- Neznačkové diáře a plánovací systémy - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Neznačkové diáře a plánovací systémy

Vše o značkových diářích.

Neznačkové diáře a plánovací systémy

Příspěvekod Dr.Watson » 17 led 2015 14:58

Ahoj,
Houstone, mám problém...
Kdysi jsem koupil někde ve slevách či levných knihách lacino neznačkový diář, koženkové pouzdro na zip, uvnitř kapsa, takové ty zářezy na karty, vizitky, hřbet-rozevírací kroužkový systém aka Karis-blok, v něm celuloidové pravítko a linkované listy, seděly rozměry na Herlitz nebo něco podobného, formát "větší A6". Ještě někdy v létě jsem jej používal a teď po přestěhování do nového zaměstnání marně hledám.
S tím souvisí onen vesmírný Watsonův problém. Nedají se někde sehnat neznačkové plánovací, diářové systémy? Nechce se mi za značkový dávat od cca osmiset výše... Líbilo se mi to řešení "penálu"-zip kolem diáře. Jsem poněkud roztržitý (hm, Alzheimer v ranném stadiu?? Pokročilém ?!?...), zapomínám to tu doma, tu v práci či na návštěvách, doma máme psa a kočky a ty občas mají zajímavé kousací a hrací nápady.
Zatím používám Karis-blok, jak tu někdo psal-s polepenými deskami ale ... A6 je pro mne malá, A5 je zase velká, něco mezi je akorát. Zase je výborný obyčejný papír do Karisů, neprosvítají ani moje oblíbená pera "M" se Syrahem, Petrolem nebo Eclipse, což jsou moje oblíbené odstíny inkoustů Diamine.
Z čehož vyplývá, že kvalita zpracování mne nebere, nezáleží mi ani na tom, že to není "značkové" a vypadá všedně (jsem pověstný že na poradě vytáhnu zpola použitý školní sešit A5, nejlépe čtverečkovaný), vyhovovalo mi opravdu jen to řešení obalu, nevadily by ani klasické desky se zavíráním klipem.
K vánocům jsem dostal nějakou šíleně drahou vymoženost od Filofaxu, bylo to fajn než mi to před týdnem skousla moje obranářka-baskervilka Zorislava von Labrador de la Watson ( :P )... Tisícovka v loji, užitná hodnota na nule, návratnost investice na nule...
Jasně, mám si dávat pozor, být pořádný, etc., etc. ...
Ještě mne napadlo řešení koupit velký penál do školy, vypárat kapsy a nosit v tom klasický notes jenže školní penály jsou spíše strakaté a barevné a Hannah Montanu, Hallo Kitty nebo Pokemona opravdu nechci.
Dík za radu nebo nápad.
Kdokoliv dělá s kůží by to asi ušil ale to jsem zase s cenou v háji...
Mám pocit, že zde někdo kdysi o podobné věci psal i nabídkou, pokud to není košer téma, prosím, napište mi SZ.
Socka ruléééz...
Watson za Apollo 13. Konec...
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Neznačkové diáře a plánovací systémy

Příspěvekod jakub.s » 17 led 2015 15:17

S diářem neporadím, ale penály nejsou jen s Hannou Montanou nebo Spidermanem:-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Neznačkové diáře a plánovací systémy

Příspěvekod Dr.Watson » 17 led 2015 18:35

Já vím, já vím...
...slušně napsáno "Hledej Šmudlo!".
Já si to najdu, jen jsem si potřeboval srovnat myšlenky a třebas mne někdo nakopne...
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Neznačkové diáře a plánovací systémy

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 17 led 2015 21:31

já skončil u diáře z lidlu... stál 100Kč


  • Poutko na jedno pero / propisku
  • vizitky a malá kapsa k dispozici
  • 6 kroužkový mechanismus
  • Roční přehled
  • Roční přehled s možností 1 poznámky na den
  • Rozložení Levá PO-ST pravá ČT-NE
  • nějaký aktuality...
  • poznámky
  • klasika informace čísla, předvolby státní svátky
  • Mapa Evropy :D
  • Adresy
Cena 100Kč :) a v ceně byl rok 2014 a 2015
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Neznačkové diáře a plánovací systémy

Příspěvekod mesires » 19 led 2015 18:31

Ten Lídl zkusím někdy prověřit.
Po letech zkoušení různých systémů jsem tento rok skončil u kombinace - zápisník (rhodia se skvělým papírem) a k tomu zvlášť kalendář.
Několik let jsem používal denní diáře - jeden den = jedna strana - typu moleskin (katastrofální papír v posledních letech) či paperblanks. Samozřejmě některé dny chyběl prostor (a to v práci píšu většinou sailorem s f-kovým hrotem, takže velmi tenká linka) a spousta jiných dnů zůstala prázdná.
Uvidíme, jak se mi to osvědčí.

P.S.: ten penál bych doporučil krásný růžový Hello Kitty. Občas přinesu do práce svačinu ve svačinovém boxu hello kitty a sklidím odsuzující pohledy od spolupracovníků - prý že cestou do práce okrádám děti na cestě do školy :D
mesires
 
Příspěvky: 36
Registrován: 11 lis 2014 12:53


Zpět na Diáře a plánování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků