- Rainbow 239 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Rainbow 239

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Rainbow 239

Příspěvekod lupusminor » 17 říj 2020 12:55

Dlouhá léta jsem k psaní používal firemní propisky, které k chrlení klikyháků postačovaly. Vadilo mi, že ke každé propisce pasovaly jiné náplně, každá vyžadovala jiný tlak. A tak jsem pohledal stará pera, která jsem dříve často používal, zejména při jakémkoliv delším psaní. Při opisování jedné knihy, o které jsem byl tehdy přesvědčen, že už nemá šanci nikdy vyjít, jsem pozoroval lehkost psaní plnícím perem oproti propisce. Navíc odpadlo trápení s malými kaňkami, které se při mém stylu vytvářely na jedné straně kuličky a při změně směru písma , obvykle na vrcholku smyčky, ulpívaly na papíře a často docházelo k rozmazání.

Svoje první plnicí pero jsem dostal coby čerstvý školák z pozůstalosti po babičce. Během školní docházky jsem jej zničil a teď je mi to velice líto. Bylo krásné, zdobené proužky perleti ve vínovém odstínu, made in Germany. Pak jsem si pořídil několik čínských per (nyní už vím, že to byly napodobeniny Parkera), která mě vyhovovala. Bylo jen nutné si zvyknout, že každé psalo jinak.

Nejvíc jsem toho však napsal s čínským perem od Ježíška, které bylo celé z kočičího zlata, psalo pěkně tence a poměrně dobře se rozepisovalo. Měl jsem za to, že se jedná o nějaký no name výrobek made in China, nedávno jsem však zjistil, že se jedná o Rainbow 239, čínskou napodobeninu per, která experimentovala s krátkým tělem a dlouhou nasouvací krytkou. I po letech v šuplíku stále píše, i když na kovových dílech uvnitř je již patrná koroze. A poněvadž nejlepší léta už má za sebou, nezdráhal jsem se jej naplnit duběnkovým inkoustem domácí výroby, který jsem si vyrobil z dlouhé chvíle a ze zvědavosti.

https://drive.google.com/file/d/1jUZcphjUnIzYsHjN2sYRbChh6jYfcpma/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/15uylKGa4E4mDIlxj4Cv4hGOmNITicCHE/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1URUGxiVxQ4fbYiQu3e8S92kch_DsEOnG/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Mm71H--4GuJLC_trWkQnxcyxZYN8ntSj/view?usp=sharing
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Rainbow 239

Příspěvekod davar » 03 lis 2020 10:56

nezdráhal jsem se jej naplnit duběnkovým inkoustem domácí výroby, který jsem si vyrobil z dlouhé chvíle a ze zvědavosti.


Ahoj lupusminor - bohuzel jsem nenasel jinou moznost te kontaktovat, nez to poslat sem - mel bych neco k tomu permanentnimu inkoustu - muzes mi prosim napsat na
freedavar@centrum.cz

Zatim...
davar
 
Příspěvky: 7
Registrován: 10 črc 2012 07:51


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků