- Jaké kaligrafické pero? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jaké kaligrafické pero?

Vše o kaligrafii a kaligrafických perech.

Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod admin » 31 led 2012 23:20

Kreslíte či píšete kaligrafickým perem? Jaké používáte? Na co si při výběru kaligrafického pera dávat pozor a co by naopak kvalitní kaligrafické pero mělo mít?
Luxusní pera - e-shop s nejen značkovými psacími potřebami
http://www.luxusni-pera.cz
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 18
Registrován: 05 led 2011 11:41

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod Golfista » 27 led 2013 11:16

Ahoj. Oživuji toto téma.
Taky mě odpovědi na stejné otázky zajímají. Na první zkoušení, jsem si koupil perko s násadkou. Perko je dlouhé a relativně měkké. Jestli se nějak označují nevím. Píše se s ním dobře, ale musím vyladit inkoust a použitý papír. Stává se mi, že inkoust při psaní širších čar najednou sjede s perka a udělá tak velkou kapku, až se přepije na druhou stranu.
Zatím to není u mě o psaní, ale spíš trénování tahů a tvarů písmen. Je to složitější než jsem si myslel. Na videu z youtube to vypadá tak jednoduše a snadno...
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod kerad » 27 led 2013 12:40

Doporucuji Pilot Plumix nebo Pluminix s hrotem BB italic. Je na bomicky. A pouzivam inkoust Rothring Art. Pen. cerny.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod Golfista » 27 led 2013 16:08

To pero pilot vypadá zajímavě, ale nedaří se mi ho tady najít, jenom na e-bay.
Jedno dětské plnící, jsem seříznul a vypadá podobně. Nepíše se s tím špatně, ale...
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod tomkeb » 27 led 2013 16:24

Když napíšete přímo naší pobočce Pilotu, můžou vám ho poslat… i když, za poštovné si účtují asi stovku a mají jen M, takže hádám že to přes ebay bude levnější a seženete správnou tloušťku.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod Golfista » 27 led 2013 16:32

Na kolik by mě přišlo u Vás?
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod tomkeb » 27 led 2013 17:16

Ehm, tou "naší" jsem myslel prostě českou pobočku, nepracuji u nich. :D Oni vám řeknou. Prý nemají e-shop ani zmínku o přímém prodeji, aby nevzali zákazníky odběratelům/papírnictvím… :roll:
Edit: Nebo pokud máte poblíž papírnictví, které prodává Piloty, možná by vám Plumix dodali, kdybyste si řekl… párkrát jsem slyšel, že to tak fungovalo.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod kerad » 27 led 2013 20:17

V Polsku to stoi jake 30zł, co v prepoctu bude kolem 180-200kc za kus.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod Nefrita » 28 led 2013 19:12

Golfista píše:Zatím to není u mě o psaní, ale spíš trénování tahů a tvarů písmen. Je to složitější než jsem si myslel. Na videu z youtube to vypadá tak jednoduše a snadno...


Kaligrafie - krásné písmo, psaní, umění rukopisu - opravdu není tak snadná a jednoduchá :). Jsem začátečník a v současné době především sháním kvalitní literaturu, ze které bych mohla analyzovat jednotlivá písmena, naučit se pravidla psaní a začít trénovat. Výběr kaligrafických per je odvíjí od písma, které se chcete naučit. Domnívám se, že skutečný kaligraf bude pracovat s tradičními nástroji - plnicí kaligrafická pera jsou dobrá do začátků, na cesty. Zajímavá kniha o kaligrafii je od paní Miluše Pokorné Kaligrafie - krása písma. Jsou zde různé poznatky, návody, odkazy na webové stránky, na internetové obchody. Kaligrafie může být velice rytmická http://www.youtube.com/watch?v=jZ-tGUj0op0 . Přeji příjemnou inspiraci ;)
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Jaké kaligrafické pero?

Příspěvekod Golfista » 30 led 2013 14:21

Já se chci naučit pár základních tahů a umět psát "hezčeji" než je tomu teď. Na něco podobného si opravdu netroufám a ani v budoucnu si myslím, že to nemůže vyjít. Tihle lidi tím psaním žijí, já ne. Mají to v sobě.
Psaní je pro ně stejné jako pro mě chůze…
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Další

Zpět na Kaligrafie a kaligrafická pera

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků