuji safo
safo.de
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016 18:35

Další

Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník