- GvFV Guilloche Black - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

GvFV Guilloche Black

Diskuze o plnicích perech značek Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Design, Porsche Design.

GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 24 srp 2016 14:21

Obrázek

... momentalne na ozdravnom pobyte v manufakture, takze k dokladnemu zoznameniu este nedoslo.

Len v rychlosti, kvalita prevedenia je na jednotku (az na dve vecicky), detaily ciste, nepreplacane.
K tym chybkam, pokovenie z uchopu sa v jednom mieste odporucalo (preto ta absencia) a potom iridiova spicka nie je uplne symetricky rezana, ale pri pisani to problemy nerobi, takze vlastne len dva esteticke problemy, z toho jeden je uz v naprave a druhy na funkciu tiez nema vplyv.
Ked sa vrati z vyletu, podam dalsi report.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 24 srp 2016 14:38

... no a kedze som si bol dnes pero vyzdvihnut (koncept prispevku mi lezal v supliku, lebo na mobile sa mi nechcelo zmensovat fotku a na postimg som zabudol :)), tak davam report, co sa tyka servisu (Gv)Faber-Castell.

Dlzka: 2 tyzdne, 2 dni aj s postou do Nemecka ... dost dobre, Pelikam trval viac nez mesiac

Prevedenie: vymena casti - uchop (section), kus za kus a to vratane hrotu

Poznamka pod ciarou: len mala poznamka, nebol uplne zrovnany, 5 sekund manualnej prace to spravilo a je "nastaveny" ako mokry, tj. vlasova medzera prebieha po celej dlzke az po koniec iridiovej spicky, takze sa nekonal casty nesvar niektorych pier, napr. od Visconti, ktore su brane vseobecne ako "mokre" a konkretne kusy pisu sucho a nepravidelne (smerom dole sirsia stopa nez smerom nahor), takze to este poladim podla potreby, ked ho znovu naplnim

Zaver: spokojnost
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod pet84rik » 24 srp 2016 20:49

A cena?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 26 srp 2016 12:49

cena zanedbatelna, zhruba vo vyske 4l nafty na presuny po Prahe (sa to nezda, ale vychadza to 4x15km)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod pet84rik » 27 srp 2016 17:38

tak to bola dobra kupa. co s tym sailorom? ja som ho zatial ani nevybral z krabicky od stretnutia :-D
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 30 srp 2016 13:33

Uznavam, ze viac nez dobra.

A co sa tyka Sailora, prehodnotil som celu filozofiu a zaver je, ze pier na pisanie uz mam dost. Takze pripadne dalsie uz budu len nejake LE alebo vintage kusy do vitriny (sice to znamena 1ks namiesto 5ks a tak isto frekvencia sa zmeni z 1 roku na 5, ale to nevadi, aspon nebude potreba vela miesta ... s golfovymi patrami je to horsie :roll: )
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod pet84rik » 30 srp 2016 16:01

OK, veď v pohode. mňa to netlačí z pohľadu financií, len aby som vedel či sa pokúšať ho streliť alebo si ho nechať.

teraz sa chystam na hodinky (zvlásť keď viem že Pelikan Hubu sa nezúčastním), to mi zožerie dve výplaty :-D

ale s kolekciou som už spokojný aj ja, mám všetko čo som +- chcel, tiež už môžem len špekulovať a točiť perá a na to už je času dosť.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 31 srp 2016 07:02

Na hodinky bacha, da sa tam zahucat o dost viac, nez v perach :-) chod na forum.chronomag.cz a uvidis ostatnych pacientov, ja uz som rozpredal Primky, aj automaty s GMT isli do sveta a naposledy aj oblekovky od Nomosu, lebo som ich nemal sancu nosit (oblek 3x za rok), takze momentalne som na 4 nosenych kusoch a 3 archivnych ... A este chybaju submarinery z 1979 a mam plny stav :-)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod pet84rik » 31 srp 2016 11:53

už som tam nejakú dobu. dnes mi práve prišiel katalóg od Glashutte Original. ja by som hodiniek dal tak 2-3 kusy, to nemusí byť zbierka ako u pier.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: GvFV Guilloche Black

Příspěvekod Toams » 14 zář 2016 13:43

Toams píše:... prehodnotil som celu filozofiu a zaver je, ze pier na pisanie uz mam dost. Takze pripadne dalsie uz budu len nejake LE alebo vintage kusy do vitriny (sice to znamena 1ks namiesto 5ks a tak isto frekvencia sa zmeni z 1 roku na 5, ale to nevadi, aspon nebude potreba vela miesta ...


Zhresil som, ale slubujem, ze tento rok uz ziadne dalsie pero ... viac casom v sekcii Pelikan.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41


Zpět na Faber-Castell

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník