- Jinhao 992 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jinhao 992

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Jinhao 992

Příspěvekod vojtahlad » 03 črc 2017 21:25

Jeden z novějších modelů firmy Jinhao. Až do loňského roku jsem o něm neslyšel, ale poslední dobou mi připadá, že je ho všude plno. Myslel jsem si, že tentokrát Číňani přišli pro změnu s něčím originálním, ale podle zkušenějších postál modelem Sailor, konkrétně model Procolor 500. Vyrábí se asi v deseti barevných variantách, z toho polovina je průhledných. Cena je srandovní, začíná kolem 30 korun.

První dojem: Sympatické pero. Jeho rozměry jsou sice menší, ale nevypadá jako nějaké křehké chrastítko. Zpětně bych si asi vybral jinou barvu, šedá průhledná se mi na fotografiích hodně líbila, ale v reálu vypadá trochu zašle.

Obrázek

Provedení: Opět velmi slušné. Všechno sedí, nikde žádné výrazné nepřesnosti, otřepy nebo jiné nedokonalosti. Pro srovnání jsem tentokrát zvolil Jinhao X750, jeden z nejznámějších modelů tohoto výrobce. V zavřeném stavu je 992 o poznání menší. Po otevření se rozdíl poněkud stírá, ovšem zase vynikne mnohem menší hrot - 992 má velikost 5. zatímco X750 velikost 6:

Obrázek Obrázek

V konstrukci pera jsou dva prvky méně obvyklé pro čínskou produkci: Víčko je šroubovací, pero nevysychá a člověk si nemusí málem brát kleště, pokud je chce sundat. Druhou kuriozitou je, že hrot je osazen ve šroubovacím modulu.

Obrázek

Na webu jsem zavadil o příspěvky uživatelů, kteří se je pokusili převést na kapátkové plnění. Tomu ovšem brání konstrukce násadky, která je zakončena "špuntem". Navíc mají pera tendenci kolem něj praskat. Máte-li podobné spády, je třeba konec násadky zalít lepidlem, pryskyřicí nebo něčím podobným.

Hrot: Oficiálně je deklarován jako F, ale jeho stopa je dost široká, odpovídá spíše M. Nic jiného se mu vytknout nedá, je velmi hladký a šťavnatý. Nepruží ani náhodou, ale to je u Jinhao pravidlem. Je velikosti 5 a podle všeho se shoduje s hrotem modelu Jinhao 599, úspěšně jsem vyzkoušel i výměnu s hrotem TWSBI Eco.

Obrázek

Jak se s ním píše: Až na širší stopu jsem zcela spokojen. Tentokrát se nedostavilo žádné kolísání, na které jsem si stěžoval u modelu 599. Píše hladce, pravidelně, spolehlivě, žádné pozdní starty ani vynechávání, inkoustu dává dost. Tady je svět v pořádku.

Na prvním obrázku vidíte srovnání s hroty Lamy F (který považuji za velmi široký, píše prakticky stejně jako hrot M stejné značky) a Pelikan F. Jinhao 992 je z nich zřetelně nejsilnější,

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Shrnutí: Tohle byl rozhodně příjemný zážitek a neváhal bych pero komukoli doporučit (s obvyklým upozorněním, že kvalita čínských výrobků bývá kolísavá, ovšem zatím jsem na model 992 četl vesměs kladná hodnocení). S perem se mi píše vysloveně příjemně a obstojí jako každodenní dříč. Pokud vás lákají pera Sailor 1911, ale obáváte se jejich menších rozměrů, tady si můžete za třicet korun vyzkoušet, jak se vám s nimi bude psát. Mně překvapivě dobře.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 21:54, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao 992

Příspěvekod tritrek » 04 črc 2017 12:08

Hej, momentálne je dosť silný ošial okolo tohot pera, amíci to kupujú po 6 kusoch a tak... vraj sa dá aj používať, ako eyedropped...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Jinhao 992

Příspěvekod BranoV » 04 črc 2017 16:46

Pre tú srandu som si ho už objednal. Za tú cenu? No nekúp to...!
BranoV
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2017 20:05
Bydliště: Martin

Re: Jinhao 992

Příspěvekod Filip » 16 črc 2017 21:22

Taky jsem si to pero koupil. Původně jsem z něj chtěl udělat eyedropper, ale moc se mi nelíbil šplouchající inkoust. Tak jsem pero umyl a používám ho s konvertorem.

Design se mi moc líbí (mám transparentní bílou). Píše se s ním velice dobře. Nedrhne ani neškrábe.

Určitě nezůstanu u jednoho kusu...
Parker I.M. Brushed Metal CT Medium nib, Parker I.M. Brushed Metal GT Medium nib
Diplomat Traveller black Laquer Fine
Parker Vector Roller Fine +Nepřeberné množství per Jinhao, Baoer, WingSung...
Filip
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2017 09:57
Bydliště: Břeclav

Re: Jinhao 992

Příspěvekod vojtahlad » 19 črc 2017 21:42

Ještě jsem teď zavadil o LingMo Lorelei, které je velmi podobné. Nějakou dobu jsem uvažoval i o tom, jestli se nejedná o stejné pero vyráběné pod dvěma obchodními značkami. Ale podle tohoto videa má Lorelei klasický zásuvný plnič, nikoli šroubovací modulek (na konci je rozebráno): https://www.youtube.com/watch?v=y4yeawX1YOw

Lorelei je o poznání dražší, ale vyrábí se i v několika atraktivních "flekatých" barvách.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Jinhao 992

Příspěvekod Kaňka » 20 črc 2017 14:16

Ahoj, pokud byste měli v plánu pera Jinhao 992, 991 nebo i jiná vyzkoušet, můžete je pořídit třeba zde
http://www.ebay.com/sme/youpen520/Extra ... 7675.m2197

Proč? Pokud jich koupíte pět nebo více (samozřejmě i různých), máte na ně 50% slevu. Poštovné je zdarma, tyto slevové akce malí vždy omezené trvání.
Kaňka
 
Příspěvky: 32
Registrován: 30 lis 2013 20:03

Re: Jinhao 992

Příspěvekod BranoV » 21 srp 2017 09:48

Tak dlho mi to pero nevydržalo.Odlomil sa mi kovový krúžok na uzávere. Škoda.
BranoV
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2017 20:05
Bydliště: Martin

Re: Jinhao 992

Příspěvekod Toams » 21 srp 2017 12:22

BranoV píše:Tak dlho mi to pero nevydržalo.Odlomil sa mi kovový krúžok na uzávere. Škoda.

Pocitam, ze aj opacny koniec uz budes mat rozpraskany minimalne mikrotrhlinami, ako tam narvali ten koncovy stuplik.
Holt pero zadarmo dlho nevydrzi, ale na zaciatok dobre ... kym ti nepadne na zem (to sa asi rozsype na 1000 kuskov).u
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Jinhao 992

Příspěvekod BranoV » 21 srp 2017 13:02

Pocitam, ze aj opacny koniec uz budes mat rozpraskany minimalne mikrotrhlinami, ako tam narvali ten koncovy stuplik.

Práve že ten je v pohode. Je mi jasné, že je to pero za 2€, ale aj tak ma to mrzí. Páči sa mi. Použiteľné je aj naďalej, len estetika bez krúžku - mínus.
BranoV
 
Příspěvky: 14
Registrován: 08 led 2017 20:05
Bydliště: Martin

Re: Jinhao 992

Příspěvekod Toams » 21 srp 2017 17:04

Nemyslim na vrchnaku, ale konci barelu ... len som ho vybalil a uz tam mikrotrhliny boli, idealne pozriet pri priamom svetle, luce sa na nich pekne lamu :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Další

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků