- Hong Kong - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hong Kong

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 05 dub 2013 22:21

Zdravím,
neobjednávali jste někdo v poslední době něco z Hong Kongu? Mně tam čeká zásilka na odeslání už dva pátky (podáno 27. 3.), doteď mi to vždy odletělo první nebo druhý pátek po tom, co se to dostalo na tamější poštu… Nemáte někdo zkušenost s tím že by se zásilka třeba měsíc zasekla? Jak dlouho odtamtud trvá doručení vám?
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Hong Kong

Příspěvekod Walter20 » 05 dub 2013 22:33

Během posledních tří měsíců 4 zásilky z Hongkongu, z toho během března dvě, doba dodání od zaplacení až k doručení adresátovi vždy v rozmezí cca dvou až tří týdnů max.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Hong Kong

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 dub 2013 23:16

potvrzuji 3 týdny max.
A podle tracking numer to je kde?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hong Kong

Příspěvekod Renata.S » 06 dub 2013 18:41

Zdravím,
řeším zrovna podobný problém, tak se podělím o svoje zkušenosti. Za poslední dva měsíce jsem objednávala z Hong Kongu třikrát, z toho v prvních dvou případech zásilka dorazila zhruba do šesti pracovních dnů. Na třetí balíček ale bohužel pořád čekám, a to měl být odeslaný dvanáctého března. Prodejci jsem psala a požádal mě, abych ještě chvilku počkala. Číslo zásilky mi nedal, takže nemám možnost zjistit, kde se mi balíček toulá :( .
Renata
TWSBI Diamond 580 <F>
Parker Frontier <F> (Twilight, Translucent Blue, Stainless Steal CT, Stainless Steal GT)
Parker Urban Metro Metallic CT <F>
Parker Vector Standard Calligraphy
Pilot 78G <B>
Renata.S
 
Příspěvky: 46
Registrován: 23 bře 2013 20:26

Re: Hong Kong

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 06 dub 2013 20:24

je možné, že balíčky zkoumá celnice
Ono objednávat často po malých kusech svádí k podezřívavosti. Osobně mě na celé záležitosti sejří fakt, že pokud dovážím více kousků a jedu oficiální cestou tak chtějí DPH a CLO uhradit i z ceny přepravy :/
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 06 dub 2013 21:17

Podle sledování to ještě čeká v Hongkongu, třeba ten pátek 29. letadlo odletělo, ale zásilka z 27. se tam už nedostala.

Renato, v tomhle případě je to se zaseknutím na celnici docela pravděpodobné, zkusil bych se zeptat. A pokud ti prodejce tracking number nesdělil, třeba to nechal poslat bez něj… za možnost sledování se připlácí.

Jinak mě teď poprvé asi celní řízení taky čeká, jelikož jsem objednával od prodejce, který nejspíš na zásilku uvede opravdovou, a ne nižší, hodnotu obsahu… Ale když u nás nejde sehnat co chci, nedá se svítit.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Hong Kong

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 06 dub 2013 22:45

tomkeb píše:Podle sledování to ještě čeká v Hongkongu, třeba ten pátek 29. letadlo odletělo, ale zásilka z 27. se tam už nedostala.

Renato, v tomhle případě je to se zaseknutím na celnici docela pravděpodobné, zkusil bych se zeptat. A pokud ti prodejce tracking number nesdělil, třeba to nechal poslat bez něj… za možnost sledování se připlácí.

Jinak mě teď poprvé asi celní řízení taky čeká, jelikož jsem objednával od prodejce, který nejspíš na zásilku uvede opravdovou, a ne nižší, hodnotu obsahu… Ale když u nás nejde sehnat co chci, nedá se svítit.



pokud celková výše nepřevýší 150€ (cca 200$) tak jen DPH +21% clo až nad tuto hodnotu

Smutné je že se platí DPH i z dopravy. Clo jen z ceny produktu
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 07 dub 2013 00:02

Já si naivně myslel že jen 20 %. :D
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Hong Kong

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 07 dub 2013 06:37

tomkeb píše:Já si naivně myslel že jen 20 %. :D

Tak ono to je chvilku co se DPH měnilo.

A pro případné nezasvěcené čtenáře je to cena v HK + 21%(dph) nikoliv cena+dph+21% jak by se z mé věty dalo usoudit.


Což mi připomnělo, že nyní to bude 3tí týden co čekám na Jinhao pro Petra T
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hong Kong

Příspěvekod Golfista » 07 dub 2013 16:16

Stenatko_Kokrspanela píše:
tomkeb píše:Podle sledování to ještě čeká v Hongkongu, třeba ten pátek 29. letadlo odletělo, ale zásilka z 27. se tam už nedostala.

Renato, v tomhle případě je to se zaseknutím na celnici docela pravděpodobné, zkusil bych se zeptat. A pokud ti prodejce tracking number nesdělil, třeba to nechal poslat bez něj… za možnost sledování se připlácí.

Jinak mě teď poprvé asi celní řízení taky čeká, jelikož jsem objednával od prodejce, který nejspíš na zásilku uvede opravdovou, a ne nižší, hodnotu obsahu… Ale když u nás nejde sehnat co chci, nedá se svítit.



pokud celková výše nepřevýší 150€ (cca 200$) tak jen DPH +21% clo až nad tuto hodnotu

Smutné je že se platí DPH i z dopravy. Clo jen z ceny produktu

Mám obavy že částka 150 euro je již dávno minulostí.
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Další

Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků