- Tykání a Vykání na internetu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Tykání a Vykání na internetu

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 03 bře 2013 22:06

Jaký názor máte na tykání / vykání na diskuzích obdobných této? Za mnoho let co sedávám u počítače jsem si všil, že automaticky každému tykám a přitom to možná není ani na místě. Jak to máte Vy? A jaký je Váš názor?

Tímto bych se také chtěl omluvit všem, kterých jsem se případně svým přístupem dotkl ( stačí mě upozornit budu se více hlídat :) )
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod tomkeb » 03 bře 2013 23:27

Jelikož nemám přehled o tom, kdo stojí za kterým uživatelským jménem, pro jistotu zde vykám – podobně jako na mnoha jiných místech včetně Wikipedie. Přijde mi to jako dobrý kompromis, ovšem samozřejmě se najdou chvíle, kdy to bije do očí. Trochu mě napadá příměr k psaní s/z v přejatých slovech… psát s (fysika, gymnasium / Mars, klasicismus), nebo z (fyzika, gymnázium / Marz, klasicizmus)? Jedna možnost vždy bude vypadat pofidérně.

Co se týče kultury na internetu, spíš mi zamotávají hlavu četné pravopisné a sazebné chyby (ostatních).
Naposledy upravil tomkeb dne 03 bře 2013 23:44, celkově upraveno 1
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod Walter20 » 03 bře 2013 23:38

Myslím, a v podstatě je tak mnohde zvykem, že stálí uživatelé - bez rozdílu věku - si na fóru tykají, návštěvníkům tykají i vykají (jak to kdo cítí).
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod ypres_bass » 04 bře 2013 00:15

ono to většinou tak nějak vyplyne, ale popravdě řečeno už se na netu pohybuju natolik dlouho že už nad tím nepřemýšlím. Většinou teda tykám, ale na některých lidech se to prostě pozná že to vykání je vhodné (to mi připadalo u jednoho pána a pak jsem zjitil že v reálu je mu asi 65let a má docenturu)

mně tykejte
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod ondrais » 04 bře 2013 10:27

Na diskuzním fóru tykám. Cítím takovou tu sounáležitost pro tu danou věc. Ale jakmile píši soukromé zprávy nebo emaily konkrétním uživatelům ( stejného fóra ), tak vykám.
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod Lottie » 19 bře 2013 23:44

já jsem jednoznačně pro tikání. i tak jsou tady jenom lidičky co mají rádi pera a písmo. :idea:
Lottie
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18 bře 2013 22:43

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod Petr.T.M. » 21 bře 2013 09:36

:o :shock: Tož na hodiny jsem si ještě nehrál.......
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod ondrais » 21 bře 2013 20:01

:-D
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Tykání a Vykání na internetu

Příspěvekod jakub » 17 říj 2013 13:00

Všude v cizině je tykání normální, když vlastně ani vykání v podstatě nemají, škoda že to není i zde zavedeno, přecejen ale zase na druhou stranu úcta je díky tomu vykání jasná :)
jakub
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 srp 2013 19:46


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník