- Pilot 78G - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot 78G

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Re: Pilot 78G

Příspěvekod vojtahlad » 13 dub 2016 14:57

Podle mých zkušeností není Pilot 78G nijak zvlášť vybíravý ohledně inkoustu. Alespoň jsem zatím nenarazil na žádný, se kterým by dělal problémy.

O přidávání tiskárnového inkoustu do normálního jsem tedy ještě neslyšel, ale pokud to fungovalo ke spokojenosti ve stávajícím peru, není důvod, proč by to nefungovalo i v Pilotovi. Pokud to není nějak mastné nebo nehrozí zaschnutí nerozpustitelné vodou, vyzkoušením nic neriskujete, přinejhorším se to vypláchne a natankuje něco jiného.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pilot 78G

Příspěvekod grafi2 » 13 dub 2016 20:11

ďakujem za odpoveď, domiešanie tlačiarňového toneru bola viac menej náhoda... V čínskom pere sa to správalo fajn, bolo schopné písať aj po niekoľkých minútach otvorené alebo pár dňoch nečinnosti. Jediné čoho sa desím aby mi to nenaleptalo hrot v pilotovi. Predsalen som to netestoval viac ako mesiac...
grafi2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 dub 2016 09:55

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tritrek » 14 dub 2016 15:22

Presne aký atrament si pridával?
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot 78G

Příspěvekod grafi2 » 16 dub 2016 17:34

Čierny. ;)
na krabičke je napísané Uni Inkt, profesionalna atramentová náplň hp 700/800/900 (funguje s modrým kohinorom výborne aj v atramentovej canonke :roll: )
nič o zložení ani vlastnostiach som nenašiel, len že trvanlivosť 3roky a návod na použitie... Fľaštička je malá priesvitná pet bez akéhokoľvek popisu... a atrament vonia podobne ako chren..
do cca plného KiN som ho pridal možno mililiter. Ale farba je to krásna :)
grafi2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 dub 2016 09:55

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Klara12 » 04 lis 2016 09:30

Ahoj, chci se zeptat na plnění per Pilot. Zajímá mě jak 78g, tak Pilot Retro Pop collection n. Animals. Jak je to s bombičkami?
Pochopila jsem, z Ali přichází pero obvykle s gumovým konvertorem. Pasují do něho i klasické bombičky nebo má jiné hrdlo, jako třeba Parker?
A co ten MR? Dá se koupit na Penshopu, dá se koupit na Ali. Také má jiné hrdlo nebo má klasické? A konvertor?
Ideální pero pro mě je klasické bombičky jako nouzovka v tašce a konvertor na běžné denní použití.
Pomůžete mi to prosím ujasnit?
DÍKY MOC!
Klara12
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2016 14:50

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tritrek » 04 lis 2016 10:28

Klara12 píše:Ahoj, chci se zeptat na plnění per Pilot. Zajímá mě jak 78g, tak Pilot Retro Pop collection n. Animals. Jak je to s bombičkami?
Pochopila jsem, z Ali přichází pero obvykle s gumovým konvertorem. Pasují do něho i klasické bombičky nebo má jiné hrdlo, jako třeba Parker?
A co ten MR? Dá se koupit na Penshopu, dá se koupit na Ali. Také má jiné hrdlo nebo má klasické? A konvertor?
Ideální pero pro mě je klasické bombičky jako nouzovka v tašce a konvertor na běžné denní použití.
Pomůžete mi to prosím ujasnit?
DÍKY MOC!

Pilot má vlastný tip bombičiek/konvertorov s (asi) najväčším otvorom na trhu, nepasujú doň "klasické naše", tzv. international bombičky či konvertory.
Tuto je to krásne a názorne ukázané (international sú č.1 a Pilot je č.5).
http://www.jetpens.com/blog/how-to-refill-ink-cartridges-for-fountainbrushmarker-pens/pt/326
Avšak.
Pilot vyrába tie isté perá pod iným menom pre rôzne trhy, Metropolitan (US) a Cocoon (JP/AUS) majú sosák na Pilot bombičky a MR=MiddleRange (UK & EU) majú sosák na international bombičky.
Najjednoduchšie zistíš, ak vyberieš pôvodnú pobmičku a pozrieš sa na otvor. AK je otvor malý, máš šťastie (je to international), ak je otvor v celej šírk otvoru, máš smolu, je to Pilot (smolu v zmysle, že tam budeš musieť kupovať Pilot bombičky/konvertor, čo sa u nás ťažšie zháňa).
Ale stále ostáva "kutilský" spôsob: budeš napňovať pôvodnú bombičku ľubovolným atramentom pomocou striekačky.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot 78G

Příspěvekod vojtahlad » 04 lis 2016 14:36

Jen doplním, že Pilot 78G je jen na bombičky/konvertor Pilot, varianta pro mezinárodní neexistuje (alespoň pokud vím). Pasuje tam tenhle:

http://www.penshop.cz/konvertor-pilot-do-plniciho-pera-capless/dp-10450/

Menší CON20 bývá přibalen (a nemám ho rád) a větší CON70 se nevejde.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tritrek » 04 lis 2016 18:47

vojtahlad píše:Jen doplním, že Pilot 78G je jen na bombičky/konvertor Pilot, varianta pro mezinárodní neexistuje (alespoň pokud vím). Pasuje tam tenhle:
http://www.penshop.cz/konvertor-pilot-do-plniciho-pera-capless/dp-10450/
Menší CON20 bývá přibalen (a nemám ho rád) a větší CON70 se nevejde.

Pravda.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ToFF » 09 lis 2016 13:31

Zbývá dopsat že ten odkaz do Penshopu vede na konvertor označovaný jako CON50.
Pro úplnost dodám, že osobně preferuji CON20 před CON50. Ten mám jen jeden a z každého pera, kde jsem ho měl, mi kapal inkoust.
Jistě, po konstrukční stránce bych mu dal přednost, kroucení je zábavnější než mačkání gumy.
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod vojtahlad » 10 lis 2016 11:45

CON50 mám asi čtyři v různých perech (78G, 74, Parallel) a s žádným není problém. Na CON20 mi především vadí, že je neprůhledný, takže není vidět stav inkoustu. A pro úplnost: zjistil jsem, že to, co se přibaluje k 78G, není CON20, ale trochu jiný konvertor. Na obrázku je vpravo jako "Hoop Style Converter":

http://s1313.photobucket.com/user/hari_317/media/PilotConverters/IMG_8808.jpg.html
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků