- Jak jste začínali s plnícími pery - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jak jste začínali s plnícími pery

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod tritrek » 12 led 2017 12:12

Ako každý aj ja na základnej škole, ale ja som mal modrý Centropen :D
Na strednej som vyfasoval Centropen 3068 mojej mamy (je učiteľka, teda, kým nešla do dôchodku)...potom 15+ rokov nič, a teraz nedávno som začal s Diplomatom Excellence...
Ťažko povedať, každý deň mám iného favorita...
Jój, to je jasnačka: Parker IM... raz bol naplnený, odvtedy leží v šuflíku...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod Filip » 04 čer 2017 20:51

Moje začátky s kvalitnějšími pery začaly (jako asi jako u každého) ve škole. Nejdřív jsem sbíral po domě všechny dostupné a volně ležící propisky a zkoušel, která má nejpěknější barvu nebo jak se s ní píše. Někdy v 8. nebo 9. třídě jsme měli besedu s nějakým kuchařem nebo kuchtíkem:) a po autogramiádě nechal ležet na stole pero. V nestřeženém okamžiku jsem ho "uklidil" a doma zkoumal o co se jedná. Byl to roller Parker Vector krémové barvy s černou náplní. Chvíli jsem s ním psal, ale v sešitech se moc propíjel, tak jsem ho na dlouhou dobu uložil do šuplíku. Tam někdy začal můj zájem o kvalitnější pera a psaní. Ale v podstatě celou moji základní a středoškolskou docházku jsem vydržel s propiskami (nejčastěji reklamními z různých veletrhů nebo propiskami z balení 10ks za 20 korun :)). Když jsem měl slavit 18. let se mě maminka zeptala, co bych si přál. já jsem jí řekl, že chci něco, co si uchová hodnotu a bude reprezentativní. Na oslavě jsem dostal krabičku a po otevření na mě vykouklo plnicí pero Parker I.M. s hrotem Medium a modrými bombičkami. Psal jsem s ním pořád, ale měl jsem strach ho nosit do školy, protože pro mě mělo příliš velkou hodnotu, tak jsem s ním psal doma všechny poznámky, myšlenky nebo jsem jenom přepisoval články abych si užil psaní :D.

Protože půjdu na VŠ, tak jsem chtěl nějaké levné pero o které se nebudu muset starat. Narazil jsem v TESCU na bombičkové pero 19.90 kus. Vzal jsem si 2 a po rozbalení jsem s nimi začal hned psát. Trochu škrábou, ale mě se líbí ten zvuk, jak se papír tře o hrot (to mi chybělo u Parkera I.M.). Za asi 2 týdny co je mám, jsem už vypsal všech 6 přiložených bombiček. Chystám se napsat recenzi na tyto pera.


Takže to jsou moje začátky s plnicími pery a kvalitním psaním obecne :)
Parker I.M. Brushed Metal CT Medium nib, Parker I.M. Brushed Metal GT Medium nib
Diplomat Traveller black Laquer Fine
Parker Vector Roller Fine +Nepřeberné množství per Jinhao, Baoer, WingSung...
Filip
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2017 09:57
Bydliště: Břeclav

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod pet84rik » 04 čer 2017 21:18

Vitaj na fóre.

Ono, seriózne začať sa dá s perom aj nižšej hodnoty, kopec dobrých pier je na ebay/aliexpress za cenu do 200 CZK aj s poštou. Prezri si fórum a určite natrafíš na to čo doporučujeme.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod všd » 10 čer 2017 00:25

Jak jste začínali s plnícími pery.
Jaké bylo Vaše první plnicí pero. Nemyslím to ve škole. Myslím to, které se stalo impulzem k lásce k perům.
Jaké pero máte nejraději.
Jaké pero Vás nejvíce štve.

1. Klasicky ve škole. Nástup září 1990, takže ještě klasická pístová a ne bombičková.
2. U mně nešlo o konkrétní pero, u mně šlo o zranění pravého palce, od té doby se mi špatně tlačí na propisku. Začal jsem psát rollery a reklamním perem značky Pirre Paul's z firmy, kde jsem už nepracoval. Ale jinak jsem pera moc neřešil, nebýt problému, že některá moc tekla a tak text pomalu zasychal. To mne k tomu v podstatě přivedlo.
3. Z těch co zatím mám rozhodně Hero 901. Je sice trochu těžší a ten jakoby zlatý plast se ošoupává, ale píše dobře a působí ještě lépe.
4. Jedno pero z Číny, které mělo být porcelánové a je plastové, jen s takových tím typickým vzorkem, dále bylo zasláno ošoupané a navíc teče až moc a pomalu zasychá.
všd
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 dub 2017 01:32

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod David F. » 21 srp 2017 07:46

1. Seriozněji jsem začal, až když jsem dostal pero k narozeninám od manželky.

2. Byl to Faber-Castell a od té doby jsem psal jen plnícími pery. Dá se ještě koupit i teď :D (http://www.penshop.cz/plnici-pero-faber ... k/dp-8114/)

3. Nejraději mám a v současnosti používám Parker Urban

4. Zatím mě nikdy žádné neštvalo ;)
David F.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 srp 2017 10:24

Re: Jak jste začínali s plnícími pery

Příspěvekod lahcim » 21 zář 2017 12:35

Ahoj, už nějaký ten pátek tady na fóru zabíjím čas. Nejdříve jen jako kolemjdoucí, teď už jako registrovaný člen. Jako většina z vás, i já jsem poprvé k peru přišel na základní škole. Jako levák jsem docela brzy dostal vyjímku a mohl psát propiskou - abych si to nerozmazával. Časem to místo propisek byla keramická pera a na plnicí jsem na nějaký čas rezignoval. Během dalších let jsem sem tam měl období, kdy jsem pero ze základky našel, vyčistil a vypsal v něm pár bombiček aby v nějaké chvilce klidu zase stihlo zaschnout a já ho na čas odložil. Nedávno jsem se stěhoval a při probírání věcí na pero znovu narazil. A tak jsem tady mezi vámi!
Na první otázku už jsem odpověděl.

Jaké bylo Vaše první plnicí pero. Nemyslím to ve škole. Myslím to, které se stalo impulzem k lásce k perům?
Žádné opravdu pořádné pero jsem nikdy neměl, jen to obyčejné ze školy. I přes jeho obyčejný vzhled k němu mám vztah - přeci jen těch kilometrů textu a ztráveného času v člověku lecos zanechá.

Jaké pero máte nejraději.
Samozřejmě to své ošoupané a letité. Ale je pravda, že leží doma v šuplíku a na používání mám pár levných čínských.

Jaké pero Vás nejvíce štve.
Občas mě štvalo to staré ze školy. Ta nová na to ještě neměla čas.
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků