- sobotní kvíz - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

sobotní kvíz

Diskuze o plnicích perech značky Centropen.

sobotní kvíz

Příspěvekod jjanek73 » 24 čer 2023 19:24

Krásný den všem!

V tématu o kousek níže si lupusminor (oprávněně) postěžoval, že je tu poněkud mrtvo. Zkusme se tedy o víkendu pobavit malou soutěží. ;)

Kdo pozná, o jaký typ Centropenu se jedná?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zdraví Janek.
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59

Re: sobotní kvíz

Příspěvekod C.Mai » 25 čer 2023 17:13

Nejsem teda žádný znalec centropenu, ale pár jsem jich už viděl. Tohle teda nevím, vypadá to divně. Jako by to bylo složené ze dvou per.
C.Mai
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25 črc 2022 13:35

Re: sobotní kvíz

Příspěvekod graphophilus » 26 čer 2023 10:36

Víčko je Centropen 3068, ten jsem měl (a možná mám). Druhé je nějaký stříbrný Centropen, existoval i ve zlatém.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: sobotní kvíz

Příspěvekod lupusminor » 29 čer 2023 16:31

Nechám se podat. Ani jsem nepoznal, že to je Centropen.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: sobotní kvíz

Příspěvekod jjanek73 » 29 čer 2023 18:55

Asi bych měl jít s pravdou ven. :-)

Skutečně jde o "frankenpen", tj. složeninu ze dvou různých kusů. Nejen víčko, ale i úchop, feeder a hrot jsem kanibalizoval z Centropenu 3068 (sešly se mi asi tři v různých úrovních zachovalosti, takže to nebylo až tak bolestivé rozhodnutí).

Obrázek

Spodní polovina je zajímavější. Dostala se ke mně jako torzo, poškozenou přední část těla s okénkem jsem odřízl, vykuchal pístový mechanismus (kdyby šlo jen o nové těsnění, nebyl by problém, ale přidaly se poškozené závity, zlomený čep aj.) a tělo dole pod blind capem zaslepil. Vlepil a zatmelil přední polovinu Centropenu. Pero je zcela funkční, i když pouze coby eyedropper.

Obrázek

Nejsem si jistý tím, co píše Graphophilus, že i spodní polovina je Centropen. Můžu se mýlit, ale možná má na mysli kovové zlacené či stříbřené pero (jeden exemplář mám také, overlay dělal Kovotep). Zde jde o masivní stříbro. Mám doma i nějaké stříbrné Barclay, ale tohle tělo má jednak jiné rozměry (včetně užšího závitu apod.) a ani styl zdobení mi nepřijde podobný.

Každopádně mi bylo líto nechat tak pěkný kus jen tak válet "na někdy" jako náhradní díl, proto tahle mutace. Výsledný estetický dojem je samozřejmě věcí osobního vkusu, ale víčko lícuje, pero píše - tedy jsem spokojen. ;)

Hezký večer Janek
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59

Re: sobotní kvíz

Příspěvekod graphophilus » 03 črc 2023 16:54

U víčka jsem si byl jistý, u té druhé části jsem jenom hádal. Pamatoval jsem si na pozlacené se zlatým hrotem a nějak jsem v paměti tušil, že snad existovalo i ve stříbrné variantě, možná i stříbrné, tak jsem rád, že se mi potvrdilo, že stříbrný Barclay existoval.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53


Zpět na Centropen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků