- Falešný Parker Sonnet - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Falešný Parker Sonnet

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Falešný Parker Sonnet

Příspěvekod vojtahlad » 09 zář 2017 15:05

Kupovat si vědomě padělek není úplně obvyklé chování, ale byl jsem prostě zvědavý, jak vypadá a píše údajný Parker Sonnet za 160 Kč. Nedávám příspěvek do rubriky Parker, protože tohle pero Parker rozhodně nevyrobil.

Na eBay se Sonnetů za podezřele nízké ceny nabízí docela dost. Můžete si vybrat z řady různých provedení, mně se zalíbila tmavě červená s doplňky ve žlutém kovu. Doprava z Číny trvala standardních několik týdnů. První dojem po vybalení byl docela slušný, z pera rozhodně netrčí na první pohled, že něco není v pořádku. Úroveň zpracování je slušná, našel jsem jen dva špatné detaily: černé kolečko na vrcholku víčka je přilepeno ke straně místo doprostřed a plnič je vysloveně aušusový. Je mizerně vylisován z nějakého hodně levného plastu. Jinak vše dost dobré, třeba v laku nevidím žádné nedostatky (ale je měkký, víčko už je na jednom místě odřeno).

Ražba na hrotu hrdě hlásá masivní 18K zlato, ale zlatý povrch už se začíná ojíždět, přestože jsem pero příliš nepoužíval a zacházel s ním slušně. Hrot je úplně tuhý. Měl jsem Sonnet EF (u falešných je k mání jen M) a příjemně pružil. Nevím, jestli se na tuhosti mohla projevit šířka hrotu, nicméně tenhle hrot má chování typické pro hroty Jinhao i dalších čínských značek - je hladký, píše dobře, ale nezapruží ani náznakem. Osobně to nemám rád, pero mi připadá takové neživotné.

Mechanismus nasazování víčka má příjemně měkký chod. Bohužel inkoust pod ním dost zasychá - dva dny bez psaní znamenaly jistotu několika minut strávených rozepisováním. Uvnitř pak nejdete ještě jednu zvláštnost: konvertor, který sice na sobě má napsáno Parker, ale svým špičatým pístem se nepodobá žádnému, který jsem kdy viděl. Na přiložené fotografii máte srovnání - ten se žlutým kovem je opravdový Parker, ten s bílým kovem je falešný (mimochodem, má o chlup větší kapacitu).

Celkový dojem: Do vitrínky dobré, ale z hlediska používání nic moc. Vadí mi zasychání a ten neživotný hrot. Také odhaduji, že při intenzivnějším používání by pero rychle odešlo. To mé teď čeká důchod v šuplíku. To už jsou mi sympatičtější napodobeniny Sonnetu jako Kaigelu 356 nebo Baoer 388 než tenhle padělek. A připadají mi zdařilejší i funkčně.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků