- Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 17 čer 2021 12:40

Tak bohužel moje radost netrvala dlouho, znovu prosakuje. Pod zadním krytem kapky inkoustu. Je vidět, že nejvíc inkoustu je v místě kde je konvertor nasunutý na pero. Nevím jestli se mi s tím chce znovu otravovat. Balení, posílání, všechno stojí čas o penězích nemluvě. S plnícím perem se píše parádně, ale tohle je opravdu k vzteku. Spíš to pero vyhodím a odepíšu to jako další zkušenost.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod graphophilus » 17 čer 2021 14:48

Je jasné, že žádná radost to není, ale já bych doporučoval opět reklamaci. Oni si do svých analýz započítávají procento těch, co je to přestane bavit a pero vyhodí a udržují určitou úroveň zmetkovitosti, která přináší optimální zisk. Úplně zanedbatelné peníze to zase nejsou a přispějete k obecnému dobru. Snad vám ho teď vymění, protože třetí reklamace stejné závady znamená vrácení peněz.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 18 čer 2021 05:52

Rozumím. Včera jsem to vyčistil, zatím je sucho. Počkám jestli to zase prosákne, nafotím a budu asi zase pokračovat v reklamační anabázi. Asi už z principu. Pero jinak píše normálně, hrout klouže po papíru jak namazaný. Lahoda s tím psát (z firmy jsem jediný, ani nikdo z přátel či rodiny nepoužívá plnící pero).
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod lupusminor » 18 čer 2021 14:37

Jsem rád, že takové potíže s perem nemám. Taky jsem mezi lidmi, které znám, trochu za exota.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 26 čer 2021 10:43

Tak prozatím nic a sucho. Ani kapka. Nevím jestli to může mít vliv či ne, ale jen velmi lehce zašroubuju na pero kryt. On se mi často v krabičce povolí, jak pero nosím, ale už to neřeším. Předtím sem to vždy trochu víc utáhl aby to drželo.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 13 zář 2021 07:27

Tak s odstupem času opravdu nesmím zadní kryt hodně utahovat. Jenom tak lehce a je sucho, nic neprosakuje. Občas se pero sice povolí, ale zase ho lehce dotáhnu a je klid. Hlavní je, že nemám prsty od inkoustu. Co se psaní týče tak prostě super.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 01 lis 2022 14:02

Tak s odstupem času hodnotím, že to pero se asi nějak nepovedlo. Za ten rok a něco, co už uběhnul, vyteklo několikrát. Neměl jsem už náladu to řešit, evidentně to nevyřešil ani nový konvertor a ani bombičky. Nedávno sem ho rozebral, vyčistil, uložil do krabičky a zahodil do hlubin nějakého šuplíku. Mám ještě dva další starší Parkery, které v mezičase přibyly (nové nebyly) a ty fungují oba bez chyby. Jestli bych si někdy znovu koupil nový Parker? Nevím, za ty peníze zklamání.
Nakadah
 
Příspěvky: 11
Registrován: 10 kvě 2021 07:31

Předchozí

Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník