- Parker Urban - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Urban

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Parker Urban

Příspěvekod Sakal77 » 28 led 2016 22:30

Ahoj.
Nenašel jsem zde sekci pro pero Parker Urban, což mne zamrzelo. Zaslouží si to, ne?
Sakal77
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 pro 2012 01:07

Re: Parker Urban

Příspěvekod Walter20 » 29 led 2016 00:55

Ahoj, pokud k tomu peru máš co říci, pak ano. Jestliže jde pouze o Tvé postesknutí, vlákno je zcela zbytečné.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Parker Urban

Příspěvekod Margrethe » 19 bře 2016 12:12

Ahoj, loni v lednu jsem si tohle pero kupovala, konkrétně odstín Cool Magenta a po roce mám na několika místech drobné škrábance...čekala bych, že za ty peníze ta barva vydrží víc :-/ Mám v peru takový ten levnější konvertor Parker a nejsem s ním moc spokojená, tak jsem si chtěla koupit ten dražší otočný, ale někde jsem četla, že prý do Urbanu nepasuje, nevíte někdo, co je na tom pravdy?
Sailor Lecoule Rose Quartz MF
Faber Castell Essentio Aluminium Rose F
Faber Castell Loom Piano Plum F
Pilot Metropolitan Middle Range Red + Turquoise
Parker Urban Fashion Cool Magenta F
Lamy Safari Neon Coral 1,5mm
Sheaffer 100 Gloss Purple F
Margrethe
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015 14:57

Re: Parker Urban

Příspěvekod vojtahlad » 19 bře 2016 13:12

To je nesmysl. Parker Urban mám a mám v něm ten otočný konvertor.

Rozměry obou konvertorů Parker jsou dost podobné a velmi pochybuji, že existuje nějaké pero, do kterého by pasoval jen jeden z nich.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Parker Urban

Příspěvekod Josef.Pope » 07 dub 2016 21:22

Ahoj,
Mám Urban London Cab black. Otočný konvertor se vejde naprosto v pohodě a bez problémů. Jediné co mě na peru mrzi je to, že hrot M píše jako F.

Jinak je to pero naprosto perfektní a vždy se k němu rád vracím, jelikož per mám několik a střídám je.
Josef.Pope
 
Příspěvky: 50
Registrován: 30 říj 2012 23:26
Bydliště: Brno

Re: Parker Urban

Příspěvekod pet84rik » 17 lis 2016 17:48

Dnes som Urba kúpil, tak som zvedavý na dlhodobejšie skúsenosti. I.M. leží zahodené v krabičke s čínskymi perami (ono je vyrobené v PRC, takže ďaleko od pravdy aj tak nie som), pretože zasychá aj keď dieru vo vrchnáčiku zalepím. Tu je diera nulová, tak by zasychať nemuselo. Hrot píše ako na I.M., zrejme preto že je rovnaký. Ale ani u I.M. som nemal väčšie výhrady, pero píše OK, má väčšiu odozvu, ale neškriabe, hrot je tuhý, tak to mám rád. Pero je zapodobnú cenu ako Sheaffer 100 a v mnohom mi ho pripomína.

Zatiaľ som tam vrazil len bombičku a tá Parker modrá v suchších perách (ako je aj toto) vyzerá tak nijako, takže asi rýchlo dopíšem Parkera 45 a túto bombičku nechám dožiť v ňom, tam je tá modrá super, pretože to pero leje atramentu na litre.

Dizajnovo je Urban fajt, naživo je to sympatické pero, ťažšie, pôsobí dražšie než reálne je (mám čierno-zlatú matnú variantu).

Toľko na tému "môj prvý fungujúci moderný Parker", na ebayi som vyhral nejaké aukcie na staršie Parker perá (17, ďalšiu 45-ku a podľa fotografií aj 61-ku), takže by sa zbierka mohla celkom úspešne rozrásť.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Parker Urban

Příspěvekod benzin » 19 pro 2017 13:03

Již několik let mám černě lakovaného Urbana. Vzhledem k tomu, že má více per, různě ho točím a periodicky ztrácím a zase nacházím. Mám hrot F. Nicméně i s F-kovým hrotem zanechává dost širokou stopu podobnou M-kovému Frontieru.

To pero miluju hlavně díky tvaru a tomu, že je celomosazné a tudíž hodně těžké a to mi velmi vyhovuje. Nicméně lakování nevydrží věčně. Mám pouzdro, kde se pera navzájem dotýkají a tak se postupně barva odškrabává, ale Mont Blanc ani Pilota to žádným způsobem nepoznamenalo, kdežto Urban tím vysloveně trpí.

Dnes sem si koupil další dva Urbany (v trochu jiných edicích, ale v zásadě se to lyší jen designem povrchu).

Parker ruší tuhle řadu, která je podle mně super, teď je čas si je koupit.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Parker Urban

Příspěvekod vojtahlad » 19 pro 2017 18:43

benzin píše:Parker ruší tuhle řadu, která je podle mně super, teď je čas si je koupit.


Neruší. Změnil se design, ale Urban jede dál - viz třeba https://blog.gouletpens.com/2016/09/sneak-peek-parker-transformation-im-and nebo recenze zde http://www.gentlemanstationer.com/blog/2017/4/17/pen-review-parker-urban
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Parker Urban

Příspěvekod Gek » 21 pro 2017 19:12

Mám Urbana F. Píši s ním rád. Nezasychá ani po víkendu, kdy leží na stole. Používám v něm Parker bombičky - modré. Teď měla pera tři měsíce pauzu, byl jsem na repasu kyčle. :) Po novém roce nastupujeme do práce, tak dostane novou bombičku.
Změna vzhledu mě mrzí, původní byl hezčí. Tedy mě se alespoň více líbí.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Parker Urban, Parker Royal Urban

Příspěvekod ing.cat » 24 led 2018 10:11

Dobré dopoledne,

v minulém týdnu jsem zakoupil plnící pero Parker Royal Urban Muted Black CT (prodejce Bibelot). Při výběru jsem váhal mezi typem Parker Royal IM a Parker Royal Urban. Na základě zkušeností z penfora, kdy bylo často uváděno, že typ Parker IM má ve víčku otvor, který způsobuje vysychání hrotu pera při zavřeném peru, jsem zvolil typ Parker Urban. Jaké bylo však moje rozčarování, když jsem zjistil, že nový Parker Urban, v novém designu Royal, má na víčku, pod klipem, stejný, naprosto nesmyslný otvor, který způsobuje zasychání inkoustu již při pouhém odložení pera během dopoledne. Nevím, zda Královské rodině vyhovuje neustálé rozepisování pera na pomocných papírcích ale domnívám se, že asi ne. Abych předešel všetečným dotazům, v peru mám nainstalovaný Konvertor PARKER Deluxe Piston Fill PK10, používám pouze inkoust Parker Royal Quink, modrý, když perem nepíšu, je stále zavřené víčkem. Posílám svůj příspěvek jako upozornění, že také v novém designu Parkera se vyskytují konstrukční chyby. Původní Parker Urban měl víčko plné, bez zbytečných otvorů, podle dcery není problém pero odložit a začít znovu psát po 14 dnech. Budu se snažit řešit věc reklamací, ale moc velké naděje si nedělám.
ing.cat
 
Příspěvky: 6
Registrován: 24 led 2018 09:54

Další

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků