- Konvertory Standard vs. De luxe - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Konvertory Standard vs. De luxe

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Konvertory Standard vs. De luxe

Příspěvekod ptrksvbd » 07 bře 2022 20:12

Zdravím všechny příznivce psaní,

Aktuálně uvažuji o pořízení levného a u nás lehce dostupného pera pro denní užívání v práci. Doma jsem si psaní oblíbil natolik, že bych rád odhodil propisku a psal perem i v zaměstnání.
Není překvapením, že co se dostupnosti v Čr týče, vyhrává Parker, kterého nabízejí takřka v každém papírnictví. Uvažuji o jejich modelech Vektor, nebo, pokud by mi sedl do ruky, základní model IM.

Co mi však vrtá hlavou a na což jsem dosud nikde na internetu nedostal uspokojivou odpověď, je zda i do těchto levnějších modelů bude pasovat jejich lepší konvertor De luxe? Na několika stránkách jsem se dočetl, že ano, na jiných zase, že tento lepší konvertor pasuje pouze do vyšších řad Parkeru a pro základní modely mají konvertor Standard, který mne však dle fotografií příliš neoslovil.

Proto se obracím na Vás a budu rád za každou odpověď a Vaše zkušenosti.
Děkuji

Ptrk.
ptrksvbd
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2022 10:12

Re: Konvertory Standard vs. De luxe

Příspěvekod lupusminor » 07 bře 2022 21:03

Nemám přehled o tom který konvertor pasuje do jakého pera Parker, ale mám Parker Vector s konvertorem, který se zdá být stejný jako tento: https://www.luxusni-pera.cz/detail/parker/naplne-a-inkousty/parker-konvertor-de-luxe/. Nezaznamenal jsem s ním žádný problém.

Mimochodem jedno z per, které jsem nedávno koupil na P.W.Akkerman je Parker Vector XL. Myslel jsem, že to bude nějaká vylepšená verze Vectoru. Ještě jsem s ním nepsal, ale první dojem je mimořádně dobrý, jen bych nepoznal, že ta pera mají něco společného. Vzhledově je Vector hravá plastová hračka, Vector XL vypadá jako dospělé pero, které vypadá mnohem lépe (dospěleji). Hlaveň a vršek jsou kovové, jen sekce je z plastu, který je průsvitný. Má o číslo větší hrot a hlavně - mezi sekcí a hlavní není schod, který mě u Vectoru dost vadil. Zatím nevím jak píše, potřebuji napřed dopsat napuštěná pera. Netuším, jestli se výhledově objeví i v našich prodejnách, ale v zahraničí už Vector moc nenabízejí.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29


Zpět na Parker

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků