- TWSBI srovnání - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

TWSBI srovnání

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

TWSBI srovnání

Příspěvekod Sasori » 14 zář 2023 19:18

Uvažuji o koupi nějakého pera značky TWSBI. Rozmýšlím se mezi ECO, ECO-T a Diamond. Nějak jsem si nevšiml, nebo špatně hledal, že by mezi nimi byl nějaký výrazný rozdíl. Má tu s nimi někdo zkušenost?
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: TWSBI srovnání

Příspěvekod jjanek73 » 15 zář 2023 09:48

Krásný den!

S konkrétními modely zkušenost nemám (mám dvě Vac 700R, které fungují bezproblémově a dělají značce dobré jméno). Ale je to zdá se jednoduché. Mezi Eco a Eco T je jediný (ale celkem podstatný) rozdíl, a to tvar úchopu - Eco-T ho má tvarovaný do trojúhelníku jako Lamy Safari. Někomu to vyhovuje, někomu vůbec. Eco (bez "T") má úchop kruhového průřezu, tedy univerzálnější.

Diamond (tedy TWSBI 580) je o něco těžší (což ne každému vyhovuje), možná odolnější a lze odšroubovat celou přední část, což pomáhá při mytí a také lze koupit tyto přední části s jinou šířkou hrotu a přehazovat. To platí i pro Diamond Mini, které je ovšem naopak ještě menší a lehčí než Eco.

Jinak všechno piston-fillery (pístové plnění), Eco nabízí nejširší škálu barev.

Tož tak. Ale určitě se ozve ještě i někdo s praktickými zkušenostmi.

Zdravím, inkoustu na prstech zdar! :D
Jjanek
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59

Re: TWSBI srovnání

Příspěvekod lupusminor » 28 zář 2023 15:05

Mám z uvažovaných jen ECO-T ale i Lamy Safari, ke kterému přirovnáváte tvar úchopu. ECO-T jej má skutečně do trojúhelníku, ale oproti Safari jen neznatelně, neměl by to být zásadní problém.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 srp 2020 13:29


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků