- Zápisník - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zápisník

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Zápisník

Příspěvekod Margrethe » 26 úno 2016 20:39

Zdravím,
potřebovala bych poradit ohledně výběru zápisníku. Nedávno jsem si koupila blok Rhodia s tečkovaným papírem a jsem z něj úplně unešená. Momentálně sháním nový zápisník na takové to každodenní psaní, kombinace "bullet journalu" a deníku. Díky svému novému bloku už vím, že chci jedině nějaký "lepší" tečkovaný papír, další požadavky jsou: cca 100 listů formátu A5, tvrdé desky a kroužková vazba, protože mám ve zvyku otáčet stránky o 360°. Zatím nemůžu najít nic, co by splňovalo všechna kritéria, budu proto ráda za každou radu :-)
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57

Re: Zápisník

Příspěvekod tritrek » 29 úno 2016 14:30

..a prečo neostať pri Rhodiu, keď sa ten papier usvedčil? :)
Som chcel odporučiť Leuchtturm 1917, ja používam výhradne ich, lebo sú dobré a dostupné, ale oni majú pevnú väzbu. Som kukal u nás v papierníctvach a väčšina papierov má príliž rozcuchanú štruktúru a tým pádomnie sú vhodné pre atramentové perá. Napadne ma jedine online kúpa po línii Rhodia/Clairefontaine... videl som po ČS eshopoch veľa vhodných kandidátov, aj od iných výrobcov anglických, nemeckých, ... od talianskych určite Moleskine.

EDIT: na "materskej" stránke som našiel toto, ešte aj farebne sedí k tvojmu peru :)
http://www.luxusni-pera.cz/detail/filof ... 5-fuchsia/
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Zápisník

Příspěvekod jakub.s » 01 bře 2016 00:06

všechny podmínky jsem nenašel, ale nějaké kombinace by tu byly (odkazy jsou do mého oblíeného obchodu, bez provize samozřejmě):

1. Rhodia 80gm2 + tvrdé desky + A5+ + kroužky - linky/čtverečky - 80 listů
RhodiActive Exabook A5+ - 9,50 GBP - blok včetně extra desek a dalších doplňků
RhodiActive Exabook A5+ refill - 4,75 GBP - pouze náplň

2. Rhodia 90gm2 + A5+ + kroužky - měkké desky - linky - 90 listů
Rhodia Professional A5+ wirebound flexi cover book - 6,50 GBP

3. Rhodia 90gm2 + tvrdé desky + A5 + kroužky - linky - 80 listů
Rhodia Professional A5 wirebound hardback book - 7,50 GBP

4. Clairfontaine 90gm2 + tvrdé desky + A5 + kroužky - čtverečky nebo linky - 60 listů
Age Bag A5 American journal - 6,50 GBP (čtverečkovaný jen v setu po 5x6,50)

Poštovné je od 4 do cca 11 GBP podle množství, je to tu tak do týdne, pokud si neobjednáš nějakou special order (např. těch 5 Age bag notesů)
Pro nové zákazníky (nebo vždy první týden v měsíci) mají slevu 10 %
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Zápisník

Příspěvekod Margrethe » 01 bře 2016 09:33

tritrek píše:..a prečo neostať pri Rhodiu, keď sa ten papier usvedčil? :)
Som chcel odporučiť Leuchtturm 1917, ja používam výhradne ich, lebo sú dobré a dostupné, ale oni majú pevnú väzbu. Som kukal u nás v papierníctvach a väčšina papierov má príliž rozcuchanú štruktúru a tým pádomnie sú vhodné pre atramentové perá. Napadne ma jedine online kúpa po línii Rhodia/Clairefontaine... videl som po ČS eshopoch veľa vhodných kandidátov, aj od iných výrobcov anglických, nemeckých, ... od talianskych určite Moleskine.

EDIT: na "materskej" stránke som našiel toto, ešte aj farebne sedí k tvojmu peru :)
http://www.luxusni-pera.cz/detail/filof ... 5-fuchsia/


Já bych ráda zůstala u Rhodie, ale bohužel jsem nenašla, že by měli zápisník, který by měl kroužkovou vazbu, tvrdé desky a tečkovaný papír. Leuchtturmy se mi moc líbí, všude na ně čtu samou chválu, ale bohužel nemají zápisníky s kroužkovou vazbou. Ten Filofax má sice tvrdé desky a kroužkovou vazbu, ale zase nemá tečkovaný papír... Na Moleskine jsem se ani nedívala, poněvadž jejich papír si údajně zrovna moc nerozumí s plnicími pery a papírů, na kterých se inkoust rozpíjí, už mám plné zuby...

Včera jsem narazila na stránky www.teckovany.cz, což se zdá, že by mohlo řešit můj problém. Nemáte někdo s jejich zápisníky zkušenosti, hlavně s tím, jak se na jejich papír píše plnicím perem?
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků