- Kde nakupovat? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kde nakupovat?

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod tritrek » 03 kvě 2016 14:15

safo.de píše:Ahoj kde se da sehnat hrot F i SF do plniciho pera Pilot Falcon 78G. Kdyz jsem si toto pero koupil v baleni byl s hrotem M, ktere je pro mne hrube. Prosim piste odkazy webů ci inzeraty. Pokud ma nekdo zájem i o vlastni prodej hrotu piste na mail martsaf.de@email.cz. Dekuji safo

Teraz Falcon, či 78G? V 78G sa meniť nedá... ale celé pero má cenu priemerného hrotu takže...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod safo.de » 05 kvě 2016 15:35

Klacisky Pilot zde je ke stazeni fotka z uloz.to: http://uloz.to/xSVQoxi7/20160505-162855-jpg
safo.de
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016 18:35

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod tritrek » 05 kvě 2016 20:28

Teda 78G... ten nemá vymeniteľný hrot...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod safo.de » 05 kvě 2016 21:15

no nemas namysli meho Pilota? protoze hrot se da vymenit. spise me zajima kde sezenu hrot na toto psani pero. Pokud nekdo vi ci zna odkaz tak na muj mail pls pisnete. Diky
safo.de
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016 18:35

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod tritrek » 06 kvě 2016 09:28

safo.de píše:no nemas namysli meho Pilota? protoze hrot se da vymenit. spise me zajima kde sezenu hrot na toto psani pero. Pokud nekdo vi ci zna odkaz tak na muj mail pls pisnete. Diky

Technicky sa dá, len nekúpiš do toho hrot. Teraz som si kukol môj a nie je štandardný, inak by som ti odporúčil kúpiť Jinhao, tie by sa jedine finančne oplatili viac, ako kúpiť novú 78-ku, čo stojí $12 teda 280Kč...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod ToFF » 07 kvě 2016 23:20

Samostatný hrot se asi sehnat nedá. Oprava u číňanů dá, jak jsem zjistil při psaní příspěvku (odzkoušeno nemám). Viz tady http://www.ebay.co.uk/itm/3-Wings-659-F ... 5d62c96699

Jinak co se týče zaměnitelnosti tak mezi následujícími Piloty můžete hroty přehazovat 78G, MR (Metropolitan, Cocoon), Prera (Demo a Regular), Penmanship, Pluminix, Knight, Kakuno. Penmanship se prodává s EF hroty. Kakuno ma na hrotu smailika, si asi fakt jednoho budu muset pořídit. 78G má hroty v zlaté barvě, ostatní ve stříbrné.

U 78G a MR není problém přehodit celou úchopovou část mezi sebou. Osobně mám na hromadě rozebrané a vyčištěné 78G (v černém provedení) a MR jak v japonské tak evropské verzi. Při skládání si pak musím jen dát pozor na to abych vybral feed (fakt nevím jak se to řekne česky) a správný držák, protože ty jsou oba rozdílné. Samozřejmě nepočítám do toho konvertor nebo bombičky. Ostatní kombinace vyzkoušené nemám, ale informací z webu bych věřil, podle mne to sekají někde v číně a akorát mění gravirování hrotu.

Jsem narychlo vyfotil jedno ze svých https://goo.gl/photos/PdFJbYm6W5Vw32yn6
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Kde nakupovat?

Příspěvekod safo.de » 08 kvě 2016 05:38

super, dekuji za informace :)
safo.de
 
Příspěvky: 5
Registrován: 15 dub 2016 18:35

Předchozí

Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků