- Jak vylepšit toto fórum - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jak vylepšit toto fórum

Diskuze o tomto fóru. Co se vám líbí, co vás trápí, náměty na vylepšení.

Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Firzen » 22 kvě 2011 20:16

Dobrý den,

nechtěl bych nikoho poučovat, poněvadž sám vím houbelec o tom, jak se rozjíždí fórum... Avšak zdá se mi, že je zde na začátek až příliš mnoho kategorií. Některé by se daly sloučit, zkrátka bych to nechal na začátek klidně více amatérské a až potom bych kategorie přidával podle myšlenek samotných uživatelů - není přece zase takový problém příspěvky případně přesunout.
Čerpám tuto ideu od diskuzních fór Debianu a Ubuntu. Obě jsou to česká fóra, takže návštěvníci tohoto se pravděpodobně budou chovat podobně. ;)

Fórum Debianu začalo teprve nedávno, a začalo s pár kategoriemi, je jich tam nyní pouhých 13.
Ubuntu fórum, které je zde už řadu let a má desetitisíce uživatelů a návštěvnost v řádu stovek nebo tisíců denně, má kategorií 19.
Toto fórum má ale kategorií 34, a to už je myslím opravdu mnoho a podle mě už to je i nepřehledné. Myslím si, že případný nový uživatel se zalekne prázdnoty všech těch kategorií a nezaregistruje se, protože neočekává, že by se zde dočkal nějaké reakce v dohledné době.

Jinak fórum je pěkné a myslím, že zanedlouho tu bude živěji, popřemýšlejte nad tím, admini! Penfóru zdar. :)
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Josse » 22 kvě 2011 21:39

kažeš vodu a piješ vino... stěžuješ si že je moc rozsáhlé forum a sám si svoje první dva příspěvky dal do nových vláken i když oba šli strčit do již existujcich (moje nove pero= nové přírustky; jak vylepšit forum = život ... takže jak tu bude admin tak bych prosil sloučit) a proč něco slučovat a pak zase dělit :?: , jsme všichni dospěli :lol: tak vime že jak chceme něco napsat o Pelikánech tak to hodím tam a ne do kolonky zapadoevropská pera aby to za dva roky někdo musel třídit a probírat se bahnem...

ale abych tě hned ze startu jen nepéroval :-) tak tě tady vítám a přeji co nejplodnější diskusi ... a abych ti to osvětlil tak plnici pera jsou trochu specificky sortiment a lidi kolem nich taky. Proto pravě v rámci přehlednosti si každá značka zaslouží svůj chlívek

A pro rozběhnutí fora je nejdůležitější mít lidi, celkem mě štvalo že tu nikdo neni a nechtěl jsem si odpovídat sám a používat to tady místo blogu, tak jsem hodil odkaz na toto forum na dvě jine fora kde se jako okrajové téma přibraly i plnící pera a myslím že drtivá většina lidi co přišla po mne přišla z těchto for... stěžuješ si na prázdnotu... tak začni! Každá značka má svoji historii, ja nemám tolik času kolik bych chtěl, ale nato že zítra maturuju to tu svojim příspěvkem denně plním solidně... je jedno jestli začneš u Watermanu nebo Crossu ... ja začal u Centropenu a Parkeru a jak bude čas a nuda tak najdu i něco k historii ostatních.
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod jersey.se » 23 kvě 2011 15:12

Myslím že tak jak je forum prozatím rozděleno je nejlepší možné. Časem se možná rozdělí ještě na pár subkategorií, ale v tento moment nemám nejmenších výhrad a už vím co kam vložím. Jen se dostat k samotnému sepsání.
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Josse » 23 kvě 2011 15:44

no šup a psát:-) (aďo sluč to :mrgreen: )
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Firzen » 23 kvě 2011 19:34

Myslím, že jsem byl zcela nepochopen. :D Šlo mi o to, že je myslím lepší mít méně kategorií, které však budou zaplněné různými tématy, než mít mnoho prázdných kategorií - pak by se vidělo, kam se přirozeně a samovolně fórum vyvíjí a jaké kategorie by se mohly přidat. Zkrátka nechat to víc na uživatelích. Slučování vláken je fajn, když se příspěvky nějakého typu začnou množit.. když jsou zde dva nebo tři stejného typu, je to myslím ještě brzy, ale jak chcete.

Jinak k té historii firem: To mě moc nebaví, na to jsou tady asi jiní experti. Mě zajímá spíš písmo samotné - různé abecedy, styly písem, psychologie pisatele, deníky, šifry, atd.. Určitě se v pravý čas o něco podělím. ;)
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Josse » 23 kvě 2011 19:41

Vidíš i to je zajímavý obor a nějaký koutek se pro něj najde :-) já zatím plnil na rychlo tu historii :lol: :lol: :lol: aby tu nebylo tolik prázdno:)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Firzen » 23 kvě 2011 19:56

Jinak, jak dopadla maturita, Josse?
Firzen
 
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2011 16:06
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod ls8 » 23 kvě 2011 20:34

Dělám nebo dělal jsem admina jiných fór, dvě z nich měly více než 20.000 uživatelů. Na obou fórech se odjakživa vedly podobné diskuze, jestli mít méně podfór nebo naopak víc přehledně rozdělených a riskovat, že uživatelé budou příspěvky zařazovat do nesprávných kategorií. Po dlouhé diskuzi bylo obvykle výsledkem naopak rozšíření počtu podfór na další dílčí kategorie. Proto jsem se rozhodl toto fórum rozdělit takto. Pokud se to nějak výrazně neosvědčí, můžeme diskutovat o tom, které kategorie sloučit a proč, nebo naopak jestli ještě nějaké kategorie přidat. Žádné diskuzi se nebráním.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod Josse » 24 kvě 2011 16:34

ja si taky myslim že časem se muže cokoli změnit...
zatim maturuju v pohodě, horší bude pisemná matura ... no zatim dvě jedničky a 8 bodu z češtiny z 9...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Jak vylepšit toto fórum

Příspěvekod vyrbl » 02 lis 2011 08:50

Fórum je príma, jenom mě trošku mrzí to logo...
Co takhle vymyslet pro fórum logo a vyhodit to defaultní "phpBB"?
btw. Počítám, že v phpBB je možné měnit témata - tak bych doporučil nějaké (jakékoli) jiné něž výchozí :lol:
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Další

Zpět na O fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků