- K čertu s javascriptem! - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

K čertu s javascriptem!

Diskuze o tomto fóru. Co se vám líbí, co vás trápí, náměty na vylepšení.

K čertu s javascriptem!

Příspěvekod waldir » 19 bře 2015 19:01

Opravdu je nutná ta hora zcela zbytečného javascriptu, kterým se animujou tlačítka? Je to úplně zbytečný balast, který jen přidělává problémy... Ostatně ani žádná minimalistická verze fóra dostupná není (obvykle to nazývají "mobilní", já to nazývám "rozumně napsaná").

S vypnutým javascriptem nejde fórum procházet (tlačítka se vůbec nezobrazí).
Se zapnutým javascriptem člověk musí počkat než se všechno desetkrát překreslí, než něco může dělat. Nepříjemné, máte-li prohlížeč spuštěn vzdáleně - to pak trvá třeba 10 sekund.
A co na pomalejších zařízeních, které mají buď omezenou podporu javascriptu, nebo to prostě výpočetně neutáhnou?

Možná řeknete, že moralizovat tady s nějakou filozofií IT technologií je zbytečné, ale jak jinak bojovat proti těm zvěrstvům, co se dějí? Když se to řekne všude, tak budeme přesně tam, kde jsme. Na cestě do pekel.
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: K čertu s javascriptem!

Příspěvekod trige » 26 bře 2015 16:11

Souhlas! Je to asi daň za to, kdy Fórum vzniklo a JS a Flash a pod. byl nesmírně rozšířený. Tehdy se žádný web bez JS (vysouvací menu) neobešel. Provozovatel už nevidí žádnou perspektivu, o fórum se nestará, takže asi pláčeme na špatném hrobě :-(
roman
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: K čertu s javascriptem!

Příspěvekod vojtahlad » 26 bře 2015 16:36

Buďme nohama na zemi. Provozovatel ten JavaScript nepsal sám, prostě si vybral nějaký software pro fóra, v tomhle případě phpBB, ten trochu přizpůsobil, nasadil a provozuje. Přechod na jiný nejspíš není reálný, maximálně se můžeme dočkat nějaké aktualizace na novou verzi, což ale nejspíš nebude znamenat opuštění JavaScriptu. Vzhledem k tomu, jak dnes vypadá web, mi klient s vypnutým JavaScriptem připadá jako fikce (nebo možná rekvizita do sado-maso salónu ;) )

Řečeno s Cimrmanem "Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat..."
vojtahlad
 
Příspěvky: 505
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: K čertu s javascriptem!

Příspěvekod waldir » 28 bře 2015 21:14

Iluze si nedělám - dělám přesně tak, jak říká pan Cimrman. Pořád je to lepší, než nečině sedět a jen se na ty hrůzy dívat.

Jinak s vypnutým javascriptem občas funguju a pořád je to překvapivě dobré. (bohudík stále mnoho webů má mobilní stránky, které fungují dobře a často jsou dokonce mnohem příjemnější než ty "běžné")

Další kapitola je html v emailu. Tam to ještě zcela prohrané není. Pravidelně spamuju supporty všech služeb, co to nechápou... A kupodivu to i výsledky má, i když jich není mnoho.
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23


Zpět na O fóru

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník