- Sailor Lecoule - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sailor Lecoule

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Sailor Lecoule

Příspěvekod Pavel » 29 led 2017 12:35

Již mě omrzelo naslepo pořizovat pero z internetu bez ozkoušení a pak prožít zklamání z reality. Chci pero s tenkou stopou a přesto sytou, ale ne moc mokrou. Vyrazil jsem na výlet do Prahy do prodejny Penshopu v Panské pasáži. Trpělivě a velmi vstřícně se mi věnovali přes hodinu. Dokonce jsem mohl testovat s vlastním inkoustem. Nakonec jsem vybral Sailor Lecoule. Ze všech zkoušených per splňoval mé požadavky: lehké pero, vyvážené, tenká a sytá stopa. O jeho kráse můžeme polemizovat, ale to, jak píše, převážilo všechno. Takže jsem jel domů s tímhle "strašidlem". Nyní mohu říct, že se mi už líbí :D. Hrot je MF, ale píše daleko tenčeji než Lamy Safari EF.
Takže nyní se mohu pochlubit svým novým perem.
Reklamu nechci dělat, ale v tom obchůdku v Panské pasáži, jsem dostal veškerou péči a velmi milé jednání. Díky!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Pavel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2016 07:38

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod pet84rik » 29 led 2017 12:45

Ale veď LeCoule nie je škaredé pero. Síce ho sám ešte nemám, ale je to jednoducho slušný zástupca nižšej triedy. Farebné pero pre niekoho, kto nechce čierno-čierne vyššie modely (áno, viem, aj Pro Gear aj 1911 sa vyrábajú aj v iných farbách, ale nejako extra dostupné v ČR nie sú).

A hlavne, za tú cenu, pokiaľ ti vyhovuje hrot, tak super pero. Ja mám Sailora so širšou stopou (M - píšuce ako mokré F od EU výrobcov) v podobe 1911 a paráda. Dokonca aj ich low-end HighAce píše fajn (ale tam je to tenké F, takže podobne aj reaguje na papieri).

Takže blahoželám k peru, už teraz ťa nejako len dokopať k používaniu toho Jediného Správneho Atramentu (TM) :-) rovnakej značky.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Pavel » 29 led 2017 13:56

Toho Sailora 1911 jsem tam také zkoušel, ale to pero asi potřebovalo více času na rozepsání, protože se stejným inkoustem psalo světleji (suchý hrot?), než bych chtěl. Tak jsem šel do jistoty a vzal Lecoule, které se chovalo, jak jsem si přál, jinak bych si vezl to 1911. Jaké jsou zkušenosti s inkoustem stejné značky? Mám u toho dvě bombičky černé barvy. Jak moc je to mokrý inkoust? Ten Diamine Oxford totiž v jiných perech teče velmi hodně, na můj vkus a v tomto mém novém peru se chová pěkně. Díky za odpověď.
Pavel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2016 07:38

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Toams » 29 led 2017 14:51

Myslíš Pilot Iroshizuku? Súhlas :lol:

Inak pero je fajn, sám by som si ho asi nevybral (perleťová biela a je vcelku krátke), ak píše k tvojej spokojnosti, tak nie je o čom diskutovať. Škoda, že hrot robia len v jednej veľkosti.
Ale ak si pozeral aj na 1911, tak to je cennovo cca 4x toľko ako Lecoule. To máš slušný budget na atramenty :D
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod pet84rik » 29 led 2017 16:14

1911 je aj Young = ocel, tensie telo, asi za 2000, asi myslel to,.

Pilot som asi nemyslel, ak pisem ze rovnaka znacka :-)

co sa tyka mokrosti sailor atramentu, dal by som ho asi niekam do stredu, nie je to nic extra, ale suchy rozhodne nie je. v perach sa ale chova velmi slusne, nema tendencie ku krystalikom, nezasycha tak rychlo, celkom OK lubrikuje (myslim radu Jentle, samozrejme).
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Pavel » 29 led 2017 17:37

Jo, myslel jsem Sailor 1911 za 2400,- cca. Je to nádherné pero. A tenhle Sailor Lecoule je zatím to nejdražší, co mám a píše tak jak jsem chtěl. Hledal jsem pero "dříče" a jsem začátečník.

Čistě ze zvědavosti by mě zajímalo, o jak mnoho jsou pera vyšších tříd výrazně lepší- nehodnotíc použité materiály. Když se dívám na psaný text různými značkami, moc poznat ten rozdíl není ;). Tady to bude asi jako s mechanickými hodinkami - Všechny budou ukazovat stejný čas, ale cenový rozdíl mezi nimi může být astronomický.

Teď jsem si tou uvědomil: psaná stopa je podobná, ovlivněná inkoustem a papírem, ale ten pocit při psaní..... k nezaplacení. Tomu rozumím :D Díky za připomínky a vlastní zkušenosti.
Pavel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2016 07:38

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod pet84rik » 29 led 2017 17:51

Niekedy lacne pero moze niekomu vyhovovat aj s ocelovym hrotom viac nez drahe so zlatym. Chce to skusat, napriklad ak by si prisiel na stretnutie, budeme tam mat urcite hromadu pier, atramentov, papierov, bude mozne skusat.

Ide hlavne o pocit v ruke, o to ako ti sadne hrot, ako pises, samozrejme ako mokry je hrot, jeho sirka.

ja napr. takmer s kazdym perom pisem trochu inak, nemam rovnaky rukopis.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Pavel » 29 led 2017 18:00

Asi budu za blbce, ale existují taková setkání?
Pavel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2016 07:38

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Toams » 29 led 2017 18:18

Tešíme sa 23.2. na zraze
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Sailor Lecoule

Příspěvekod Pavel » 29 led 2017 18:39

Kde a v kolik? jinak bych se těšil :D
Pavel
 
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2016 07:38

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků