- Konvertor pro Pilot Middle Range - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Konvertor pro Pilot Middle Range

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod Martin K. » 17 črc 2014 10:38

Ahoj, nevíte někdo, jaký konvertor se hodí pro Pilot Middle Range a kde ho případně sehnat? Díky moc!
Martin K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 črc 2014 10:31

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod tomkeb » 17 črc 2014 22:08

Pokud jste MR koupil u nás nebo jinde v EU, tak do něj žádný konvertor dát nejde…

Evropská pobočka Pilotu tohle asi udělala naschvál, jsme jediné místo na světě kde to předělávali na "mezinárodní" bombičky. Např. v USA ten plnicí systém neměnili a jdou jim tam bombičky Pilot, CON-20 nebo CON-50.

(Taky odmítají zařadit do nabídky MR s <F> hrotem, že se prý tady nepoužívá…)

Napsal bych jim stížnost. :idea:
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod Martin K. » 20 črc 2014 19:30

Díky moc za odpověď! ;) Ta logika, kterou se firmy někdy řídí, mi nějak neleze do hlavy. Kolik asi pisatelů preferuje na běžné psaní hrot F? Že by alespoň polovina? :D
Martin K.
 
Příspěvky: 5
Registrován: 17 črc 2014 10:31

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod g.g » 21 úno 2016 17:05

tomkeb píše:Pokud jste MR koupil u nás nebo jinde v EU, tak do něj žádný konvertor dát nejde…


Což mi přijde jako poněkud zvláštní tvrzení, neboť MR jsem koupil u nás a konvertor v něm používám. :)
g.g
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21 úno 2016 16:59

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod tritrek » 21 úno 2016 23:21

V inom topiku sme to riešili: do EU MR idú international standard bombičky aj konverter, do MR vyrobené pre iné trhy USA/AP ide Pilot standard.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod Blecek6443 » 07 říj 2017 17:51

tritrek píše:V inom topiku sme to riešili: do EU MR idú international standard bombičky aj konverter, do MR vyrobené pre iné trhy USA/AP ide Pilot standard.

Dobrý den,
mohl bych se zeptat jaký konvertor to byl? Přemýšlím totiž nad koupí MR a chtěl bych zůstat u používání konvertoru.

Předem děkuji za odpověď
Naposledy upravil Blecek6443 dne 07 říj 2017 20:37, celkově upraveno 1
Blecek6443
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 říj 2017 20:14

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod Toams » 07 říj 2017 18:56

Jestli se nevleze Pelikan, tak minikonvertor od Kaweca. Tady jsem to psal taky.

Jinak Pilot MR je international standard (pelikani, mb, fc, atd.), Pilot Metropolitan je japonsky std. (jejich c/c). Pero je stejne.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod Kniga » 19 led 2021 18:51

Sice nevim, zda tu jeste jnekdo na tomhle foru je, ale denska jsem si potrebovala udelat radost a koupila si tohle pero. Zeptala jsem se jestli do nej maji konvertor, prodavacka rekla, ze maji Parker, zkusila ho tam dat a asi ji prislo, ze je to ok, a rekla ze tam sedi, takze jsem ho koupila. A az ted doma jsme zjistila ze je prilis uzky, ze proste neni pouzitelny...
Tak fakt nemat enekod zkusenost s nejakym co by tam sedel?
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22

Re: Konvertor pro Pilot Middle Range

Příspěvekod vojtahlad » 20 led 2021 22:12

Parker má své vlastní konvertory, nekompatibilní se zbytkem světa.

Pilot MR používá standardní mezinárodní. Ze značek prodávaných u nás používá stejné konvertory Faber Castell, Kaweco, Pelikan nebo Waterman. V téhle diskusi (https://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/322557-converters-for-the-pilot-mr/) někdo píše, že ještě nepotkal standardní mezinárodní konvertor, který by do MR nepasoval. Další si tam pochvaluje konvertor Waterman. MR nemám, takže osobní zkušeností nemohu sloužit.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník