- Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Diskuze o plnicích perech značky Sheaffer.

Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod jersey.se » 29 čer 2011 00:05

Pero Sheaffer s nápadnou plastovou bílou tečkou evokující dýmky Dunhill na svém ocelovém klipsu mne zaujalo za vitrínou v jednom papírnictví v Lazarské ulici svým střízlivým a elegantním černo-stříbrným designem. Tenkrát jsem se k perům teprve oklikou vracel a ta tisícovka se mi zdála docela dost. Psal jsem tehdy perem Regal, které psalo asi jako má školní pera nebo hůř a já rozmýšlel jestli to opravdu stojí za to. No, co vám budu povídat, chodil jsem se na něj koukat několik dní po sobě, až jsem v jiném obchodě koupil za celkem rozumnou cenu levné pero Senator. Rozdíl proti peru Regal mě celkem konsternoval. Jakýpak asi bude rozdíl mezi Senatorem a několikrát dražším Sheafferem? Obzvlášť když jsem na Sheaffery četl jen samou chválu.

Ano, ještě týž večer jsem se dozvěděl, že rozdíl je patrně stejný jako mezi tím Senatorem a Regalem. Zkrátka asi dobře investované peníze. Z pera jsem byl nadšený. Ale co to? Během psaní delšího textu písmo bledne a Sheaffer přestává psát. Začíná znovu až po chvíli cvičení.Trochu nasraně a víc zvědavě pero rozbírám na prvočinitele a docházím k závěru že v konvertoru příliš klesá tlak protože se moc pomalu přisává vzduch. Beru modelářský skalpel a trochu rozšiřuju vzduchový kanálek. Pomohlo to. Od té doby píše Sheaffer jedna báseň, jen se občas domáhá důkladného vyčištění. Nyní v něm mám inkoust Diamine Blue-Black dle nové receptury a nemohu se té kombinace nabažit.

Sheaffer Gift Collection je z toho levnějšího, co tento výrobce nabízí. Podle toho také vypadá, ale to neznamená že by mu chyběla kvalita. Ostatně, přestože se již celé v USA nevyrábí, čínská je pouze krabička. Dle dostupných informací se jeho větší část vyrábí v Čechách. Líbivé je zejména masivní víčko - vlastní kryt bude patrně pochromovaná mosaz, vršek nesoucí sponu je z masivní oceli. Spona je k víčku připevněna netradičně - na kloubu s pružinkou, takže se neohýbá, ale vyklápí, eliminujíc tak možnost ohnutí se a následného neestetického odstávání od víčka.

Hrot mám ocelový. V této cenové relaci pochopitelně můžeme zapomenout na typické mohutné sheafferovské hroty jež tvoří integrální součást tělesa pera, avšak malý tento hrot také není. Je také z poměrně masivního materiálu, což je možná trochu na škodu neboť se vám během psaní příliš nepřizpůsobí. Holt vám nezbude než se mu přizpůsobit sami. Pokud to zvládnete, bude vám odměnou příjemně hladké psaní bez nutnosti jakéhokoliv tlaku.

Jedná se o mé oblíbené pero. Je dostatečně masivní, abych se o něj nemusel příliš strachovat a zároveň skvěle píše a je dostatečně reprezentativní. S nasazeným víčkem je do mé ruky akorát - neztrácí se v ní jako menší pera. Je spíše těžké, avšak mám pocit že ho víčko krásně vyvažuje a psaní s ním rozhodně neunavuje.

Na závěr si položím otázku: Koupil bych si další pero od tohoto výrobce? Odpověď: Rozhodně ano. Chci vyzkoušet ten legendární velký "integrální" hrot.
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod Petr.T.M. » 01 bře 2013 23:39

Tak jsem si dnes koupil pero Sheaffer 100, myslím tento: http://www.penshop.cz/plnici-pero-sheaf ... /dp-12810/ ovšem s hrotem F. S konvertorem v ceně. Teď mám ovšem dilema jaký inkoust???
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod ondra.palas » 02 bře 2013 10:23

A co třeba zkusit také inkoust Sheaffer:
http://www.penshop.cz/inkoust-v-lahvicc ... r/dp-5255/

Já používám červený a tyrkysový k maximální spokojenosti.
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod Petr.T.M. » 02 bře 2013 14:21

.
Naposledy upravil Petr.T.M. dne 31 bře 2013 01:19, celkově upraveno 1
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod Petr.T.M. » 03 bře 2013 14:14

.
Naposledy upravil Petr.T.M. dne 31 bře 2013 01:18, celkově upraveno 1
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod Petr.T.M. » 30 bře 2013 15:28

.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod RobertColes » 19 lis 2014 12:01

And after this I purchased some sort of pen Sheaffer 100, I'm sure this: http: //www. penshop. cz/plnici-pero-sheaf... and dp-12810 and although having suggestion Y. With the converter involved. Currently I've got some sort of predicament, nevertheless, exactly what printer???
NoorAlamShahzad
RobertColes
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 lis 2014 11:30

Re: Sheaffer Gift Collection Glossy Black, Chrome Cap

Příspěvekod pet84rik » 31 led 2016 23:49

tiež už mám stovku. super pero za tú cenu (a to píšem ako majiteľ Sheaffer Legacy)...
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Sheaffer

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků