- Oprava pera Waterman Hemishpere - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Oprava pera Waterman Hemishpere

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Oprava pera Waterman Hemishpere

Příspěvekod penfan99 » 14 srp 2019 13:59

Dobrý den, ahoj,

dokáže mi prosím někdo poradit, či pomoci s opravou pera Waterman Hemisphere, černozlatá varianta?
Pero jsem dostal před asi 10 nebo ještě více lety, krátce se poté použilo, nebo spíše vyzkoušelo, pak v něm zůstala bombička a celé pero leželo v krabici v šuplíku.
Teď jsem jej se zkušeným kolegou vypláchnul, takže zaschlý inkoust zmizel a vypadá, že by mělo fungovat. Ale zjistilo se, že na hrotu nedrží nasazená bombička :( Díval se na něj překvapeně jak zkušený kolega, tak pán z prodejny Penshop per tady v Praze. Nesedí na něm ani konvertor.
Otázka je, čím to mohlo vzniknout? A ať už se záhada vyřeší či nikoli, má někdo nápad, jak to vyřešit? Nemá někdo ten hlavní spodní díl, do kterého je dole zasazen hrot a nahoře končí trnem? Například možná máte někdo toto prý běžné pero doma s poškozeným hrotem.
Děkuji moc
Penfan.
penfan99
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14 srp 2019 10:02

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků