- Zahraniční prodejce bez cla a dph česku? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zahraniční prodejce bez cla a dph česku?

Máte vybrané pero, ale rozhodujete se, kde ho koupit? Nebo chcete naopak ostatním doporučit ověřeného a spolehlivého prodejce?

Zahraniční prodejce bez cla a dph česku?

Příspěvekod okma » 31 srp 2015 15:41

Zdravíčko,
chtěl bych si pořídit pero Pilot Metropolitan s hrotem F a otočným konvertorem. Jelikož tahle kombinace je u nás prakticky nesehnatelná, nevíte o prodejci, který posílá zboží do ČR a zároveň bych nemusel platit jak clo, tak ani DPH?

Díky!
PS: pokud by měl prodejce naskladněný i otočný konvetor pro Parker Vector, bylo by to bez chyby.
okma
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2015 15:35

Re: Zahraniční prodejce bez cla a dph česku?

Příspěvekod Bourbon » 01 zář 2015 14:25

Zkuste to na massdrop tečka com
Zrovna tam mají akci, která končí za dva dny (podle všeho 3. září 2015). Dvě pera za necelych 23 U.S. dolarů, poštovné něco přes 4 dolary. Lze zaplatit běžnou kartou. V minulosti zásilky asi do 30 dolarů pošta doručovala bez cla či DPH.
Tento model se prodává na amer. trhu, ale je s neprůhledným konvertorem kapátkového typu. Já sám jsem přešel na bombičky Pilot, neslučitelné s běžným standardem, a plním si je injekční stříkačkou a na brousku ztupenou jehlou. Pokud vím, žádný otočný konvertor se do Metropolitanu nevejde. Bombičky Pilot jsou zato poměrně objemné. Kvalita zpracování pera naprosto perfektní, včetně povrchu, na němž nejsou po asi 9 měsících používání jakékoli známky opotřebení, ošoupání atd.
Bourbon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 04 srp 2015 15:46

Re: Zahraniční prodejce bez cla a dph česku?

Příspěvekod okma » 01 zář 2015 19:19

Dobrý den, děkuji za tip.

Osobně preferuji pohodlí konvertoru. Na Metropolitan sedí PEN-50 konvertor od Pilotu,že používají nestandartní velikost hrdla bombiček vím. Podle toho, co jsem vyčetl na internetu, dodávaný konvertor nesedí pevně, navíc tento typ konvertoru mi nevyhovuje a je neprůhledný. Ke všemu si nejsem jistý, jestli potřebuji dvě pera.

Těch 30 dolarů se vztahuje pouze na cenu zboží, že? Našel jsem obchod jetpens.com, kteří doručují i do Česka a kde mají i PEN-50 konvertor.
okma
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 srp 2015 15:35

Re: Zahraniční prodejce bez cla a dph česku?

Příspěvekod Bourbon » 01 zář 2015 23:21

Česká celní správa přičítá cenu poštovného k ceně zboží a k tomu přičte DPH. Takže v případě akce Pilot Metropolitan, o které jsem psal, jde o 22,99 USD + poštovné 4,15 USD, tento součet je nižší než zdanitelná částka, tedy jde o cenu pro českého kupujícího konečnou.
Dvě stejná pera člověk nepotřebuje, ale řekl jsem si, co když mi spadne na podlahu a zničí se hrot? Co když je někde ztratím? A tak jsem si koupil rovnou dvě. Konvertor, který uvádíte, má IMHO menší obsah než bombička, kterou prodává Pilot. Radil bych origoš bombičky (injekční stříkačka a jehla, nejlépe "žlutá", mají zanedbatelnou cenu. Za lepší ceny než nejznámější pražský prodejce je prodává
velkoobchodplus tečka cz . Mají označení IC-100 . S nimi žádný problém.
Bourbon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 04 srp 2015 15:46


Zpět na Prodejci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků