- Jakou barvu inkoustů používáte? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jakou barvu inkoustů používáte?

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Jakou barvu inkoustu používáte nejčastěji? (top 3 barvy)

Modrá/modro-černá
54
39%
Černá
26
19%
Červená
16
12%
Zelená
20
15%
Hnědá
7
5%
Fialová
14
10%
 
Celkem hlasů : 137

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Vlcacka » 17 dub 2016 14:48

Pumpkin je fajn, jen dělá hrudky. Jistěže chci! :-D
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod pet84rik » 17 dub 2016 14:53

vyber si pero a inkoust :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod vojtahlad » 14 zář 2016 19:04

pet84rik píše:Ja som teraz do nového Caan dAche napustil Diamine Deep Magenta a je mi zle, asi vylejem celu vzorku niekam kam každý chodí sám. Hnusná teploružová, riedka farbička. Blééé.


Teď jsem Deep Magentu natankoval do Lamy Safari (hrot 1,1 mm). Barva jistě nebude pro každého, je někde mezi růžovou a fialovou a připadá mi taková dámská, ale za řídkou bych ji rozhodně neoznačil.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Skoupe » 04 říj 2016 00:31

Osobně používám nejčastěji Diamine Oxblood. Konkrétně jí mám teď v peru Lamy Safari s hrotem F. Píšu si tim poznámky v práci a kontroluji dodací listy a jiné dokumenty. Oproti firemnímu modrému razítku vypadá taky moc pěkně.
Jinak u mně kraluje Diamine Asa Blue, kterou stadardně pním do pera Parker IM Premium Black CT, kterým si píši deník a poznámky na schůzkách. V "podpisovém" peru Lamy Safari s hrotem B střídám Diamine Deep Magenta, na kterou mi bylo řečeno, zda-li nejsem čtyřprocentní. Nicméně po vyschnutí nevypadá tak hrozně a je hodně tmavá. Ale opravdu moc u ní dělá hrot. Zkoušel jsem jí v F-ku a tam je hodně hodně růžová. Pak podepisuji ještě s Diamine Eau de Nil, která je jemně nazelenalá. Takovej brčál... A potom Diamine Torquoise, která je moc příjemná modrá. Přirovnal bych jí k obloze za jasného slunečního dne.
Erární inkoust mám obyčejný modrý Parker, kterým plním, když nemám náladu na barvy. Splňuje moji představu o neutrální modré. K poslednímu zakoupenému peru Kaweco Sport jsem dostal hnědý inkoust v bombičkách Kaweco, který taky nevypadá uplně k zahození. :-)
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Skoupe » 08 kvě 2018 18:05

Jen pro zajímavost, čím teď píšu.

https://imgur.com/a/x0JfP8S
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod pet84rik » 09 kvě 2018 19:40

Dobry vyber. ASA Blue a Oxblood su asi jedine Diamine s ktorymi som bol spokojny tak, ze by som si kupil znova.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Skoupe » 10 kvě 2018 16:46

Oxblood je fajnovej ale nedá se s ním nikde moc psát. Červená v lidech evokuje problém. Z modrých se mi nejvíc líbí Sargasso Sea.. :)
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Laivine » 17 říj 2018 11:58

Nenávidím vás. Odkonzervovala jsem se od své tradični pelikánské fialové k úplně jiným barvám od Diamine a teď to nejde zarazit! Asi si přiberu další studijní obor, jen abych mohla psát a střídat barvy. Jako budoucí učitel se neskonale těším na vybírání té správně výhrůžné červené :twisted:
Naposledy upravil Laivine dne 02 lis 2018 18:40, celkově upraveno 1
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod Vlcacka » 24 říj 2018 20:27

Laivine píše:Nenávidím vás. Odkonzervovala jsem se od své tradični pelikánské fialové k úplně jiným barvám od Diamine a teď to nejde zarazit! Asi si přiberu další studijní obor, jen abych mohla psát a střídat barvy. Jako budoucý učitel se neskonale těším na vybírání té správně výhrůžné červené :twisted:


Správná výhrůžná červená je dle mého Diamine Wild Strawberry. A za sebe doporučuju Autumn Oak, to stínování je paráda.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Jakou barvu inkoustů používáte?

Příspěvekod vojtahlad » 24 říj 2018 23:17

Správná učitelská červená je samozřejmě Red Dragon. Už jen to jméno...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků