- Výběr kvalitního plnicího pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výběr kvalitního plnicího pera

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Vlcacka » 20 dub 2016 19:02

pet84rik píše:konvertor samozejme predávajú, dali mi do neho nejaký Rotring, majú to aj v popise (dokonca na konvertor bola pri zakúpení pera nejaká zľava). to pero nie je zlé, malo ale svoje slabšie chvíľky a nikdy sa nestalo mojim super obľúbeným. naproti tomu Sheaffer 100 za 1100 aj s konvertorom je pre mňa za tú cenu takmer top.


Mne právě ještě nikdy nezklamalo, v červnu ho budu mít rok. Ale v pohodě, asi se to též liší kus od kusu.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod pet84rik » 20 dub 2016 20:20

A atrament od atramentu..

a pravdupovediac, keď si vedľa seba dám červeného Freemonta a červenú 100-ku, Sheaffer vyzerá drahšie (aj je).
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Vlcacka » 21 dub 2016 12:37

Na tohle já úplně nehraju, většinou mne zajímá funkčnost. :-D
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Juraj1 » 19 kvě 2016 22:37

Waterman Hemisphere s hrotem F je dobra kvalita za rozumnou cenu. Kupoval jsem ho i s postovnym za 2000kc. Mam verzi GT Black Laquer a uz rok v nem pouzivam inkoust Diamine Registrars bez jedinneho problemu, je akorat potreba dobra hygiena pera(cisteni pred kazdym plnenim). Foto:http://imgur.com/FzfdbNu
Psal jsem to pred rokem a zase pisu jinak, prosim, berte to s rezervou :D

Jinak ted nedavno jsem kupoval Pilot Penmanship EF a vyslo me to i s konvertorem cca na 300kc. Vyborne pero, idealni na rychle psani poznamek.

Jako dalsi bych mohl doporucit LAMY Al-Star. Za 1000 dostanes vyborneho pracovniho kone.
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod rewerw » 20 kvě 2016 13:31

Juraj1 píše:Waterman Hemisphere s hrotem F je dobra kvalita za rozumnou cenu. Kupoval jsem ho i s postovnym za 2000kc. Mam verzi GT Black Laquer a uz rok v nem pouzivam inkoust Diamine Registrars bez jedinneho problemu, je akorat potreba dobra hygiena pera(cisteni pred kazdym plnenim). Foto:http://imgur.com/FzfdbNu
Psal jsem to pred rokem a zase pisu jinak, prosim, berte to s rezervou :D

Jinak ted nedavno jsem kupoval Pilot Penmanship EF a vyslo me to i s konvertorem cca na 300kc. Vyborne pero, idealni na rychle psani poznamek.

Jako dalsi bych mohl doporucit LAMY Al-Star. Za 1000 dostanes vyborneho pracovniho kone.


Ahoj Jirko, koukám na Tvé písmo a přímo smekám. Smím se zeptat podle čeho ses učil tento krasopis, případně jestli nemáš tipy a triky jak se tímto stylem naučit psát?
Díky a přeji všem krásný den. :)
rewerw
 
Příspěvky: 7
Registrován: 17 dub 2016 20:25

Re: Výběr kvalitního plnicího pera

Příspěvekod Juraj1 » 01 bře 2017 15:56

rewerw píše:
Juraj1 píše:Waterman Hemisphere s hrotem F je dobra kvalita za rozumnou cenu. Kupoval jsem ho i s postovnym za 2000kc. Mam verzi GT Black Laquer a uz rok v nem pouzivam inkoust Diamine Registrars bez jedinneho problemu, je akorat potreba dobra hygiena pera(cisteni pred kazdym plnenim). Foto:http://imgur.com/FzfdbNu
Psal jsem to pred rokem a zase pisu jinak, prosim, berte to s rezervou :D

Jinak ted nedavno jsem kupoval Pilot Penmanship EF a vyslo me to i s konvertorem cca na 300kc. Vyborne pero, idealni na rychle psani poznamek.

Jako dalsi bych mohl doporucit LAMY Al-Star. Za 1000 dostanes vyborneho pracovniho kone.


Ahoj Jirko, koukám na Tvé písmo a přímo smekám. Smím se zeptat podle čeho ses učil tento krasopis, případně jestli nemáš tipy a triky jak se tímto stylem naučit psát?
Díky a přeji všem krásný den. :)

Promin, ze odpovidam tak pozde, forum uz moc nesleduji.
Podivej se na Palmer's method of bussiness writing, jsou tam cviceni na vypsani ruky a zlepseni psani. Chce to trpelivost. Pokud ji clovek ma, staci 10minut denne a za pul roku ma hotovo.
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků