- O tomto tématu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

O tomto tématu

Jaké značky per, inkoustů či zápisníků Vám u nás chybí...

O tomto tématu

Příspěvekod admin » 31 led 2012 23:16

Setkali jste se v zahraničí se zajímavou značkou per? Používáte inkoust, který u nás nelze sehnat? Sem s tím. Prostě jaké psací potřeby čí příslušenství u nás nejde sehnat.
Luxusní pera - e-shop s nejen značkovými psacími potřebami
http://www.luxusni-pera.cz
admin
Site Admin
 
Příspěvky: 18
Registrován: 05 led 2011 11:41

Re: O tomto tématu

Příspěvekod jirka0426 » 31 led 2012 23:59

Na našem trhu jsem ještě nikde neobjevil stavebnici per. Na netu je dost firem, které je nabízejí, ale u nás zatím nic :-(
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: O tomto tématu

Příspěvekod kerad » 29 říj 2012 18:49

Chtel bych inkousty Privat Reserve.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: O tomto tématu

Příspěvekod ondra.palas » 30 říj 2012 15:42

Ahoj,
inkoust Private Reserve jsem koupil tady:
http://aukro.cz/pr-midnight-blues-fd-ry ... 20911.html

prodejce mi nabídl i možnost objednat si jakýkoliv jiný odstín, zkus ho kontaktovat. ;)
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: O tomto tématu

Příspěvekod kerad » 30 říj 2012 18:09

Dekuji. To vim i mam ve sledovanych. Skousim, to jiste, ale jeste ne ted.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: O tomto tématu

Příspěvekod Robo » 08 led 2013 21:05

více specializovaných obchodů
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

Re: O tomto tématu

Příspěvekod Robo » 08 led 2013 21:08

inkoust Pilot Iroshizuku nejlépe barva syo-ro měl jsem tu možnost říct si kamarádovi který byl v japonsku aby mi jeden dovezl a je opravdu úžasný s lepším sem doposud nepsal
Robo
 
Příspěvky: 27
Registrován: 06 pro 2012 19:12

Re: O tomto tématu

Příspěvekod tomkeb » 09 led 2013 00:09

Co u nás nejde sehnat a co bych rád? To, co mají v Japonsku. A ještě lepší by bylo, kdyby to nebylo předražené.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: O tomto tématu

Příspěvekod Walter20 » 10 úno 2013 23:45

Třeba u nás nedostupné vyhledávané produkty, jejichž prodejní cena sice není vysoká, ale při objednání ze zahraničí vám k nim naběhne nemalé poštovné, které často převyšuje hodnotu samotného zboží (a zároveň atakuje, či v horším případě už přesahuje hranici 22 € / cca 31 $ pro osvobození od DPH, k čemuž pak nutno navíc připočíst clo a poplatek České poště...).

Příkladem uvedu odolné inkousty značky Noodler´s, konkrétně řady "Bullet Proof" (UV resistant, bleach resistant, etc.), "Forgery Resistant" (impervious to lasers, alcohols, solvents ideal for security documents), "Eternal" (archival, fade resistant), "Freeze Resistant" (resists freezing at extreme low temperatures) apod. Aktuálně jsem sháněl modrý nebo černý vodě odolný inkoust, jenž by nebyl k hrotům agresivní jako "dokumentní", zároveň ale problematicky nezanášel (zvláště při méně častém užívání pera) jako jinak výborný "pigmentový" (viz známé Sailor Sei-Boku, Kiwa-Gura či Platinum Pigmented Blue, Carbon Black). A právě Noodler´s nabízí jistou alternativu k posledně zmíněným. Vybral jsem klasický (a velmi populární "Bullet Proof") Noodler´s Black (90 ml), za který v USA běžně zaplatíte kolem 12,50 $. Prošel jsem kdeco (včetně Ebay), nakonec jsem objednal přímo z USA za 12,50 $ + poštovné 12.95 $ (USPS International First Class), v přepočtu dohromady za 501 Kč, neboť se jednalo - s ohledem na poštovné - o nejvýhodnější nabídku (pokud jsem někde nepřehlédl lepší - když tak mi dejte, prosím, jiný tip; např. na Ebay se pohybovalo poštovné od necelých 17 $, na Gouletpens už 20,63 $). Kdyby se dal v Česku takový inkoust sehnat např. za 400 Kč, viděl bych to jako zajímavou nabídku. (Pokud by to bylo vůbec reálné/výhodné - viz zájem zákazníků, dovoz, výdělek apod. - pro nějakého tuzemského obchodníka. Iluze si příliš nedělám.)
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: O tomto tématu

Příspěvekod kumpa » 11 úno 2013 07:52

Walter20 píše:Třeba u nás nedostupné vyhledávané produkty, jejichž prodejní cena sice není vysoká, ale při objednání ze zahraničí vám k nim naběhne nemalé poštovné, které často převyšuje hodnotu samotného zboží (a zároveň atakuje, či v horším případě už přesahuje hranici 22 € / cca 31 $ pro osvobození od DPH, k čemuž pak nutno navíc připočíst clo a poplatek České poště...).

Příkladem uvedu odolné inkousty značky Noodler´s, konkrétně řady "Bullet Proof" (UV resistant, bleach resistant, etc.), "Forgery Resistant" (impervious to lasers, alcohols, solvents ideal for security documents), "Eternal" (archival, fade resistant), "Freeze Resistant" (resists freezing at extreme low temperatures) apod. Aktuálně jsem sháněl modrý nebo černý vodě odolný inkoust, jenž by nebyl k hrotům agresivní jako "dokumentní", zároveň ale problematicky nezanášel (zvláště při méně častém užívání pera) jako jinak výborný "pigmentový" (viz známé Sailor Sei-Boku, Kiwa-Gura či Platinum Pigmented Blue, Carbon Black). A právě Noodler´s nabízí jistou alternativu k posledně zmíněným. Vybral jsem klasický (a velmi populární "Bullet Proof") Noodler´s Black (90 ml), za který v USA běžně zaplatíte kolem 12,50 $. Prošel jsem kdeco (včetně Ebay), nakonec jsem objednal přímo z USA za 12,50 $ + poštovné 12.95 $ (USPS International First Class), v přepočtu dohromady za 501 Kč, neboť se jednalo - s ohledem na poštovné - o nejvýhodnější nabídku (pokud jsem někde nepřehlédl lepší - když tak mi dejte, prosím, jiný tip; např. na Ebay se pohybovalo poštovné od necelých 17 $, na Gouletpens už 20,63 $). Kdyby se dal v Česku takový inkoust sehnat např. za 400 Kč, viděl bych to jako zajímavou nabídku. (Pokud by to bylo vůbec reálné/výhodné - viz zájem zákazníků, dovoz, výdělek apod. - pro nějakého tuzemského obchodníka. Iluze si příliš nedělám.)


Kupoval jsem par inkoustu z UK, na postovnem to vyjde o neco lepe...

http://www.purepens.co.uk/acatalog/Black_Inks.html
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58

Další

Zpět na Co Vám v ČR chybí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků