- Diáře Moleskine - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Diáře Moleskine

Vše o značkových diářích.

Diáře Moleskine

Příspěvekod coonan » 02 bře 2012 10:05

V kategorii kvalitních diářů (tedy diářů na jeden rok) jsem nenašel větší výběr. V tomto vlákně se k těmto diářům můžete vyjádřit, doporučit či se těch kteří tento diář používájí na cokoliv zeptat. Já osobně používám plánovací zápisník velikosti L v tvrdé vazbě. Jsem s ním maximálně spokojený neboť tento zápisník byl přesně to co mi mezi nabídkou diářů chybělo. Chvilku mi trvalo zviknout si na průhlednost papíru (neplést s propíjením to nečekejte) ale i tuto průsvitnost poznámek nakonec musím zhodnotit jako plus.
coonan
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2011 16:09

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod ls8 » 02 bře 2012 10:30

Já jsem z čínského Moleskine přešel na japonskou značku Midori, kvalita vazby i papíru je na úplně jiné úrovni.

MD Notebook: http://stores.ebay.com/The-Journal-Shop ... 34.c0.m322
Travellers Notebook: http://stores.ebay.com/The-Journal-Shop ... 34.c0.m322
Spiral Notebook: http://stores.ebay.com/The-Journal-Shop ... 34.c0.m322
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod tomsi » 16 dub 2012 12:53

Dnes jsem zakoupil malý 9x14cm zápisník Moleskine se 192 linkovanými stránkami.
Zatím dobré, zavírání na gumičku, šňůrka na založení stránky, vypadá pevně.
Co se týče psaní, inkoust se nerozpíjí, dobře se chytá, barva vypadá sytě. Mám pocit, že pero po papíru klouže hodně hladce, mnohem lépe než v běžném sešitu koupeném v papírnictví.
tomsi
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 lis 2011 11:58

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod Walter20 » 12 dub 2013 15:42

Zvětšené ukázky zapsaného textu z Moleskine Diary 2012 (Black soft cover, Pocket, 9 x 14 cm):

P. S. Pokud srovnám kvalitu papíru výše zmíněného diáře s jeho "odlehčenou" verzí Moleskine Week-A-Page Diary 2012 (Mais soft cover, Pocket, 9 x 14 cm), který také vlastním, není stejná. Papír ve Week-A-Page Diary 2012 je o drobný kousek hladší, na pohmat tolik "nešustí".

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod Petr.T.M. » 12 dub 2013 19:34

No - též jsem měl dojem, že inkousty Diamine trochu víc propíjí. Nemám tak široké srovnání, ale Diamine Syrah X Sailor Sei-Boku - tam je to celkem zřetelné. Ale jistě záleží i na peru a hlavně a především taky na papíru.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod Walter20 » 13 dub 2013 11:07

Petr.T.M.: Přesně tak, záleží na více okolnostech. Ono v případě použití papírů od Moleskine je nutno - s ohledem na plnící pero - pečlivě vybírat (kvalita konkrétního produktu/papíru, ale také užitý podklad papíru při samotném psaní, inkoust, pero). Ovšem z druhé strany by nebylo férové nezmínit, že jistá obezřetnost ve výběru je nutná i u jiných výrobců. Osobně v diářích od Moleskine používám jen kuličkové pero, což mi takto vyhovuje. Z kombinace plnícího pera a inkoustu je pro mne tady bez problémů použitelný jen Pilot 78G (B) naplněný Noodler´s Black (respektive tento inkoust se mi docela dobře osvědčil na tenčí papíry s nižší gramáží obecně, a to i v kombinaci s různými "flex" hroty na násadce).

Když srovnáš různé ukázky zapsaných textů apod. na vybraných papírech od Moleskine, s osrstěním a prosakováním se setkáš relativně často, a to nejen v případě užití inkoustů od Diamine (mj. inkousty od Koh-I-Noor, konkrétně Blue a Document, jsou taktéž "nepoužitelné", vyzkoušeno). Viz např. ukázka z Moleskine Reporter:

Obrázek

Obrázek

Viz http://inkophile.wordpress.com/2013/04/ ... nt-pretty/

Nebo stejný problém s osrstěním a propíjením textu na papíru v Moleskine Ruled Notebook (72 g/ms), jenž je jasně patrný v recenzi Briana Gouleta na inkoust Noodler's Red (viz video, úsek od 3:50 min.):

http://www.inknouveau.com/2010/10/noodlers-red.html

Povedené srovnání míry použitelnosti vybraných inkoustů a per na papírech Moleskine:

Moleskinefriendly rating system

1. 100% Moleskine-proof ink
2. Moleskine friendly ink
3. None-Moleskinefriendly ink


http://inkyjournal.blogspot.cz/

Atd.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod Judita » 17 srp 2013 15:56

Používám týdenní plánovací diář, který má na levé straně celý týden a na pravé volné linky, ve velikosti S. Tohle uspořádání a rozměr mi maximálně vyhovuje a po epizodě s limitovanou edicí Star Wars se pro příští rok zase pokorně vrátím k červeným deskám.

Píšu do něj vším možným a je fakt, že inkoust trochu prosvítá (i když jak který).
Judita
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2013 15:38

Re: Diáře Moleskine

Příspěvekod JakubL » 27 dub 2014 16:49

Pokud člověk chce opravdu psát plnícím perem, tak Moleskine v žádném případě. Je jedno, jaký inkoust se použije, i s hrotem F je to prostě....no, není to hezký pohled :) Řekl bych, že Moleskine mají svojí vlastní uzavřenou buňku, takže pokud chcete psát do Moleskine, tak buď s jejich rollery apod., nebo tužkou a propiskou. Papír propíjí, a ''feathering'' vlastnost je...škoda mluvit. Když už zápisník, který dobře vypadá, má i kapsu na různé drobnosti, ať už vizitky, nebo fotky, tak Paperblanks. Jejich papír taky není úplně vhodný pro pera kupř. s B hrotem, nebo italic, protože se inkoust může propít, ale je to o několik tříd výš, než to, co nabízí Moleskine :)
JakubL
 
Příspěvky: 47
Registrován: 16 dub 2014 21:38


Zpět na Diáře a plánování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků