- Hong Kong - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hong Kong

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Re: Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 07 dub 2013 16:19

Není. Přehledně:
  • cena do 22 € – neplatí se nic navíc
  • cena 22–150 € – platí se DPH
  • cena nad 150 € – platí se DPH a zároveň clo
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 07 dub 2013 19:14

tomkeb píše:Není. Přehledně:
  • cena do 22 € – neplatí se nic navíc
  • cena 22–150 € – platí se DPH
  • cena nad 150 € – platí se DPH a zároveň clo


A je pravda, že pokud k tomu přidávají DPH, platí se navíc ještě nějaký manipulační poplatek okolo 180 kč? Nebo to platí až pro případy, kdy napočítávají i clo? Jsem z toho jelen :roll: .
Díky za odpověď :) .
Renata
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 07 dub 2013 19:55

Pro případy, kdy se dostavíš na celní poštu v Praze 5 a nějaký poplatek ti vyměří je to „jen“ 96 Kč. 180 Kč to je když předáš poště plnou moc a necháš ji vyřídit vše za tebe, tj. odpadá nutnost navštívit tu poštu osobně… vše relativně přehledně zde.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 07 dub 2013 20:17

Díky. Můžu tedy počítat že pro mě, jako pro mimopražskou, platí těch 180 kč, jestli se v tom začnou vrtat. Ještě si to musím pročíst, je tam toho docela dost. Tyhle procedůry mě dost odrazují od toho, abych si vyzkoušela objednat nějaké dražší pero. Mám pocit, že se všemi poplatky musí zákonitě vyjít dráž, než kdybych ho koupila za standardní cenu třeba v penshopu.
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod Walter20 » 07 dub 2013 20:49

Renata.S: Ono právě i nákup dražšího pera z ciziny může vyjít velmi zajímavě. Třeba takový Sailor 1911 Profit seženeš ze země původu za necelé 3 tis. Kč, a to včetně poplatků. U nás je toto pero dostupné za podstatně vyšší částku (ovšem viděno z druhé strany, kdo má z jakýchkoliv důvodů obavu z nákupu ze zahraničí - jazyková bariéra, případné vrácení zboží, reklamace apod., v tomto případě je vše jednodušší).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 07 dub 2013 21:05

Walter20: A to je právě to, čeho se bojím. Teď řeším zatoulané pero v hodnotě dvou stovek i s poštou, a neumím si představit, že bych takhle někde "ztratila" zaplacené pero za 2000,- (nebo víc). Jen doufám, že ke mně nakonec i ten levný kousek najde cestu, a nezůstane ztracený navždycky ;) .
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod Walter20 » 07 dub 2013 22:01

Ono někdy zatoulané pero (či jiné podobně věci) se najdou uložené na poště, a to aniž by adresát i týden nebo delší dobu tušil. S tím mám své bohaté zkušenosti. Jinak u zásilek z Číny bych byl trpělivý, mně přijde doba dodání (od zaplacení až k předání adresátovi) i do tří týdnů / měsíce relativně fajn. (Nakonec je to z druhého konce světa, často tady také ze strany prodejce volena co nejekonomičtější varianta poštovného, především s ohledem na co nejnižší cenu celku; což u levnějšího zboží platí dvojnásob. Už ani nezmiňuji případně náhodné, nebo méně obvyklé zpoždění balíčku někde v meziskladu, na letišti apod., s čímž ani sám prodejce nic moc nenadělá.).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 07 dub 2013 22:21

Asi bych byla trpělivější, kdybych to pero objednávala pro sebe. Od té doby, co jsem se naučila nakupovat přes ebay jsem ho ale brala už pro třetího člověka (pokaždé Pilot 78G Broad od pokydady.com). Na poště jsem se už ptala, a nic tam nedohledali (track number nemá), tak budu dál čekat. I kdyby se opravdu ztratilo (pořád věřím že to tak není), tak se kvůli dvěma stovkám střílet nebudu, ale rozhodně už bych potom neriskovala objednávku něčeho dražšího.
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 08 dub 2013 17:10

Poslušně hlásím, že zatoulané pero dnes našlo cestu domů. Pro příště je tedy opravdu potřeba o něco víc trpělivosti :) .
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod Golfista » 26 kvě 2013 21:55

Někdy ale trpělivost nestačí. Pokud pošlou z číny cokoli levnou cestou a bez podacího lístku (u nás), jinak bez čísla, je všechno trochu složitější. Příklad: Objednával jsem takto levné věci a čekal měsíc, nic nepřišlo. Prodejce mi to, poslal znovu a zároveň vrátil peníze s tím, že až to dorazí (podruhé), zaplatím to znovu. Nedorazilo.
Mám, i když nepodložené podezření na celnici v Praze. Tam se všechno rentgenuje a obsluha dobře ví, že balíček není doporučenou, ale jenom obyčejnou poštou a taky vidí co v něm je. Někdy se jim může obsah hodit a nikdo nikomu nic nedokáže. Ale je to jenom moje doměnka.
Proto kupuju zásadně levné věci a od od ověřených prodejců s tisíci pozitivních hodnocení na e-bay. Někdy je to risk. Je ale pravda, že všechno co mělo tracking number dorazilo a ještě k tomu velice rychle. U ostatních věcí je to loterie. Tolik moje zkušenost.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Předchozí

Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků