- Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní

Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: Parker Royal I.M. "B.M" GT - prosakuje inkoust

Příspěvekod Nakadah » 17 čer 2021 12:40

Tak bohužel moje radost netrvala dlouho, znovu prosakuje. Pod zadním krytem kapky inkoustu. Je vidět, že nejvíc inkoustu je v místě kde je konvertor nasunutý na pero. Nevím jestli se mi s tím chce znovu otravovat. Balení, posílání, všechno stojí čas o penězích nemluvě. S plnícím perem se píše parádně, ale tohle je opravdu k vzteku. Spíš to pero vyhodím a odepíšu to jako další zkušenost.
Nakadah

Příspěvekod graphophilus » 17 čer 2021 14:48

Je jasné, že žádná radost to není, ale já bych doporučoval opět reklamaci. Oni si do svých analýz započítávají procento těch, co je to přestane bavit a pero vyhodí a udržují určitou úroveň zmetkovitosti, která přináší optimální zisk. Úplně zanedbatelné peníze to zase nejsou a přispějete k obecnému dobru. Snad vám ho teď vymění, protože třetí reklamace stejné závady znamená vrácení peněz.
graphophilus

Příspěvekod Nakadah » 18 čer 2021 05:52

Rozumím. Včera jsem to vyčistil, zatím je sucho. Počkám jestli to zase prosákne, nafotím a budu asi zase pokračovat v reklamační anabázi. Asi už z principu. Pero jinak píše normálně, hrout klouže po papíru jak namazaný. Lahoda s tím psát (z firmy jsem jediný, ani nikdo z přátel či rodiny nepoužívá plnící pero).
Nakadah

Příspěvekod lupusminor » 18 čer 2021 14:37

Jsem rád, že takové potíže s perem nemám. Taky jsem mezi lidmi, které znám, trochu za exota.
Rainbow 239, Parker Vector blue, Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Jinhao 51A, Sheaffer VFM Orange, Cros Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green
lupusminor

Příspěvekod Nakadah » 26 čer 2021 10:43

Tak prozatím nic a sucho. Ani kapka. Nevím jestli to může mít vliv či ne, ale jen velmi lehce zašroubuju na pero kryt. On se mi často v krabičce povolí, jak pero nosím, ale už to neřeším. Předtím sem to vždy trochu víc utáhl aby to drželo.
Nakadah

Příspěvekod Nakadah » 13 zář 2021 07:27

Tak s odstupem času opravdu nesmím zadní kryt hodně utahovat. Jenom tak lehce a je sucho, nic neprosakuje. Občas se pero sice povolí, ale zase ho lehce dotáhnu a je klid. Hlavní je, že nemám prsty od inkoustu. Co se psaní týče tak prostě super.
Nakadah

Předchozí

Zpět na Parker