- Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 10 kvě 2021 07:44

Zdravím všechny, jsem zde nový a chtěl bych poprosit o radu. Loni jsem si koupil první psací pero Parker Royal I.M. Brushed Metal GT od luxusnipera.cz. Ano, psací pero to je úplně něco jiného než prupiska, píše se s ním skvěle. Problém je, že asi po půl roku jsem začal bojovat s průsaky inkoustu. Prostě vyšroubuju zadní kryt a je to tam celé od inkoustu. Hned ze začátku jsem použil rovnou deluxe konvertor, nepoužíval jsem bombičky. Když mi ten inkoust asi tak po 3-tí prosáknul tak jsem přešel na bombičku. Jenže ta udělá to samé. Jedno toho dokonce bylo tolik, že mi to prosáklo přes závit krytu a měl jsem modré prsty.

Inkoust používám originální Parker, nezkoušel jsem s tím perem žádné nesmysly. Nosím ho v pouzdru, buď je vodorovně a nebo svisle hrotem nahoru. Už si s tím nevím rady, prodejce jsem kontaktoval, ale jejich jediná odpověď byla - "pošlete nám ho zpět na reklamaci". Čekal sem že mi spíš poradí co s tím. Pero jsem dokonce rozebral, vytáhl ven hrot i s vložkou, vše vyčistil a složil. Nikde nebylo nic co by vypadalo vadně, vše čisté. Dnes ráno po týdnu opět pustilo inkoust do zadního krytu (teď mám zpět konvertor).

Obrázek

Obrázek

Napadá někoho co by mohlo být špatně? Děkuji...
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod graphophilus » 10 kvě 2021 09:18

Mi se to stávalo na peru Cross, když jsem podle návodu před každým čištěním vyjmul konvertor a vše vyčistil. Konvertor se vyndáváním opotřeboval a docházelo k průsakům. Poté jsem koupil nový konvertor, nevyndávám ho a čistím pero i s ním.
Ovšem pokud to dělá i bombička, která není opotřebovaná, je vadné ústrojí, které po propíchnutí bombičky otvor neutěsní a netěsní ani vložený konvertor. Možná prasklina, když se závada neprojevila na novém peru, ale později.
Doporučoval bych reklamaci.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 12 kvě 2021 09:52

Ano, pošlu ho na reklamaci. Problém pořád přetrvává, už to vzdávám. Trochu zklamání za tu cenu (1200). A nebo to mám brát jako že na psací pero to bylo levné a proto nic moc kvalita?
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod graphophilus » 12 kvě 2021 16:21

Možná má někdo jiné zkušenosti, ale já bych neřekl, že drahé výrobky renomovaných značek nemohou mít vady. To tak bylo možná před sto lety. Ale dá se očekávat, že výrobce vyřídí reklamaci bez problému. Ten můj původně prosakující Cross mám už asi dvacet let a v té době stál pět tisíc, což byla pořádná pálka. Ale teď si vzpomínám, že nový konvertor místo prosakujícího jsem nekoupil, ale zdarma mi ho poslali z USA jen na základě e-mailu. Jejich černý inkoust Cross potom zacpával pero, několikrát mi ho vyčistili. Nakonec se vše vyladilo, pero se několikrát přeplavilo přes oceán a nyní dvacet let píše naprosto dokonale. Inkoust se nevyladil, ten jsem vyhodil, možná to byla vadná šarže. Zkoušel jsem jiná pera, supermarketová kolem sta korun; nedá se říci, že by psala špatně, žádný problém s nimi nebyl, ale za rok dva se rozpadla úplně celá. Loni jsem koupil dalšího Crosse Baileyho, ten byl asi za 1600 Kč, hrot je hrozně tuhý, určitě není M, ale B, musí se držet v přesném úhlu, ale v provozu žádný problém, což oceňuji a hrot se možná přizpůsobil, nebo jsem si na něj zvykl.
Podle mě nemá smysl nad novým nefunkčním perem přemýšlet, prostě reklamovat. Myslím, že výrobce s tím počítá, že se mu určité procento výrobků vrátí a prostě je vymění, což mají určitě spočítané, že je levnější, než výstupní kontrola. Navíc budete mít zase radost z nového pera.
Určitě dejte vědět jak to dopadlo, od toho tady forum je. V poslední době skoro nikdo nediskutuje.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 20 kvě 2021 10:24

Tak pero jsem poslal i s konvertorem na reklamaci prodejci. Prozatím odepsali že pero dorazilo a budou mě informovat o výsledku. Nevím co na něm budou zkoumat. V peru jsem nechal inkoust, takže jak dorazilo za těch pár dní už musel inkoust slušně prosáknout všude v zadním krytu. Pak napíšu i sem, jak jsem dopadl. Zatím díky za rady.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 10 čer 2021 09:53

Tak pero je mi posíláno zpět, údajně byl vadný konvertor. Teď v peru mají 2 dny náplň inkoustu, s novým konvertorem a nic neprosakuje. Uvidím až mi dorazí zpět, požádal jsem ať to pošlou i s tím inkoustem uvnitř. Divné že to prosakovalo i s bombičkou. No nechám se překvapit jak se to bude dál chovat.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 11 čer 2021 09:58

Pero dorazilo naplněné, nikde ani kapička inkoustu. Zatím to vypadá, že problém je vyřešen.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod graphophilus » 11 čer 2021 15:36

Tak sláva, ať slouží. Bylo by škoda, kdyby vás hned první pero odradilo. Ať je nás co nejvíc. V práci nás píše perem tak 3 ze sta. Časem se zaběhne režim plnění a čištění a problémy už nebývají, pero se opíše, přizpůsobí, slouží léta a stane se součástí naší osobnosti. Tak dojde k oduševnění neživé věci.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Skoupe » 12 čer 2021 19:18

Mně takhle protéká waterman. Uz jsem 2x měnil konvertor... při použití bombicky je to ok. Nicméně péra stridam, teď déle píši s cross bailey a jak tu kolega píše, musí se psát pod jistým úhlem ale je to perfektní psaní... ten jejich konvertor je udělaný jinak a přijde mi mnohem bytelnejsi...
Parkera mám také. Dokonce dva. Obě péra píši diametrálně jinak. Konvertory ok...

Tak snad už budete bez problémů.
Jinak já v práci píšu perem jediný.
Kancelářských je nás asi 150...
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod graphophilus » 15 čer 2021 08:22

Ještě bych doplnil, že Cross používá dva konvertory, nezaměnitelné. Oranžový se závitem je perfektní, ale zelený bez závitu je horší. Teď píši hodně s Baileym, už jsem si na něj zvykl, i na větší váhu a píše se mi s ním velmi dobře. Starého Crosse neznámého typu se zeleným konvertorem používám souběžně, když se hodí tenčí linka, i když jsou oba M. Bailey vypadá ve skutečnosti mnohem lépe než na fotografiích, aspoň na penshopu nemají moc dobré fotografie.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Další

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků