- Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Příspěvekod Nikol » 04 lis 2013 01:36

Mám potíž s gumovým zásobníkem na inkoust u svého pera. Asi v roce 2005 jsem si koupila od Pilotu plnící pero (Birdie fountain ink pen), které má gumovou natahovací bombičku, která když se zmáčkne, tak nasaje inkoust. Už asi po roce jsem měla dojem, že ta gumová bombička mění trochu objem - do šířky, tak jsem vzala tenký proužek izolepy, oblepila to dokola a pak jsme to neřešila a po čase pero x let nepoužívala. Teď jsem ho oprášila, izolepu jsem sundala, naplnila inkoustem do plnících per od Koh-I-Nooru a dnes jsem ho chtěla naplnit znova, jenomže ouha, vnitřek zůstal vevnitř těla pera, a když jsem to vypreparovala, tak jsem zjistila, že se guma zkroutila, natáhla do délky i do šířky zřejmě, a já nevím, čím to je a co s tím - izolepa je sice čaroděj, takže bych to tím zas mohla oblepit, gumu trochu přeložit na konci, nicméně nevím, čím to je a jestli to mohl způsobit ten levnější inkoust? Paní v krámě mi tehdy říkala, ať do toho dávám ten od Pilotu, což jsem na jednu stranu považovala za reklamu, ale hlavně jsem předpokládala, že Pilot je veskrze kvalitní a takové rapidní zničení té gumy bych neočekávala, kor, když jsem ho tak často nepoužívala. Je to myslíte opravdu tím levnějším inkoustem? Nedokážu si to vysvětlit a nechci ho zahodit. Díky předem za odpověď.
Nikol
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 01:30

Re: Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Příspěvekod ChesterBen » 04 lis 2013 08:16

Ono 8 let je pro gumu asi poměrně hodně dlouhá doba, moje zkušenost s gumou po takové době je, že zkornatěla a téměř se drolila.
Nicméně myslím, že to určitě není důvod k smutku, konvertor, který tam máš (pokud je to tento, nebo podobný) se dá dokoupit samostatně a můžeš dál fungovat :)
Prodávají se i pístové konvertory, které jsou z plastu, takže by jim zub času nemusel vadit tolik jako gumě. Pokud by ses pro něj rozhodla, tak se radši porozhlídni po Googlu, jestli se tam konvertor vejde :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Příspěvekod Nikol » 06 lis 2013 15:34

Je to tím konventorem, nicméně ta guma začala dělat problémy už tak po roce, což by, myslím, dělat neměla, takže to bude spíš (ne)kvalitou. Kde ten náhradní konventor sehnat?
Nikol
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 01:30

Re: Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Příspěvekod simakp1 » 15 pro 2013 10:56

Dobrý den,
seženete kdekoli, třeba Písař ve NC Flóra. Je to standardní součástka do více typů Pilot. Kdybyste již to své Birdie nechtěla, tak já ho koupím :)
simakp1
 
Příspěvky: 13
Registrován: 19 led 2013 19:43

Re: Birdie fountain ink pen - problém s gumovým zásobníkem

Příspěvekod Petas » 02 dub 2014 07:14

Dobrý den,
měl jsem úplně ten samý problém, jen se mi stal ještě v záruční době: Nelenil jsem a šel reklamovat. Vše bez řečí opravili a při zpětném předávání pera mi jen bylo řečeno, že mám používat jiný lepší inkoust, že od Koh-i-nooru tam nemám dávat. Z toho mi vyplinulo, že tento inkoust nějakým způsobem naleptává gumu a ta pak mění tvar až zpuchří. O té doby používám jiný inkoust a je to vše OK.
Petas
 
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2014 16:24


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků