- Kvalitní papír ve školním sešitu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kvalitní papír ve školním sešitu

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod kerad » 09 led 2013 23:07

Tak nedavno jsem byl u Intersparu a koupil jsem tam obycejny notes za par korunek. Papir jak na tuto cenu vyborny k pilnicimu peru taky se silnym hrotem.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod ypres_bass » 19 led 2013 04:15

kerad píše:Tak nedavno jsem byl u Intersparu a koupil jsem tam obycejny notes za par korunek. Papir jak na tuto cenu vyborny k pilnicimu peru taky se silnym hrotem.
teď jsem to chtěl napsat... jenom doporučení, nejlíp mi "jely" ty nejlevnější s červenobílým obalem
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod Walter20 » 20 úno 2013 23:55

VildaS píše:Používám diáře Moleskin a inkoust prosakuje (i když ne až tak fatálně, že by se z druhé strany papíru psát nedalo). Možná by to chtělo tenší hrot nebo světlejší inkoust (já mám hrot M a inkoust Diamine Presidential blue).


Pinochio píše: Bohužel Moleskine je opravdu takový divný papír, mám Moleskine S v soft vazbě a k tomu Cross ATX s EF hrotem, a stejně na papíře mi jakoby zůstvají chlupy. Nakonec se mi nejvíce osvědčil papír herlitz x.book.

V kombinaci s inkoustem Diamine Florida Blue vytváří krásnou světlou stopu, která se ale nepropíjí. Moleskine taky nemůžu doporučit. Někde jsem četl, že Moleskine a Diamine inkousty spolu moc nejdou dohromady.


Ono Moleskine, ač kvalitní firma s širokou nabídkou produktů, není s ohledem na plnící pero zrovna nejvyhledávanější výrobce papíru (mnohdy v případě notesů připomínky k osrstěnému písmu, tendence k prosakování, přičemž třeba ale s jinými psacími potřebami výborné zkušenosti; osobně k plné spokojenosti používám - s kuličkovým perem - jejich diáře), nutno důsledněji vybírat. V tomto dobře uspokojí (obecně k doporučení) zvláště Rhodia, navíc za dobrou cenu.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod ondra.palas » 21 úno 2013 07:08

Vlastním Rhodia zápisník a musím uznat, že za prakticky stejné peníze jako obdobný Moleskine, mi připadá Rhodia lépe zpracovaná, papír kvalitnější a celkově z ní mám lepší dojem.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod Tapeta » 28 čer 2013 13:46

Walter20 píše:
VildaS píše:Používám diáře Moleskin a inkoust prosakuje (i když ne až tak fatálně, že by se z druhé strany papíru psát nedalo). Možná by to chtělo tenší hrot nebo světlejší inkoust (já mám hrot M a inkoust Diamine Presidential blue).


Pinochio píše: Bohužel Moleskine je opravdu takový divný papír, mám Moleskine S v soft vazbě a k tomu Cross ATX s EF hrotem, a stejně na papíře mi jakoby zůstvají chlupy. Nakonec se mi nejvíce osvědčil papír herlitz x.book.

V kombinaci s inkoustem Diamine Florida Blue vytváří krásnou světlou stopu, která se ale nepropíjí. Moleskine taky nemůžu doporučit. Někde jsem četl, že Moleskine a Diamine inkousty spolu moc nejdou dohromady.


Ono Moleskine, ač kvalitní firma s širokou nabídkou produktů, není s ohledem na plnící pero zrovna nejvyhledávanější výrobce papíru (mnohdy v případě notesů připomínky k osrstěnému písmu, tendence k prosakování, přičemž třeba ale s jinými psacími potřebami výborné zkušenosti; osobně k plné spokojenosti používám - s kuličkovým perem - jejich diáře), nutno důsledněji vybírat. V tomto dobře uspokojí (obecně k doporučení) zvláště Rhodia, navíc za dobrou cenu.


Všem přeji dobrý den,
osobně používám diáře Moleskine, pouze z důvodů rozvržení stan. Ano štve mě, jak se inkoust prosakuje, ale priorita je bohužel jiná. Jako zápisníky používám značku Rhodia mají celkem široký sortiment a co se týče spojení papíru a psaní inkoustovým perem je to pecka. Jeden čas jsem používala i Paperblanks, ale jsem spíše konzerva a jejich divoký přebaly nejsou pro mě.
Tapeta
 
Příspěvky: 10
Registrován: 28 čer 2013 13:17

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod Columboso » 28 čer 2013 17:10

Já používám od Brunnenu a (tedy až na "srstění" písma) jsem s ním velice spokojen... Je formátu A6 a za cenu 180 korun odvádí dobrou práci...
Scheaffer Legacy Palladium Straight Line (pero), Parker Frontier GT (pero), Centropen Iridium 42 (pero), Parker Jotter GT (propiska), Parker Jotter (mikrotužka)
Columboso
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2013 18:28

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod jisz » 15 črc 2013 15:23

Zvolte jakýkoliv z výrobků Optysu Opava nebo Krkonošských papíren (KRPA).
Obě firmy používají grafický papír z Hostinného, kde mají na papírenském stroji
velmi kvalitní moderní klížící lis.
Moleskine je drahá katastrofa.
jisz
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15 črc 2013 15:04
Bydliště: Jeseníky

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod Judita » 17 srp 2013 15:47

Velice dobrý poměr kvality a ceny má česká značka My Lovely Chameleon. Nerozpíjí, maličko prosvítá, ale mně stejně přijdou přehlednější poznámky psané jen po jedné straně papíru.
Judita
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2013 15:38

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod Kengi » 05 zář 2013 17:34

Mám velmi dobrou zkušenost s krásnými sešity z českého papírnictví papelote!
Kengi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 črc 2013 15:01

Re: Kvalitní papír ve školním sešitu

Příspěvekod AmbitionMan » 21 lis 2014 03:02

Moleskine je veľmi nevhodný papier na písanie plniacim perom. Majú relatívne drahé zošity a zápisníky, a pritom sú vyrábané v Číne. Sám ich mám zopár, už ich viac nekúpim. Papier presakuje a aj sa rozpíja, hlavne keď má pero 'mokrý' široký hrot.

Čo odporúčam? Papier, zápisníky a zošity Claiefontaine! Nádherne hladký papier, 90gsm, VÔBEC nepresakuje. A keď chcete úplný top tak si kúpte Clairefontaine Triomphe papierový blok. Pravdepodobne najhladší papier na svete. Vlastním Triomphe A5 a A4, maxi spokojnosť. Tiež by mi mali zajtra doraziť dva Clairefontaine zošity.

P.S.: Žijem v Anglicku, nemám problém si tento papier objednať z internetu. Na Slovensku a v Česku sa tento papier hľadá ťažko. Na Slovensku je jeden obchod v Bratislave, o ktorom viem, že predáva túto značku - http://pirex.sk
AmbitionMan
 
Příspěvky: 5
Registrován: 21 lis 2014 02:21

Předchozí

Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků