- Stationeryart.com-Hong Kong - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Stationeryart.com-Hong Kong

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod maxowu » 23 dub 2013 19:17

Delší dobu využívám služeb tohoto obchodu : http://www.stationeryart.com/index.php a jsem velmi spokojen.
Platba Paypalem a možnost vybrat poštovné s nebo bez Tracking number...pochopitelně levněji než v rámci ČR :D
Nakupuji od nich prakticky jen Piloty 78G a bombičky.
Teď mám na cestě "novinku" Pilot MR Black s F hrotem.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 18 kvě 2013 21:39

Kdyby někdo měl na něco zálusk, mají teď výprodej + poštovné při nákupu nad 100 $ zdarma.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod maxowu » 19 kvě 2013 07:57

... nad cca 30$ se ale platí DPH 21% a 180kč české poště..."nechci slevu zadarmo"...takže raději 2x počítat jestli se to vyplatí! ;)
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 19 kvě 2013 09:20

Co posílali balíčky mně, vždycky uvedli menší hodnotu a celnicí to nepozorovaně prošlo…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod maxowu » 19 kvě 2013 18:47

Tak snad nečtou celníci toto fórum... ;)
...jinak mě zaujala sleva Pilotů PRERA.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod tomkeb » 19 kvě 2013 19:28

Snad ne. :lol: Prery mě taky zaujaly, vzhledem k té velké slevě to vypadá, že už je přestanou prodávat…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod Niten.Senki » 30 kvě 2013 20:35

Musím přiznat, že jsem byl skeptik...
Nechal jsem se zlákat tady Tomem a zkusil si objednat dvě pera z tohoto obchodu.
Konkrétně Pilot Prera a MR.
Jednání velice ochotné a rychlé. Komunikace skvělá. Ve všem se Vám snaží vyjít vstříc.
Zboží řádně zabalené a nepoškozené. Dodávka rychlá bezproblémová.
Palec nahoru a klobouk dolů.
Niten.Senki
 
Příspěvky: 55
Registrován: 06 úno 2013 17:26
Bydliště: Kladno

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod dieting » 01 led 2015 12:42

vždycky uvedli menší hodnotu a celnicí to nepozorovaně prošlo…??
GuL
dieting
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 2015 11:04

Re: Stationeryart.com-Hong Kong

Příspěvekod Dr.Watson » 01 led 2015 16:41

Starý post...
Donedávna jsem dělal u České pošty, funguje to asi takto (zjednodušeně, tipuji že u ostatních dopravců to bude podobné, dřív "bezporuchově" procházely zásilky DHL, nějakou dobu ale spíše neprocházejí resp. dopravci nechtějí mít problémy). Zásilky ze zahraničí se shromažďují na celní poště, prochází to prvotními standardními kontrolami a tříděním (země EU víceméně "jen prolétnou" pokud není nejaký zvláštní režim), na bezpečnost, podezřelý či nelegální obsah, automatické třídění a směrování k adresátům, zásilky podléhající CLU, DPH podle prohlášení odesílatele, podezřele podhodnocené zásilky. Namátkově to procházejí jak zmocněnci Pošty tak i zmocněnci celníků (netuším jak se teď jmenují). Podezřelé zásilky (ehm, cenově podezřelé, mravnostní policie do toho nos nestrká od roku '39 a nelegální či nebezpečné zásilky ať si řeší jiné forum) vytřídí - nezdá se něco v rentgenu, váha a velikost versus deklarovaná cena. Potom to úředně otevřou, hledají fakturu, někdy nesouhlasí faktura s cenou na balíku a je problém, jindy odhadnou větší cenu a adresát je vyzván aby zdokladoval cenu obsahu fakturou, výpisem PayPalu. S tím také Pošta pošle tiskopisy ve kterých jim můžete dát souhlas k vyřízení případného cla, dph, jednání s proclením. Pokud dáte Poště souhlas, podle pokynů odešlete požadované doklady a případné clo, dph, poplatky Pošta vybere jakoby dobírkou. Pokud nesouhlasíte, musíte si na celní poště popřípadě nějaké pobočce celní služby vyřídit vše sami.
Čínské obchody jsou o pravidlech adresátovy země informováni lépe jak jeho poštovní úřad...
To je fakt. Takže používají různé finty jak celní a dph limity obejít. Pokud je deklarovaná cena podhodnocena, záleží na štěstí, popřípadě úřednících kteří Vaši zásilku mají v rukou...
Čiže to, že jednomu něco prošlo neznamená, že to projde podruhé. Řada shopů je už dost profláknutá a tedy se na to dává větší pozor, protože peněz v tom létá dost vzhledem k nárůstu nákupů v čína-shopech, e-Bayi, etc. ...
Takže pokud objednáte něco dražšího, vždy s tímto zásahem musíte počítat.
Na druhou stranu nemusíte zásilku převzít a tedy zaplatit, ale vzdát se jí.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22


Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků